Проект "Життя має продовжуватись!.. Life must go on!.."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:21, 4 липня 2009, створена Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчального проекту: «Життя має продовжуватись!.. Life must go on!..»

Предмети, знання з яких використовуються під час реалізації проекту:

1. Українська мова і література.

2. Інформатика.

3. Іноземна мова.

4. Математика.

5. ОБЖ.

6. Біологія.

7. Географія.

8. Основи правознавства.

9. Основи Web-дизайну.

10. Основи технічного редагування та оформлення тексту.

11. Основи роботи в Internet.

12. Основи роботи на ПК.

13. Інформаційні технології.

14. Технології комп'ютерної обробки даних.


Клас та вік учнів, які брали участь у проекті:

ВМВПУ; група №6, 1 курс, професія «Оператор комп’ютерного набору».


ОПИС ПРОЕКТУ

Метою проекту є формування активної громадянської позиції в учнів. Ідея проекту виникла на виховній годині в групі №6 під час обговорення питання «Моє місце в сучасному світі».

Учням була запропонована коротка анкета з питанням:

«Чи можу Я врятувати світ?»

та можливими відповідями:

1. Ні. ОДИН у полі не воїн.

2. Так. І один у полі ВОЇН.

3. Не замислювався над цим питанням.


Думки учнів розділилися. І найвразливішою була велика кількість учнів, які обрали 3-й варіант відповіді, адже саме він свідчив про низький рівень громадянської активності. Перед керівництвом групи актуальним стало завдання формування активної громадянської позиції в учнів. Оскільки один з майстрів виробничого навчання цієї групи, Московський Б.А., є головою Громадської організації молоді м. Вінниці «Моє життя», керівники проекту (Жиліна Л.В., Мельнічук Л.В., ЛукашенкоМ.М., Московський Б.А.) вирішили долучити учнів до активного громадського життя через роботу в проекті, присвяченому проблемі СНІД-у. На пропозицію керівників проекту відгукнулися 9 учнів групи (Подвисоцький Януш; Нонік Валерій; Тупченко Євген; Мардар Андрій; Колівошко Антон; Снідевич Андрій; Дацюк Сергій; Сорока Роман та Харьков Руслан). Так сформувалася група учасників, які під керівництвом майстрів та викладачів розробили анкети та провели дослідження з метою виявлення впливу обізнаності учнів з проблем СНІД-у на відповіді з тематичних питань проекту:

1. Чи можливо зупинити СНІД?

2. Чи можу я зупинити СНІД?

3. Чи дійсно, щоб змінити світ, варто починати із самого себе?


Аналіз результатів проведеного анкетування виявив, що позитивна відповідь на 1-е та 2-е питання залежить від рівня обізнаності респондентів з проблемою СНІД-у, а також, що цей рівень не є достатнім.

Після проведення моніторингу серед учнів своєї та інших груп учасники проекту дійшли таких висновків:

1. Учасникам проекту варто долучитися до активної просвітницько-пропагандистської роботи з питань ВІЛ/СНІД-у в училищі.

2. Для проведення такої роботи потрібно розширити власні знання.

Протягом місяця учасники проекту:

1. Вивчають проблему, використовуючи друковані та Інтернет-джерела; спілкуючись з представниками Громадської організації молоді м. Вінниці «Моє життя»; лікувально-профілактичної установи Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД-ом;

2. Проводять тренінги з учнями основної групи за програмою «рівний-рівному», використовують освітню методику соціального театру;

3. Добирають матеріали для публікацій та Веб-сайту проекту;

4. Розробляють та підтримують Веб-сайт в актуальному стані;

5. Готують та презентують матеріали на молодіжній конференції «Здоров’я молоді», що була організована Фондом Народонаселення ООН в Україні в м. Ялта.


Через місяць роботи було проведене повторне анкетування:

• в основній групі (у якій учасниками проекту проводилась активна пропагандистська робота);

• в контрольній групі (активна пропагандистська робота не проводилась);

• в групі, де навчаються учасники проекту (активна пропагандистська робота не проводилась).


Аналіз результатів проведеного анкетування дозволив учням зробити такі висновки:

1. Підвищення рівня позитивних відповідей на тематичні питання в основній групі, порівняно з контрольною, свідчить про необхідність продовження активної профілактичної роботи (не закінчувати роботу проекту).

2. Позитивний результат роботи додав впевненості учасникам проекту в правильності своєї позиції та дозволив дати позитивну відповідь на ключове питання проекту.

Змінили свою думку в бік позитивної відповіді не лише безпосередні учасники проекту, а також і ті учні, які активної участі в роботі над проектом не брали, лише навчалися з учасниками в одній групі. Та для нас, керівників проекту, найважливішим був навіть не той факт, що найбільша кількість позитивних відповідей на ключове та тематичні питання, була одержана саме у групі, в якій навчаються учасники проекту, а відсутність серед їхніх анкет третього варіанту відповіді (не замислювався над цим питанням) на ключове питання (Чи можу Я врятувати світ?). Саме це, на нашу думку дає нам право вважати проект успішним.

Слід також відмітити зміну ставлення учнів до свого місця в навчальному закладі в бік більшої своєї значущості як господаря та кращі успіхи у навчанні учнів з групи-учасниці, порівняно з досягненнями учнів з інших навчальних груп (дослідити зміну в рівні навчальних досягнень учасників проекту ми можливості не мали, оскільки вони є учнями 1-го курсу та навчаються в нашому навчальному закладі лише з вересня 2008 року).

Тому ми вважаємо, що роботу проекту слід продовжити, долучаючи до неї ширше коло учнів училища.

Результати проекту були висвітлені в газеті училища «Молодіжний вісник» та на молодіжній конференції «Здоров’я молоді».

Проект одержав схвальну оцінку адміністрації училища, батьків, колег та учнів.

Проект був високо оцінений заступником директора Фонду Народонаселення ООН, заслуженим лікарем України, доктором медицини Борисом Ворником. Він зазначив логічно продуманий та комплексний підхід до проблеми недостатньої поінформованості молоді з питань ВІЛ-інфекції. А також інноваційність проекту завдяки використанню інформаційних комп’ютерних технологій у соціальній сфері роботи з молоддю.

Доцільність та важливість проведення такої роботи зазначив також головний лікар «Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД-ом» Матковський І.А.

В результаті проекту кожен з нас одержав свої власні надбання - це і вдосконалення свого методичного рівня; і зміцнення стосунків з колегами та учнями; і розширення власних знань з проблеми дослідження.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

З матеріалами проекту можна ознайомитися тут: http://vmvpu.vn.ua/projects.html

ЦІКАВІ ВИПАДКИ

Під час роботи над проектом “Життя має продовжуватись” траплялась ціла низка кумедних випадків. Одним з них є моя неуважність. Під час роботи з веб-сайтом для проекту, я, як і більшість, працював, не зберігаючи інформації. І треба ж таке: відключили світло! Ви не повірите, але я був у відчаї після 3 годин роботи над ним! Пам’ятайте: документи потрібно зберігати кожних 5 хвилин!!!

Cнідевич Андрій