Відмінності між версіями «Портфорліо Петруші М.П. з навчальної теми "Яка різниця між кораблем і рибою?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 51: Рядок 51:
 
[[Файл:Буклет Петруші 1.jpg|500 px]]
 
[[Файл:Буклет Петруші 1.jpg|500 px]]
 
[[Файл:Буклет Петруші 2.jpg|500 px]]
 
[[Файл:Буклет Петруші 2.jpg|500 px]]
 +
 +
 
Перед тим, як розпочати роботу діти ознайомлюються з буклетом про метод проектів, отримують форми оцінювання, які допоможуть визначитись з об’ємом роботи, також визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі.  
 
Перед тим, як розпочати роботу діти ознайомлюються з буклетом про метод проектів, отримують форми оцінювання, які допоможуть визначитись з об’ємом роботи, також визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі.  
  

Версія за 12:24, 24 червня 2017


Назва навчальної теми

Яка різниця між кораблем і рибою?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика "Тиск. Закон Архімеда. Умови плавання тіл." Відноситься до предметів історія, математика, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Вивчаючи тему «Виштовхувальна сила. Закон Архімеда» спробуємо розібратися з питаннями: Як здійснилися мрії Жюля Верна? Чому цвях у воді тоне, а корабель плаває? Чому корабель,що сів на мілину, не може самотужки зрушити з місця? Де знаходяться потонулі суда? Чому м’яч, який занурили у воду й відпустили, вискокує над поверхнею води? Для чого і як мешканці морів і річок змінюють власну густину?

Тим самим учні дізнаються, що є причиною виникнення виштовхувальної сили, чому її називають Архімедовою, які умови плавання тіл?

Під час роботи в проекті учні проведуть самостійні дослідження, а результати роботи можуть представити у вигляді презентації з подальшим її захистом.

Передбачена екскурсія в музей «Цікавої науки» м. Дніпро.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування.

Різноманітні оцінювання, кожне з яких служить своїй меті, використовуються на різних етапах навчального процесу. Наприклад:

• Учитель оцінює попередні знання учнів перед початком роботи над проектом • Учитель і учні обмінюються відгуками в ході консультацій • Контрольні списки і рубрики допомагають учням розуміти, що від них очікується, і керувати процесом свого навчання • Самооцінка і рефлексія підтримує метапізнання і відповідальність за навчання

Короткі відповіді учнів допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, забезпечують інформацію про те, як учні розуміють певні поняття та дають можливість використовувати поняття на практиці.

Учитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Учні працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. Учитель використовує також асоціативний кущ.

Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання.

Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Форма оцінювання презентацій використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої презентації попередньо до оцінки учителя.

Для перевірки засвоєння матеріалу учнями вчитель використовує вихідне он-лайн тестування.

Вклад в групову роботу

Форма оцінювання: співробітництво.

Діяльність учнів та вчителя

Буклет Петруші 1.jpg Буклет Петруші 2.jpg


Перед тим, як розпочати роботу діти ознайомлюються з буклетом про метод проектів, отримують форми оцінювання, які допоможуть визначитись з об’ємом роботи, також визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі.

До початку роботи над проектом керівник готує презентацію ідей проекту для обговорення з учнями. Діти бачать поставленні основні запитання та корисні ресурси для початку роботи. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблицю 3ХД.

Учні ознайомлюються з презентацією про авторське право та плагіат, вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів, визначають чи можливо використовують всі знайдені джерела в дослідженні, а також отримують форму батьківського дозволу для публікації своїх робіт в мережі Інтернет.

Робота по группам з вивчення теоретичного матеріалу та практичного матеріалу.

Учні об’єднуються в групи: дослідники, теоретики,практики та ін. (за інтересами або іншим чином) та організовують розподіл завдань для виконавців. Учитель координує розподіл груп, вирішує спірні питання. Учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення, створюють часовий графік роботи, визначають критерії оцінювання. Кожна група планує і описує приклади з реального життя, щоб використати одержані знання.

Протягом 2 тижнів (через урочну і індивідуальну діяльність учні працюють над проектом)

1 група - Дослідники шукають способи розв’язування теми. Використовують Інтернет ресурси. Підбирають матеріал, виділяють головне для розуміння даного проекту.

Учні отримують зразки: корок, деревину, пінопласт, пластилін, зім’яту фольгу. Обирають обладнання для виконання завдань та складають план проведення експерименту. Визначають поведінку цих тіл у воді. Результати дослідів заносять до таблиці, доповнюють її даними з таблиці густин - густиною води та досліджуваних тіл. Роблять висновки про те, як залежить поведінка тіла у рідині від густини рідини та тіла. Подають результати у вигляді презентації.

2 група - Теоретики узагальнюють весь знайдений матеріал в одне ціле, зберігаючи послідовність думок. Продумують Учні знаходять зв’язок між епохами: Чому виштовхувальну силу називають архімедовою, як здійснилися мрії Ж. Верна?. Досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, добирають ілюстрації відповідно змісту. який спосіб краще для висвітлення даного проекту. Під керівництвом вчителя розробляють презентацію та створюють її в програмі PowerPoint.

3 група - Практики реалізують роботу попередніх груп. Учні ілюструють досліди Архімеда. Добирають задачі до ілюстрації. Виготовляють презентацію

Серед учнів визначається група експертів з 3-х чоловік, які за допомогою електронної пошти та документами Google створюють анкету для відповідей на питання серед однокласників, що стосується дослідів Архімеда через веб-сторінку, але учні повинні досконало вивчити тему перш ніж створювати он-лайн опитувальник.

Проводять опитування серед учнів 7 класів. Систематизують результати опитування.

Перший тиждень:

Діти знаходять матеріали, проводять дослідження. При використанні матеріалу дають посилання на джерело інформації. Учні використовують «Форму оцінювання у балах», за якою вони мають створювати та після захисту оцінювати свою презентацію.

Другий тиждень:

Діти працюють у групах. Створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації за потребою. Діти оцінюють себе та своїх однолітків.

Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самокерування та самоспрямування у навчанні.

Третій тиждень:

Учні завершують роботу над проектом. Презентують продукт своєї діяльності через показ «Презентації». Відбувається рефлексія навчальних досягнень учнів. Заповнюють таблицю оцінювання виступу з балами, завершують роботу з таблицями ЗХД та проходять вихідне он-лайн тестування. Разом з учнями вчитель здійснює планування майбутніх проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Петруша Марія Павлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики, природознавства, математики

Навчальний заклад

СЗШ № 6

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

petrusha.masha19 на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, КЗО "СЗШ № 18" 12-26 червня 2017 року

Дати проведення тренінгу

12/06-24/06 2017

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 18

Тренери

Скуратовська Л.Г.