Портфоліо проекту "Цілющі скарби"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:33, 30 жовтня 2017, створена Vitochka (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Цілющі скарби

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Особистість дитини, екологічне виховання.

Вік учнів, клас

Старша група ДНЗ, 5-6 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Для формування у дошкільників екологічно свідомої поведінки та знайомства з лікарськими рослинами ефективним та результативним є метод проектів. Саме метод екологічних проектів забезпечить системність та результативність реалізації завдань виховання екологічної культури у дошкільнят під час знайомства їх з лікарськими рослинами. Проект створений для дітей старшої групи.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту Учням пропонуються тестові завдання для виявлення базового рівня знань за проблемою. Вихователь аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності. Учні виконують вправу - заповнюють таблицю «ЗХЯД». Упродовж роботи над проектом Учням пропонується заповнити форму для оцінювання продукту, яка дає змогу провести рефлексію в роботі над проектом, та відслідкувати прогрес дітей в опануванні темою, отримати зворотній зв'язок. За допомогою методу «Відкритий мікрофон» діти можуть поділитися враженнями, розвинути навички ефективної комунікації. Наприкінці роботи над проектом На підсумковому етапі обов’язково використовується оцінно-контрольна діяльність, яка простежується у всіх видах діяльності учня протягом дня. Вона включає в себе вміння дитини оцінювати і контролювати дії однолітків і свої власні дії. Крім того оцінно-контрольна діяльність.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Після проведення знайомства з вступною презентацією дітям пропонується створити асоціативний кущ, щоб виявити уявлення про проблему. Вдома разом з батьками діти заповнюють таблицю ЗХЯД. Далі з дітьми проводяться бесіди про лікувальні напої, дидактичні ігри, вправи. Вихователь пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Діти розділяються на декілька груп: одна група буде збирати інформацію з різних джерел, друга група будуть добирати різні зображення за темою, третя група буде проводити опитування серед знайомих людей як дорослих так і однолітків за темою «Лікарські рослини». Після того як дослідження всіх груп будуть завершені вся група разом обговорює та розглядає отриману інформацію, аналізує її. Вихователь пропонує створити спільний кінцевий продукт, презентацію, залучивши до цього батьків вихованців. Діти вчаться спільно працювати в Інтернеті, разом з вихователем узгоджують як буде виглядати кінцевий продукт проекту. Вихователь показує приклади такої роботи. Наприкінці проекту вихованці знову звертаються до таблиці ЗХЯД і можуть узгодити свої сподівання із кінцевою реалізацією планів. Разом проводимо у групі рефлексію щодо того що вдалося, що було важко, хто впорався зі своїм завданням добре, які висновки діти зробили зі своєї діяльності за проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Образок Віта

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.10.2017-30.10.2017

Місце проведення тренінгу

Тренери