Відмінності між версіями «Портфоліо навчального проекту: "У пошуку себе"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
Рядок 30: Рядок 30:
 
На третьому етапі учні представляють продукт своєї діяльності, обмінюються думками, заповнюють таблицю З-Х-Д,записують результати до учнівського блогу,проводять самооцінювання. Вчитель оцінює роботи відповідно до форми оцінювання презентацій,інформаційного повідомлення. Вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію.
 
На третьому етапі учні представляють продукт своєї діяльності, обмінюються думками, заповнюють таблицю З-Х-Д,записують результати до учнівського блогу,проводять самооцінювання. Вчитель оцінює роботи відповідно до форми оцінювання презентацій,інформаційного повідомлення. Вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію.
 
[[Файл:Публикация1Заводіна.jpg|500px|thumb|left]]
 
[[Файл:Публикация1Заводіна.jpg|500px|thumb|left]]
 +
[[Файл:Публикация2Заводіна.jpg|500px|thumb|left]]
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==

Поточна версія на 12:02, 3 листопада 2017


Назва навчальної теми

Вища нервова діяльність

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, психологія, інформатика

Вік учнів, клас

13-14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час виконання даного проекту учні об’єднуються в групи: учні першої групи знайомляться з особливостями представників різних типів темпераменту , працюють з інтернет ресурсами ,порівнюють та описують поведінку , схильність до занять певного роду діяльності ,їх профорієнтацію , дають їм характеристики в вигляді інформаційних доповідей, готують презентацію; учні другої групи - шукають в інтернет-ресурсах інформації про соціальний характер людини, соціальне значення вибору професії , виявляють проблеми,наслідки , пропонують шляхи вирішення,проводять соціологічне опитування,результати роботи представляють у вигляді діаграм;учні третьої групи опрацьовують інформацію «Задатки та здібності людини, природні здібності», яка їх роль, результат своєї роботи представляють в вигляді інформаційних повідомлень; учні всіх груп ведуть сторінку блогу в якому висвітлюють зібрану інформацію та результати досліджень

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію,за допомогою мозкового штурму учні складають на дошці кущ,заповнюють форми З-Х-Д. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та вмінь, навчальні потреби учнів. Упродовж навчання за методом проектів вчитель постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирає інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вчитель слухає дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігає за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігає за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Дані з такого оцінювання вчитель використовує для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Учні створюють свій блог і ведуть окремі тематичні сторінки блогу По завершенню проекту спочатку учні проводять взаємооцінювання продукту діяльності за контрольним списком для презентації, контрольним списком для блогу, ,контрольним списком для опитування, а потім оцінює вчитель за відповідними формами для оцінки використаних учнями форм роботи. Учні закінчують роботу з таблицею форми З-Х-Д та записують результати до щоденнику рефлексії, за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Окрім цього, вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексії усно або у блозі проекту.

вчительська презентація

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Робота над проектом поділяється на три етапи. На першому етапі вчитель знайомить учнів із вступною презентацією, в якій є тема проекту, ключове та тематичні питання. Учні обмінюються думками щодо запитань. Вчитель проводить мозковий штурм,записує асоціативний кущ на дошці. Учні заповнюють в таблиці З-Х-Д першу та другу колонки,третю заповнюють на третьому етапі проекту. Також вчитель в презентації дає інформацію про етапи виконання проекту, теми для групової роботи та в якому вигляді буде представлено продукт своєї діяльності кожною групою. Вчитель дає учням загальну характеристику водоростей. На другому етапі учні об’єднуються в групи з урахуванням навичок роботи на комп’ютері, володінням ІКТ,симпатій. Кожна група отримує тему завдання і починає планувати свою роботу, користуючись контрольним списком для планування проектної діяльності. Учні виконують роботу,навчаються і оцінюють себе. Вчитель веде журнал спостережень за командною роботою. Учні створюють свої блоги для обміну думками щодо виконання проекту. Ця інформація допомогає вчителеві скоригувати свою діяльність, диференціювати навчання. Учні працюють з інтернет ресурсами, шукають інформацію,обговорюють її, планують продукт роботи. Учні першої групи знайомляться з особливостями представників різних типів темпераменту , працюють з інтернет ресурсами ,порівнюють та описують поведінку , схильність до занять певного роду діяльності ,їх профорієнтація , дають їм характеристики , готують презентацію, заповнюють сторінку блогу. Учні другої групи - шукають в інтернет-ресурсах інформації про соціальний характер людини, соціальне значення вибору професії , виявляють проблеми,наслідки , створюють рейтинг професій, пропонують шляхи вирішення,проводять соціологічне опитування,результати роботи представляють в вигляді діаграми. Учні третьої групи опрацьовують інформацію «Задатки та здібності людини, природні здібності», яка їх роль, результат своєї роботи представляють в вигляді інформаційних повідомлень Учні користуються шаблонами для створення презентації. На третьому етапі учні представляють продукт своєї діяльності, обмінюються думками, заповнюють таблицю З-Х-Д,записують результати до учнівського блогу,проводять самооцінювання. Вчитель оцінює роботи відповідно до форми оцінювання презентацій,інформаційного повідомлення. Вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію.

Публикация1Заводіна.jpg
Публикация2Заводіна.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заводіна Тетяна Сергіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель біології та хімії, біологія

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 60

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Центрально-Міський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

tzavodina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.10-30.10.2017

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 60

Тренери

Прилуцька Вікторія Миколаївна