Портфоліо з теми «Числові послідовності»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:50, 17 січня 2018, створена Капінус Любов Миколаївна (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Числові послідовності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розрахований на учнів 9-го класу при вивченні теми “Числові послідовності” у алгебрі. Метою даного проекту є засвоєння поняття «числова послідовність», формули знаходження n-го члена арифметичної та геометричної прогресії, знаходження суми перших n членів арифметичної та геометричної прогресії. У ході проекту учні діляться на декілька груп, кожна з яких має своє завдання. В ході проекту учні повинні навчитися створювати блоги, wiki-сторінки, презентації та публікації. По завершенню проекту учні звітують використовуючи зазначені вище ресурси.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання навчальної діяльності буде здійснюватись шляхом впровадження формуючого оцінювання.

На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Впродовж вивчення теми буде оцінюватись розвиток самостійності, перевірка розуміння фактичного матеріалу. Також буде проводитись моніторинг процесу.

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про числові послідовності, прогресії» і «Де я можу використати знання числові послідовності та прогресії», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися.

Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми). Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою , яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом. По завершенню проекту кожна група учнів створює презентацію, буклет або блог.

Таблиця ЗХД

Мережевий опитувальник

Форма оцінювання учнівських робіт

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І етап – підготовчий Вчитель: До початку роботи над проектом потрібно: • вчитель повинен переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі; • перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати; • переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті. ІІ етап – мотиваційний Вчитель: - проводить презентацію ідей проекту, де знайомить учнів з основними питаннями, які допоможуть зрозуміти тему та мету проекту; - визначає початкові знання і навчальні потреби учнів, використовуючи таблицю «ЗХД»; - демонструє учням буклет про метод навчальних матеріалів, ознайомлюючи їх з етапами здійснення навчального дослідження. Учні: - знайомляться із запропонованою темою; - формують 3 групи, обирають тему для дослідження та спосіб представлення результатів своєї роботи. Ознайомившись зі своїми тематичними питаннями протягом перших двох тижднів займаються пошуком інформації, складають план діяльності для впровадження своїх планів, визначаються зі способом представлення результату роботи. Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу кожної групи над поставленими завданнями. ІІІ етап – конструктивний Вчитель: - контролює роботу учнів і відмічає своєчасність виконання в онлайн-таблиці; - надає консультації. Учні: - працюють над створенням проекту: І група «Назад у минуле» – знаходять, розв’язують та обгрунтовують відповідь на поставлене питання; ІІ група «Юні натуралісти» – розмірковують та обгрунтовують відповідь на поставлене питання до легенди; ІІІ група «Юні митці» – займаються пошуком цікавих фактів з теми дослідження в історії успіху Баффета. Звітують учні у вигляді презентації,блогу та буклету. (презентація, буклет та блог від кожної групи) IV етап – захист проекту Вчитель: - проводить підсумкове оцінювання для перевірки рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок. Учні: - представляють створений проект; - пишуть підсумкову письмову роботу.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Капінус Любов Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Майбутній вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Криворізький державний педагогічний університет, фізико-математичний факультет

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Контактні дані

Адреса електронної пошти kapinuska97@gmail.com

Профіль на Google+

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.01.2018 - 18.01.2018

Місце проведення тренінгу

Криворізький державний педагогічний університет

Тренери

Лов'янова Ірина Василівна