Портфоліо з теми "Пісня-душа народу"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Вступ. Українські народні пісні. Пісні Марусі Чурай»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, світова література

Вік учнів, клас

8 клас. 14 років

Стислий опис проекту

Під час цього проекту учні повинні дослідити питання реальності особи піснетворки Марусі Чурай. Проект спрямований на розвиток самостійної та пошукової роботи дітей. Учні повинні з'ясувати історичний час, у якому жила Маруся, визначити основні етапи життя і творчості Чураївни. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове і тематичні питання, користуватися літературою, інтернетом. У процесі розробки учні створюють публікацію та презентацію, потім демонструють свій проект батькам та школярам.

План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації

Оцінювання

Щоб визначити навчальні потреби та встановити навчальні цілі потреб учнів і надавати зворотній зв’язок. Для цього я створила таблицю ЗХД і діаграму. Було створено опитувальник. Також використовую форму оцінювання презентації учнів. Проводжу самооцінювання щодо супроводу навчання для самого себе, перевірити можливі результати. Використовую форму оцінювання блогу, спільного проекту. Веду електронний журнал.

Діяльність учнів та вчителя

Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель переконує вчителів на педраді із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації 1, 2. Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватисяі з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті, а також дозвіл на використання інтернет матеріалів. Вчитель пропонує учням об’єднатися в групи для проведення досліджень. Перша група досліджує питання причин винекнення історичих пісень. Друга группа досліджує календарно-обрядові пісні. Третя група проводить аналіз козацьких пісень. Четверта група проводить вибірковий аналіз інформації і визначає на скільки достовірна інформація. Для зацікавлення темою майбутнього проекту вчитель демонструє підготовлену презентацію. На початку презентації приводиться приклад життєвої ситуації, яка повинна викликати інтерес до даної теми. У наступних слайдах учням пропонується заповнити таблицю З-Х-Д та організаційну діаграму для визначення навчальних потреб учнів. Для знаходженя матеріалу про можливі види небезпек під час спілкування або знайомств у всесвітній мережі, ресурси, які спрямовані на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом. Вчитель знайомить учнів з основними положеннями Закону України про авторське право та плагіат. А також вчитель наводить приклади плагіату. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на круглому столі "Пісня—душа народу".

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сенишин Марія Богданівна

Фах, навчальний предмет

українська мова та література

Навчальний заклад

ЗШ №1

Місто\село, район, область

м.Червоноград Львівської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Intel навчання для майбутнього

Дати проведення тренінгу

19-30 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

НВК "СШ І-ІІ ступенів- колегіум" №3

Тренери

Караман Л.І.