Портфоліо з теми "Природа в Україні"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:07, 19 червня 2013, створена Бєлих Валентина (обговореннявнесок) (Створена сторінка: =Назва навчальної теми= '''Природа в Україні''' =Основний та другорядні (дотичні) навчаль...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Природа в Україні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

природознавство, Рідний край

Вік учнів, клас

4 клас,10 – 11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Охорона природи в Україні» реалізується в 4 класі під час вивчення теми «Природні зони України»у відповідності до програми початкової освіти на уроках природознавства та в позаурочний час..Учні мають змогу самостійно дослідити причини зникнення тих чи інших видів рослин і тварин в природних зонах України,причини забруднення неживої природи (грунту,води,повітря) .А також проект дасть дітям можливість дізнатися про природоохоронні організації в Україні,види і мету їх діяльності.Важливою частиною роботи над проектом є етап висунення власних пропозицій щодо ефективного збереження живої і неживої природи в Україні. Одним із аспектів роботи над проектом є формування дослідницьких якостей дітей, уміння працювати в малих групах,а також уміння презентувати результати своїх досліджень за допомогою яскравих та наочних презентацій Power Pointдля широкого загалу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється упродовж всієї роботи над проектом згідно Критеріїв оцінювання знань,умінь та навичок учнів школи І ступеня.На підготовчому етапі учитель демонструє дітям вступну презентацію та пропонує форму «ЗХД»,анкети та організаційну діаграму.На основі цього визначається рівень знань,умінь та навичок учнів,а також визначаються навчальні потреби учнів. Впродовж роботи над проектом вчитель перевіряє результати досліджень учнів,наявний додатковий матеріал,літературу,письмові звіти та нотатки.Учні працюють з формою оцінювання роботи в групах та формою оцінювання досліджень. На завершальному етапі учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання презентації,вміння аналізувати.А також вчитель проводить проводить підсумкове тематичне оцінювання та обговорення-рефлексію. З метою визначення самоспрямування використовується форма оцінювання само спрямування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Етап 1. На підготовчому етапі учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонується ключове,тематичні і проблемне запитання.Обговорюється план проекту,в ході «мозкового штурму» та обговореня в групах вносяться корективи . Шляхом використання таблиць «ЗХД» та організаційних діаграм визначаються наявні знання ,уміння, навички учнів ,їх навчальні потреби.Учні об”єднуються в групи,які будуть проводити спостереження і дослідження, аналізувати результати і презентувати результати роботи. Етап 2. Збір інформації з усіх доступних джерел (бібліотека, науково-популярні видання,Internet).Опрацювання інструкцій по роботі з мультимедійною дошкою,комп”ютером. Етап 3. Проведення досліджень.Результати фіксуються.Проводяться опитування серед учнів школи та батьків. Етап 4. На основі зібраної інформації учні аналізують отримані дані,роблять відповідні висновки. Учні починають готувати презентацію за результатами отриманої інформації.Взаємодопомога та взаємоконтроль учнів. Етап 5. Учні демонструють отримані результати у вигляді презентацій.Щляхом використання форми «ЗХД» здійснюється повторне оцінювання рівня знань та умінь учнів. Використовуючи форми оцінювання підсумкової презентації за проектом,перевіряючи правильність тлумачення отриманих даних,вчитель проводить оцінювання результатів роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бєлих Валентина Петрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради»

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

keleska132@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.06.2013-21.06.2013

Місце проведення тренінгу

Заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради»

Тренери

Стромило Іван Миколайович