Відмінності між версіями «Портфоліо з теми:"Світ неживої природи"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(План вивчення теми (вставити файл))
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
План вивчення теми
 +
 +
План впровадження проекту
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 14:21, 27 лютого 2015


Назва навчальної теми

"Світ неживої природи"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство,астрономія,інформатика,українська мова.

Вік учнів, клас

6-7 років, 1клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект з навчальної дисципліни «Природознавство»(7годин) 1-й клас за темою «Світ неживої природи» полягає в тому,щоб діти дослідили властивості повітря,води, дійшли до висновку,що жива природа не може існувати без неживої природи, як компоненти неживої природи впливають на оточуючий світ і окремо на людину. Цей проект спрямований на розширення всебічного світогляду учнів. Під час виконання даного проекту учні досліджуватимуть, для чого на Землі необхідна вода,повітря, грунт, сонце. Діти шукатимуть цікаву інформацію про воду в літературі та Інтернеті і узагальнюватимуть матеріали пошуку

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Проект організований для учнів 1 класу з предмету «Природознавство».Оцінювання відбувається протягом усього навчального проекту, але перед початком проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування, запитань з підказками, а також форми оцінювання вміння аналізувати. Також перед початком роботи використовую таблицю Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався (З-Х-Д). Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою груп надаючи при необхідності допомогу (усні консультації). Контрольний список для самооцінювання свого блогу допомагає учням утримувати увагу на очікуваній поведінці. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель пропонує , щоб допомогти учням розуміти до чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу. Під час захисту проектів відбувається оцінювання групової роботи,оцінювання письмових робіт веб-сайтів,оцінювання мовлення Для цього вчитель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу. В групах відбувається самооцінювання. Наприкінці роботи проекту під час підсумкового оцінювання учнівського прикладу також буде відбуватися в процесі заповнення ними таблиці З-Х-Я-Д. Вчитель оцінює роботу учнів на веб-сайті. Подібні форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель проводить батьківські збори,створює бюлетень, в якому розказує про метод проектів і, як за допомогою нього учні будуть навчатися.Роздає форму батьківського дозволу,які вони повинні заповнити. Далі вчитель обговорює переваги посилання на джерела, роз’ясняє види покарання за плагіат, показує презентацію про авторське право. Згідно плану впровадження проекту вчитель роздає завдання учасникам проекту, які мають їх виконати ще до початку проекту або протягом проекту, якщо це передбачено планом.


На початком проекту учитель показує презентацію дітям, яка їх готує до сприйняття нової інформації. В процесі перегляду учні заповнюють документ «попереднє оцінювання в таблиці ЗХД». За допомогою цих документів учитель оцінює ті навчальні потребі, які виникають саме у цієї групи дітей. Також під час підготовки до проекту вчитель створює документ-інструкцію, яка допоможе дітям правильно працювати з блогом. Саме в ньому учні будуть виконувати записи при вивченні теми. Під час проекту вчитель за допомогою ввідної презентації вчителя розповідає дітям про проект і окреслює обов'язки різних груп. (показує шаблон презентації):


1 група за допомогою опрацювання теоретичного матеріалу в книгах та Інтернеті дізнається: "Що є спільного у води і повітря?" Створює презентацію.


2 група проводить дослідження на дане запитання:"Що дає Сонце Землі?" Діяльність учнів у групах


Перша група

•Проводять опитування серед учнів класу, вчителів школи, батьків за допомогою створеного опитувальника;


•Опрацьовують результати дослідження;


•Находять в Інтернеті різну цікаву(в тому числі й відео) інформацію про значення Сонця для Землі;


•Роблять висновок оформлюючи все у презентацію,яку потім будуть представляти у класі.


Друга група


• Знаходять в Інтернеті,бібліотеці інформацію про світ неживої природи;


• Учні проводять опитування серед учнів та дорослих, про використання чинників неживої природи;


• результати дослідження представляють на сторінці блогу, створеного своєю групою;


• супроводжують блог відповідними фото і відео матеріалами;


• роблять висновок, про те,що ж є спільного у властивостей води і повітря.


У процесі роботи над проектом вчитель показує математичний приклад. Пропонує учням пройти онлайн опитування з теми «Світ неживої природи» Основною метою проекту можуть стати поради, які будуть створені учнями для того, щоб оточуючі люди пам'ятали про цінність води,повітря і Сонця на Землі, також вчитель пропонує список використаних джерел,якими учні можуть користуватись у процес своєї роботи.


Що перевірити знання учнів з теми даного проекту,вчитель пропонує учням документ з фасилітації. Учні презентують свою роботу, перша група презентую свою презентацію,а друга група - блог. Наприкінці учні визначають, що з вивченої теми їм найбільше сподобалося та напишуть про це невеликий твір про те, що вони дізналися з експериментів та чому навчилися. Учні розповідають про план своєї роботи ,описують , як вони організували свою роботу в проекті. Хорошими ілюстраціями до учнівських портфоліо будуть цифрові фотографії з учнями, які роблять експерименти та працюють над проектом. Додаються учнівські твори-рефлексії до їх портфоліо.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Торяник Анна

Фах, навчальний предмет

Початкова освіта

Навчальний заклад

ВП"Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

м.Лисичанськ,Луганська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

23.02.15-28.02.15

Місце проведення тренінгу

м.Лисичанськ,Луганська область

Тренери

Степаненко Анна Іллівна,Сергієнко Наталія Володимирівна