Портфоліо до проекту: "Сленг - це модно?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:34, 28 вересня 2012, створена Катерина Сергіівна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Сленг - це модно?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, історія, інформатика

Навчальні цілі

Робота над проектом дасть можливість учням: 1. Більш детально засвоїти сленг як стиль української мови. 2. Описати, яке місце посідають сленгові слова у культурі мовлення, активізувати набуті знання з інформатики, проводити соціологічне опитування, аналізувати отримані результати, на основі проаналізованих та систематизованих даних навчитися будувати діаграми. 3. Навчитися узагальнювати та систематизовувати знайдений матеріал, відокремлювати головне, писати статті в науковому стилі. Будуть вчитися оформляти публікації, займатимуться дизайном. 4. До завершення роботи учні вмітимуть узагальнювати та систематизовувати матеріал, продемонструвати фантазію і творчість при створені проекту.

Учні повинні створити: • презентацію; • публікації; • веб – сайт.

Вік учнів, клас

10 -11 клас (15 – 16 років)

Стислий опис проекту

Цей проект має на меті навчити школярів досліджувати лексичний склад нашої мови,яка містить велику кількість сленгових утворень, що відповідають певним соціальним та професійним групам людей. Упродовж часу, коли наша мова перебувала під впливом тоталітарної системи, визнавався єдиний стандарт літературної мови. Проте існування різноманітних діалектизмів, сленгізмів тощо доводить, що мова залишається динамічною системою, яка постійно живе і розвивається.Працюючи над проектом,учні мають довести, що сленг - це не шкідливе утворення мови, яке вульгаризує усну мову, а органічна та в деякій мірі необхідна частина цієї системи. Сленг розвивається, змінюється дуже швидко, він може як легко утворитися, так і зникнути. Ці всі зміни відбуваються для спрощення усної мови та її розуміння. Сленг - дуже живе та динамічне утворення. Його використовують у різних сферах суспільного життя. Тому дослідження етимології терміну «сленг» та розгляд сучасних підходів до його бачення є актуальним на даному етапі. Розгляд цих позицій і є метою проекту. Для реалізації поставленої мети учні прослідкують історію розвитку терміну сленг, проаналізують наукову літературу з питань вивчення сленгу, визначать поняття сленг і висловлять своє бачення ролі сленгу в мові. Для досягнення мети школярі створюють публікації, обговорюють їх на круглому столі. Результатом проекту має стати збірка учнівських публікацій, що відображає пошукову роботу учнів.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Робота над проектом дасть можливість учням: 1. Більш детально засвоїти сленг як стиль української мови. 2. Описати, яке місце посідають сленгові слова у культурі мовлення, активізувати набуті знання з інформатики, проводити соціологічне опитування, аналізувати отримані результати, на основі проаналізованих та систематизованих даних навчитися будувати діаграми. 3. Навчитися узагальнювати та систематизовувати знайдений матеріал, відокремлювати головне, писати статті в науковому стилі. Будуть вчитися оформляти публікації, займатимуться дизайном. 4. До завершення роботи учні вмітимуть узагальнювати та систематизовувати матеріал, продемонструвати фантазію і творчість при створені проекту. Учні повинні створити: • презентацію; • публікації; • веб – сайт.

Опис оцінювання

Опишіть систему оцінювання, яку ви та ваші учні використовуєте для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Напишіть, якими методами ви будете оцінювати, інструменти для оцінювання. Інструментарій оцінювання може включати різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Також опишіть, які учнівські роботи ви оцінюватимете, наприклад, твори і інші письмові роботи, презентації, або виступи учнів; зазначте, які інструменти оцінювання ви використовуватимете в кожному випадку. У розділі плану «Діяльність учнів та вчителя» опишіть, як здійснюється оцінювання, хто його проводить (взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем, батьками), як учні використовують ці інструменти оцінювання, на якому етапі роботи відбувається оцінювання, як і коли виставляються оцінки.

Діяльність учнів та вчителя

Учні разом з учителем обговорюють та складають план проекту.Учні досліджують лексичній склад мови, яка містить велику кількість сленгових утворень.Також досліджують етимологію терміну сленг, його історію створення.Окремі школярі проводять опитування.Після цього створюють презентацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Катерина Гуменюк

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

НВЗ:"Загальноосвітня школа І-ІІІступенів-ліцей смт Стрижавка"

Місто\село, район, область

смт Стрижавка Вінницький район, Вінницька область

Контактні дані

253647

Відомості про тренінг

Сленг - це модно?

Дати проведення тренінгу

20.09.2012-28.09.2012

Місце проведення тренінгу

смт Стрижавка Вінницькій район

Тренери

Вітюк Ігор Миколайович