Портфоліо для учнів 4 класу з українського читання за темою: "Літературні казки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:00, 2 листопада 2014, створена Pravdivay (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Літературні казки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українське читання.

Вік учнів, клас

4 клас. 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Літературні казки» реалізується в 4 класі під час вивчення на уроках українського читання теми «Літературні казки» у відповідності до програми початкової освіти. Учні мають змогу самостійно дослідити, що ми можемо зробити , щоб жити у казці. Прослідковують зв'язок світу казки від реального життя світу . Одним із аспектів роботи над проектом є формування дослідницьких якостей дітей, уміння працювати в малих групах,а також уміння презентувати результати своїх досліджень за допомогою яскравих та наочних презентацій Power Point для широкого загалу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється упродовж всієї роботи над проектом згідно Критеріїв оцінювання знань,умінь та навичок учнів школи І ступеня. На підготовчому етапі учитель демонструє дітям вступну презентацію та пропонує форму «ЗХД», анкети та організаційну діаграму. На основі цього визначається рівень знань,умінь та навичок учнів,а також визначаються навчальні потреби учнів. Впродовж роботи над проектом вчитель перевіряє результати досліджень учнів,наявний додатковий матеріал, літературу, письмові звіти та нотатки. Учні працюють з формою оцінювання роботи в групах та формою оцінювання досліджень. На завершальному етапі учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання презентації, вміння аналізувати. А також проводить підсумкове тематичне оцінювання та обговорення-рефлексію. З метою визначення самоспрямування використовується відповідна форма оцінювання.

Документ оцінювання навчальних потреб учнів

Презентрація ідеї проекту

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Документ для поточного оцінювання учнів

Приклад учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом вчитель готує брошуру, яку демонструє учням. Ця брошура надалі може допомагати дітям у плануванні роботи над проектом та її виконанні. На першому занятті проводиться оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, яка виявить знання учнів і поставить завдання для подальшої роботи в групах. В таблиці ЗХД учні відповідають на питання: «Що ми можемо зробити , щоб жити у казці?» Вчитель демонструє вступну презентацію і проводить мозковий штурм за основним питанням . Після цього вчитель ділить учнів на групи за допомогою висловлювань . Кожна група отримує завдання. 1 група «Ромашки»досліджує питання: -Позитивні риси характеру в героїв казок? 2 група «Дзвіночки» досліджує питання: -Негативні риси характеру в героїв казок?. Учні планують свої дії по роботі самостійно, складають план. Вчитель перевіряє виконану роботу, надає консультації, пропонує перелік друкованих видань і сайтів для збору необхідної інформації. Вчитель обов’язково проводить інструктаж по роботі з комп’ютером. Протягом підготовки проекту діти дають відповіді на запитання в мережі опитувальника. Створений на платформі docs.google.com, Вони будуть виконувати самостійні роботи, проводити самооцінювання, керуючись формою оцінки дослідження та контрольним списком. На завершальному етапі учні захищають свою роботу, демонструючи блог, у якому висвітлені результати їх дослідження та усно відповідають про етапи роботи. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового питання проекту. В результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь колектив приходить до одного висновку, який і буде результатом виконаного проекту.


Публікація для представлення особливостей методу проектів

Шаблон документу

Мережевий опитувальник

Документ для фасилітації

Інструкція

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ковальчук Ніна Михайлівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Перещепинська ЗОШ І-ІІІ ст..№1

Новомосковської районної ради

Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м. Перещепине,

Новомосковський район,

Дніпропетровська область

Контактні дані

kovalchuk317 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 листопада 2014 р.– 22 листопада 2014 р.

Місце проведення тренінгу

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна