Відмінності між версіями «Портфоліо Юрійчук Галини Василівни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Повний План вивчення теми)
Рядок 25: Рядок 25:
 
[https://docs.google.com/open?id=0B2Gn4REuJu7-SXhYZW1RUjNVcGc План вивчення теми]
 
[https://docs.google.com/open?id=0B2Gn4REuJu7-SXhYZW1RUjNVcGc План вивчення теми]
  
[План впровадження теми]
+
[https://docs.google.com/open?id=0B2Gn4REuJu7-ekl0cnpFd0Z2SDg План впровадження теми]
  
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=

Версія за 11:35, 21 червня 2012


Назва проекту

Генії і титани епохи Відродження

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література.Вивчення теми інтегрується з уроками Всесвітньої історії та художньої культури.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Проект виконується в рамках вивчення теми «Злет людського духу в літературі доби Відродження».

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис

Навчальний проект з світової літератури призначений для учнів 8 класу. Учасникам проекту пропонується завдання-дослідити, «яка вона - людина епохи Відродження» (на прикладі життя і творчості геніїв і титанів ХІV - XVII ст.) Учні відповідно до своїх творчих здібностей діляться на групи. Кожна група отримує свої завдання, виконуючи які, учні зможуть дізнатися про особливості культури і мистецтва доби європейського Відродження, ознайомитися з представниками мистецтва Ренесансу, їхніми творами.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості вміння користуватися мовними засобами в усіх видах мовленнєвої діяльності при підведенні підсумків розділу „Література доби Відродження ”, - формування читати та усвідомлювати прочитане; - залучення до художньої літератури, а через неї - до фундаментальних цінностей культури; - формування гуманістичного світогляду особистості, розширення її культурно-пізнавальних інтересів, виховання в учнів любові, поваги до традицій свого народу та толерантного ставлення до культурних традицій інших народів. Під час роботи в проекті учасники - формулюють завдання та досліджують «яка вона людина епохи Відродження» на прикладі життя видатних письменників для того, щоб поглибити та узагальнити свої знання біографій письменників 14 -17 століття; - навчитися відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися писати власні твори-відгуки. Серед очікуваних результатів – формування у дітей вміння висувати і формулювати гіпотези, оцінювати певні явища, відстоювати власну думку. • Розвиватимуть навички роботи в групі • При підготовці і створенні презентацій учні розвивають навички виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості, стисло, чітко, зручно представляти результати досліджень за допомогою діаграм та графіків, відбирати найяскравіші переконливі факти для демонстрування думок та ідей, аналізувати події та факти, порівнювати, компонувати, доводити, критикувати, класифікувати, планувати, визначати цінність, висувати гіпотези. • Створюючи публікації в Microsoft Publisher, школярі, набувають вмінь аргументовано доводити власну думку, використовуючи повні речення, розраховані на читання однією людиною, посилаючись при цьому на думки інших, правильно використовувати цитування та посилання на друковані та Інтернет-видання , ілюструвати ідеї, думки, дослідження, висновки • При складанні діаграм учні, вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти цифри, події, факти, та інші дані, добирають та аргументують свій вибір відповідного типу діаграми. При розробці вікі-сайтів учасники проектів навчаються ефективно спілкуватися з іншими школярами з країни та всього світу. Набувають вмінь збирати та обробляти інформацію. Вчаться ефективно використовувати засоби електронних комунікацій, оволодівають навичками посилатися на використані джерела інформації.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про добу відродження відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д та вхідного опитування з теми. Учні будуть оцінюватись за допомогою форми оцінювання в Excel, Word, за якою перевіряється знання з теми «Злет людського духу в літературі епохи Відродження. Учні будуть оцінюватись за допомогою Форми для оцінювання Публікації, за якою будуть отримувати бали за зміст, оформлення та організацію. Учні будуть оцінюватись за допомогою форми оцінювання PowerPoint Презентації, за якою будуть отримувати бали за пошукову роботу в групах, за розкриття змісту, за якість оформлення, грамотність, привабливість. Учні будуть оцінюватись за допомогою Форми для оцінювання Вікі-сторінки, за якою будуть отримувати бали за зміст, творчі роботи, характеристику посилання.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту учні ознайомлюються з веб-сайтом вчителя, розміщеному на шкільному сервері. Очні об’єднуються в групи за інтересами і вподобаннями: 1 група - „Я – журналіст» отримує завдання взяти інтерв'ю в улюбленого письменника, скласти його у формі «запитання-відповідь». Написати репортаж про зустріч з улюбленим письменником «Моя розмова з …»; створити візитну картку письменника. Проглянути періодичні видання і знайти в них матеріали, співзвучні творчості вашого улюбленого письменника з метою довести актуальність його твору сьогодні. 2 група - „Я – літературознавець ” отримують завдання дослідницького характеру створити дружній шарж «Достоїнства і недоліки перекладу сонетів Петрарки Г. Кочуром і Д. Паламарчуком». Підготувати літературознавчий диктант: з ким або з чим пов'язані ці слова в трагедії Шекспіра, в романі М. Сервантеса; скласти словник асоціацій, в якому зафіксувати асоціації та образи-символи, їхній опис, де відобразити свої літературні знання і власні бачення, почуття, переживання, пов'язані з розумінням і відчуттям проблем, явищ, героїв твору улюбленого письменника. 3 група - «Я – письменник» або « Я – поет» отримує завдання написати твір, присвячений улюбленому письменнику; скласти вірш, присвячений його життю чи його героям. Написати власний сонет чи прозову мініатюру (есе) або монолог письменника до ваших сучасників. 4 група – «Я – художник» отримує завдання намалювати портрет улюбленого письменника; створити ілюстрації до твору, дібрати цитати до кожного малюнка. 5 група – «Я – біограф» має зібрати та дослідити невідомі факти із життя улюбленого письменника. Знайти цікаві факти (можливо, анекдотичні) із життя письменника, записати їх за принципом калейдоскопа. Результати спільної роботи групи оформлюють у вигляді веб-сайту. На першому етапі учні отримують групові завдання, обговорюють їх, консультуються із учителем. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, ознайомляться з програмою розробки презентації, планують свою роботу, створюють мультимедійну презентацію. На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернету, відбирають необхідний матеріал, проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх. Оформлюють веб-сайт, в якому запрошують однолітків до спілкування. Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські інформаційні бюлетені.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юрійчук Галина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури

Навчальний заклад

Княженська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

Село Княже Снятинського району Івано-Франківської області

Контактні дані

Jurasyk171@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06 - 22.06 2012р.

Місце проведення тренінгу

Княженська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Мерлюк Михайло Васильович