Портфоліо Шульги Світлани Іванівни з теми "Історія, одягнена в роман"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Історія, одягнена в роман"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, всесвітня історія

Навчальна тема

В. Скотт як засновник жанру історичного роману. Зображення в романі "Айвенго" боротьби англосаксів з норманами у ХІІ ст. й усобиць норманів.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Після завершення навчального проекту учень: переказує близько до тексту ключові епізоди роману “Айвенго”; сприймає великий за обсягом текст цілісно; визначає головну тему твору: зображення боротьби англосаксів з норманами в XII ст. і усобиць норманів (принц Джон і король Ричард, усобиці феодальної знаті, які справді мали місце в історії); наводить приклади зображення панорами життя середньовічної Англії (історичного колориту) в романі; висловлює судження про вплив реальних історичних подій, соціального статусу і національності на долю людини; характеризує образи Айвенго, Седріка Сакса, Бріана де Буагільбера та ін.; пояснює втілення у тексті ідеї віротерпимості й національної толерантності;висловлює особисте ставлення до проблем, що порушуються в романі, аргументуючи свою точку зору прикладами і цитатами з тексту.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається перед початком проекту, протягом проекту, та вкінці. Перед початом проекту відбувається вивчення учнівських робіт, потім учні заповнюють перші 2 колонки таблиці "ЗХД", яку потім у ході проекту продовжують опрацьовувати. Протягом проекту застосовується учительські консультації, неформальні спостереження і занотовування цікавих випадків, звіти про виконання проекту, само-, взаємооцінювання. Після завершення кожного етапу проекту - рефлексія, письмові щоденники. По закінченню проекта відбувається контрольне оцінювання, учні презентують результати.

Діяльність учнів та вчителя

Вікі-стаття групи "Дослідники"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шульга Світлана Іванівна

Фах, навчальний предмет

учитель світової літератури, світова література

Навчальний заклад

Злинська ЗШ №1 І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Злинка, Маловисківський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-30 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Злинська ЗШ №1 І-ІІІ ст.

Тренери

Шверненко Тетяна Василівна