Портфоліо Шендерук К.І.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:03, 27 серпня 2014, створена Milyar (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Тварини- частина живої природи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Вік учнів, клас

7 років , 2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основною метою освітньої галузі є розвиток учнів за допомогою засобів навчальних предметів, що складають українську літературу, формування наукового світогляду і критичного мислення учнів завдяки засвоєнню ними основних понять і законів природничих наук та методів наукового пізнання, вироблення умінь застосовувати набуті знання і приймати виважені рішення в природокористуванні. Відповідно до цієї мети в учнів формується система знань з основ природничих наук, необхідна для адекватного світосприймання та уявлення про сучасну природничо-наукову картину світу, вони опановують науковий стиль мислення, усвідомлюють способи діяльності і ціннісні орієнтації, які дають змогу зрозуміти наукові основи сучасного виробництва, техніки і технологій, безпечно жити у сучасному високотехнологічному суспільстві і цивілізовано взаємодіяти з природним середовищем. Зміст освітньої галузі в старшій школі ґрунтується на базовій загальноосвітній підготовці учнів основної школи з основ природничих наук. Цим забезпечується наступність навчання в початковій, основній і старшій школах. Загальними змістовими лініями освітньої галузі є: - рівні і форми організації живої і неживої природи, які структурно представлені в кожній компоненті освітньої галузі специфічними для неї об'єктами і моделями; - закони і закономірності природи; - методи наукового пізнання, специфічні для кожної з природничих наук; - значення природничо-наукових знань у житті людини та їхня роль у суспільному розвитку.

Зміст загально-природничої компоненти забезпечує формування в свідомості учнів основи для цілісного уявлення про природу.

План вивчення теми (вставити файл)

План виконання навчальної теми про тварин Що необхідно здійснити до початку навчальної теми ? Коли це необхідно виконати?  Записатися на перевірку цифрової камери. 1 грудня  Зарезервувати час в комп’ютерній лабораторії. 4 грудня  Визначитися з екскурсією та дослідженням 6 грудня  Зарезервувати автобус для подорожі на екскурсію 20 грудня  Перевірити електронні наукові матеріали про тварин Лютий  Зберегти посилання на веб сайти про тварин у Вибраному. Лютий  Записати батьків, які будуть супроводжувати учнів на екскурсії. Лютий  Перевірити наявність книг про тварин у шкільній бібліотеці та міській бібліотеці. Січень  Розіслати по домашніх адресах інформаційний бюлетень щодо навчальної теми та проекту про тварин. Лютий  Зібрати гроші у кожного учня на поїздку. Лютий  Розіслати батькам записки щодо дозволу на участь у дослідженні та екскурсії Березень Що необхідно зробити упродовж навчальної теми  Сфотографувати працюючих учнів Постійно  Взяти цифрову камеру з медіа центру. 20 лютого  Призначити проектні групи. 22 лютого  Підтвердити участь супроводжуючих батьків. Березень  Скласти графік усних презентацій учнів. Березень Що необхідно зробити після завершення навчальної теми?  Надіслати листівки подяки супроводжуючим батькам. Березень 30  Повернути обладнання, книги та інші засоби. Березень 30  Привести в порядок “Вибране” та файли. Квітень  Класифікувати проекти та записати їх на компакт-диск. Квітень  Виготовити сертифікат(и) нагородження учнів 2 квітня  Надіcлати батькам бюлетень, який демонструє навчальну тему та результати роботи учнів. 15 квітня  Продовжувати роботу з оцінювання учнів та встановлення запитань для майбутнього оцінювання, що свідчить про постійне розуміння понять. 30 квітня  Поміркувати про наступну навчальну тему , у якій можна ефективно використовувати комп’ютерні технології. Постійно

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учитель проводить анкетування та попереднє оцінювання знань та умінь учнів за З-Х-Д схемою. Протягом всієї роботи над проектом проводиться поточне оцінювання. Оцінюється кожен вид роботи виконаної учнем: дослідницька робота, презентація, публікація, веб-сторінка, виконана контрольної роботи. Під час оцінювання кожного виду роботи, за виключенням контрольної роботи, крім оцінки вчителя використовується взаємооцінювання, самооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для зацікавлення учнів даною темою їм пропонують асоціативну гру та опитувальник. Вчитель під час обговорення, разом з учнями формулює тематичні питання: Яке значення творчості Т. Шевченка? Коли і за яких умов були написані перші твори? Яка роль «захалявних» книжечок для творчості Тараса Шевченка? Чому Шевченка вважають засновником нової української літератури? Чи відомий Тарас Григорович у світовій культурі? Обговорити з учнями, як можна вирішити ці питання. Також учитель повинен: • Доступно і просто пояснити суть проекту • Перевірити базові знання учнів з предмету • Переконатись, що учні вміють на достатньому рівні працювати з програмами пакету Microsoft Office • Переконатись, що учні вміють здійснювати пошук інформації за допомогою Інтернету та її збереження • Пересвідчитись, що учні знайомі та вміють працювати з соціальними сервісами Інтернету. Перед початком роботи над проектом вчитель створює блог, де викладає корисну інформацію, надає інструкцію до проекту. Оскільки всі групи при роботі над проектом використовуватимуть Інтернет, то кожна група отримує критерії оцінювання інтернет-ресурсів. Знайдену інформацію і зображення, що стосуються теми, посилання учасники проекту зберігають у відповідних папках. Наприкінці виконання проекту учні створюють кінцеві продукти і звітують з результатами власної діяльності (усна презентація у класі), що буде оцінена оцінкою презинтації. По закінченню проекту учні завершують заповнення схеми З-Х-Д, підбивають підсумки чи вдалося їм досягти поставленої перед собою мети на початку проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шендерук Катерина Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів


Навчальний заклад

Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІст №4


Місто\село, район, область

м.Дунаївці Хмельницька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІ ст №4

Тренери

Міляр Сергій Анатолійович