Портфоліо Шевчук Лариси з теми "Климко"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 03:52, 7 грудня 2011, створена Shevchuk Larisa (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

"Климко"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Уклаїнська література, українська мова, історія України

Навчальна тема (як записано в програмі)

Григір Тютюнник. “Климко” Цікавий епізод з дитинства письменника. Воєнне дитинство в повісті. Ідея самопожертви. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних. Художні особливості твору (мова персонажів, художня деталь). ТЛ: художня деталь.

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту

Проект із української літератури для учнів 7 класу з теми «Климко» Григора Тютюнника. Під час вивчення теми учні беруть участь у проекті "Автор - Герой - Я". В ході проекту учні мають довести, чому цей твір має автобіографічні елементи та віднайти паралелі між автором, героєм повісті та власним життям. Учні самостійно визначаються як це можна довести, та яким чином краще презентувати. Для спільної роботи учні створюють ресурс Вікі, в якому розміщують напрацювання всіх груп

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашого навчального проекту, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Формування вміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей, про яких вони прочитали. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у повісті. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про життя дітей під час війни. Учні зможуть проводити паралелі між особистим життям автора, сюжетом твору та особистим життям. Навчаться переконливо демонструвати ознаки твору з автобіографічними елементами. Сформується уміння з'ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей під час ІІ світової війни. В учнів будуть формуватися навички роботи з WEB 2.0 для створення щоденників, збору інформації, спільної роботи в документах, анкетування та обробки даних, прокладання маршруту на картах. Будуть вчитися критичному мисленню, відповідальному ставленню до авторського права. Сформується вміння працювати з інформацією. Навчаться використовувати комп'ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. Оволодіють базовим розумінням етичних/правових питань, пов'язаних з доступом та використанням інформації. Навчаться створювати відео і аудіо файли та розміщувати їх на ресурсах WEB 2.0 Отримають навички самостійної роботи та самоконтролю. Отримають початкові навички для визначення цілей під час планування власної діяльності. Такі цілі зазвичай стосуються читання та письма, а також навичок, необхідних у 21 столітті, таких як співпраця, планування проекту, критичне та системне мислення, творчість, вирішення проблем, оцінювання, аналіз.

Блог фасилітатора для учнів

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань повісті. На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Д ,в якій учні мають описати, що знають про часи окупації на Донбасі та життя дітей під час війни. Заповнюють діаграму Вена, для виявлення фактичних знань з біографії автора та тексту твору. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. До закінчення створення різних продуктів групами учнів потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам зворотній зв’язок щодо покращення робіт. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використайте Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організуйте взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його\її вклад був цінним. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання


| ЗХД "Що я знаю про війну на Донбасі"

| Контрольній список Wiki

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Учні роблять веб-ресурс в Wiki, в якому створюють сторінки для кожної групи. Складають інструкцію та контрольний список для всіх, хто буде розміщувати матеріали на цьому веб-ресурсі. Консультують учасників інших груп, якщо виникають проблеми при роботі в Wiki.


 Wiki проекту
Блог проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шевчук Лариса

Фах, навчальний предмет

Вчитель зарубіжної літератури

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа №168 м. Києва

Місто\село, район, область

м. Київ

Контактні дані

shevchuklarisa на gmail.com

(за вибором автора проекту: телефон, електронна адреса. Увага! E-mail має бути записаний у вигляді ababab на всвсвс , якщо ваша адреса ababab@всвсвс – для уникнення СПАМУ – несанкціонованої розсилки – записані так адреси люди розуміють, а машини, які шукають таких адрес для розсилання на них рекламної та іншої інформаці , ні )

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02/12/2011 - 07/12/2011

Місце провведення тренінгу

м. Київ ЦІППО

Тренери

Дементієвська Ніна, Морзе Наталія