Відмінності між версіями «Портфоліо Шацької Наталії з теми Василь Діденко - поет і людина»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Тренери)
Рядок 27: Рядок 27:
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
  
=Відомості про автора=
+
Початок навчального року
==Ім'я, прізвище==
+
Започаткувати дискусію щодо того, чи може одна особа змінити щось у світі на краще? Обговорюємо, як теми, що будуть вивчатися впродовж цього навчального року, допоможуть нам знайти відповідь на це  Ключове запитання.
Наталія Шацька
+
Проводимо дискусію у класі або в малих групах щодо того, чим схожі та в чим відрізняються класична та сучасна література і пропонуємо учням заповнити діаграми Вена. Проведіть обговорення усім класом про цінність класичної літератури, і чому учні її вивчають.
 +
 
 +
Зясувати, як в цьому навчальному проекті вони будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання. Пояснити, як учні будуть виконувати проект, в якому вони оберуть собі тему та проблему, яка стосується і сьогодення, сучасних проблем, та шукати шляхи вирішення такої подібної проблеми.  [https://docs.google.com/open?id=0B_Y2V67bjI_GNGtLdnpSQkF1NXc Учні переглядають зразок публікації, підготоавленої учителем]
 +
Запросити учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про поета, його часи, а також поділитися тим, що вони вивчили з класом за допомогою творів та за допомогою вікі-статей та блогів.[Приклад http://zounb.zp.ua/resourse/ludy/Palitra/PALITRA.html]
 +
Показати учням, як вести  читацький щоденник для відповідей. Цей щоденник надає учням  можливість для документування їх читання, щоб записувати свої думки та відповідати на важливі запитання  і наводити приклади пояснення літературних термінів. Деякі учні можуть побажати вести свої читацькі щоденники у вигляді блогів  Ознайомити учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити такий блог.
 +
Оцінюємо підсумкові учнівські проекти.
 +
Робота учнів
 +
• Учні проводять дослідження ресурсів про життя і творчість поета і створюють буклет.
 +
• Учні досліджують Інтернет-сайти, інтерв'юють фахівців і читають книги. Вони створюють мультимедійну презентацію.
 +
• Учні проводять дослідження Інтернет-сайтів і друкованих джерел, щоб збільшити кількість інформації про діяльність поета. Вони створюють  вікі-сайт (укр. мовою) (http://romeoandjuliet.pbworks.com/ - на англ. мові), щоб мати місце для представлення своїх ідей  та обговорення їх з однолітками, батьками та членами громади на зборах спільноти і в подальшому.
 +
Зафіксуйте склад малих груп та попросіть їх разом (методом мозкової атаки) обговорити питання, форми представлення результатів досліджень і можливі цільові аудиторії для своїх проектів. Нехай учні обговорять компоненти плану дій, і попросіть учнів створити план дій для роботи над учнівським проектом.
 +
Підготовлений вчителем шаблон плану дій може допомогти учням , які мають проблеми у навчанні, організувати свою роботу. Для прикладу ознайомте їх з Планом попередження суїциду (самогубств). Поясніть їм, що це робочий документ, який може допомогти їм при проведенні мозкової атаки, плануванні, а також на стадії запровадження свого плану для того, щоб вплинути на ситуацію в своїй громаді, школі, і можливо, навіть, і в світі.
 +
Впродовж навчального дослідження попросіть учнів дотримуватися списку ресурсів, коли вони досліджуватимуть поточні потреби та проблеми суспільства, і відповідно до цього визначити план дій. Деяким учням, можливо, знадобиться використати форму дослідження, щоб допомогти їм організувати дослідження. Обговоріть ними мінімальні вимоги щодо проведення дослідження та підготовки кінцевого продукту (брошури, презентації, вікі-сторінки тощо). Забезпечте їх Формою оцінювання з  балами на початку роботи над проектами, щоб учні могли відслідковувати і самі себе оцінювати в ході створення продукту, і донести до аудиторії своє головне повідомлення та висновки щодо теми.
 +
Ознайомте учнів з прикладами учнівських робіт (презентація, буклет) для того, щоб надати учням уявлення про те, чого від них очікують, та не показуйте ніякі приклади занадто довго, щоб вони їх не копіювали. Шаблон брошури є дуже корисним тільки для учнів, які мають значні утруднення в навчанні, але ви маєте спонукати учнів до створення свого власного продукту, створеного за власними унікальними ідеями для того, щоб допомагати вирішувати конкретну проблему їх спільноти. Впродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічайтеся з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у вірному напрямку. Спонукайте кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів. Після того, як кожна група зустрінеться з вами для консультацій, надайте їм можливість працювати самостійно, а також організуйте зустрічі однієї групи з іншою для того, щоб розказувати про свою роботу. Спонукайте групи надавати одна одній зворотній зв’язок впродовж роботи над учнівськими проектами. Для цього групи застосовуватимуть форму Зворотний зв'язок однолітків (однокласників).   
 +
Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи обраним цільовим аудиторіям (батькам на батьківських зборах, одноліткам, тощо), проведіть спільне заняття для всього класу, або організуйте проведення тематичного вечора разом з батьками та адміністрацією школи, на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію цільовій аудиторії, так і  те, як їх виступ чи презентація були сприйняті. Завершіть вивчення теми обговоренням відповідей на Ключове запитання: Як література допомагає нам краще розуміти себе? 
 +
Диференціація навчання
 +
Учні  з особливими потребами • Забезпечити шаблонами для деяких елементів проекту, наприклад, шаблоном брошури.
 +
• Забезпечити Аркушем з прикладом сценарію для того, щоб допомогти учням спростити розуміння мови героїв п’єси.
 +
• Дозволити учням обирати методи та інструменти для створення кінцевого міні-проекту, який відповідає вподобанням та вмінням учнів, а також враховує їх сильні сторони.
 +
Учні для яких англ. мова не є рідною • Забезпечити учнів текстами Ромео і Джульєтти на їх рідній мові або використати адаптований текст на сучасній англійській мові
 +
• Дозволити учням, щоб їх підсумковий проект включав частину на їх рідній мові, якщо це відповідає і можливо для цільової аудиторії з спільноти.
 +
• Використовувати деякі допоміжні засоби для учнів з особливими потребами, такі як Аркуші з пропусками в тексті для заповнення цих пустот учнями.
 +
Обдаровані учні • Підкресліть, що кульмінаційним проектом передбачається широкий діапазон вибору громадянських соціальних проектів і можливостей, які б конкретно показали сильні сторони обдарованих учнів.
 +
• Заохочуйте учнів вийти за рамки звичних речей і виробити творчі рішення для складних проблем
 +
 
 +
 
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==

Версія за 09:57, 14 вересня 2012


Назва проекту

"Василь Діденко - поет і людина"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література та історія, музика

Навчальні цілі

Вміти самостійно характеризувати твори письменників-земляків, висловлювати свої судження про них. Готувати реферати про їхню творчість, виголошувати доповіді, швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, правильно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.

=Вік учнів, клас=16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

назва теми з програми: "Література рідного краю", основні види діяльності учнів:, можливі учнівські ролі: дослідника, архіваріуса, музикознавці,продукти діяльності учнів в проекті: публікація, презентація, газета, буклет.

Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

Упродовж навчання за методом проектів учитель постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирає інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Слухає дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігає за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігає за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Підсумкове оцінювання допомагає отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчитель знаходить слабкі місця у викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно. Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем п’єси. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Василя Діденка, відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні використовують план діяльності для того, щоб провести мозкову атаку, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. Форма оцінювання з балами також використовується і для підсумкового оцінювання, оцінюємо учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.


Діяльність учнів та вчителя

Початок навчального року Започаткувати дискусію щодо того, чи може одна особа змінити щось у світі на краще? Обговорюємо, як теми, що будуть вивчатися впродовж цього навчального року, допоможуть нам знайти відповідь на це Ключове запитання. Проводимо дискусію у класі або в малих групах щодо того, чим схожі та в чим відрізняються класична та сучасна література і пропонуємо учням заповнити діаграми Вена. Проведіть обговорення усім класом про цінність класичної літератури, і чому учні її вивчають.

Зясувати, як в цьому навчальному проекті вони будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання. Пояснити, як учні будуть виконувати проект, в якому вони оберуть собі тему та проблему, яка стосується і сьогодення, сучасних проблем, та шукати шляхи вирішення такої подібної проблеми.  Учні переглядають зразок публікації, підготоавленої учителем

Запросити учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про поета, його часи, а також поділитися тим, що вони вивчили з класом за допомогою творів та за допомогою вікі-статей та блогів.[Приклад http://zounb.zp.ua/resourse/ludy/Palitra/PALITRA.html] Показати учням, як вести читацький щоденник для відповідей. Цей щоденник надає учням можливість для документування їх читання, щоб записувати свої думки та відповідати на важливі запитання і наводити приклади пояснення літературних термінів. Деякі учні можуть побажати вести свої читацькі щоденники у вигляді блогів Ознайомити учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити такий блог.

Оцінюємо підсумкові учнівські проекти.

Робота учнів • Учні проводять дослідження ресурсів про життя і творчість поета і створюють буклет. • Учні досліджують Інтернет-сайти, інтерв'юють фахівців і читають книги. Вони створюють мультимедійну презентацію. • Учні проводять дослідження Інтернет-сайтів і друкованих джерел, щоб збільшити кількість інформації про діяльність поета. Вони створюють вікі-сайт (укр. мовою) (http://romeoandjuliet.pbworks.com/ - на англ. мові), щоб мати місце для представлення своїх ідей та обговорення їх з однолітками, батьками та членами громади на зборах спільноти і в подальшому. Зафіксуйте склад малих груп та попросіть їх разом (методом мозкової атаки) обговорити питання, форми представлення результатів досліджень і можливі цільові аудиторії для своїх проектів. Нехай учні обговорять компоненти плану дій, і попросіть учнів створити план дій для роботи над учнівським проектом.

Підготовлений вчителем шаблон плану дій може допомогти учням , які мають проблеми у навчанні, організувати свою роботу. Для прикладу ознайомте їх з Планом попередження суїциду (самогубств). Поясніть їм, що це робочий документ, який може допомогти їм при проведенні мозкової атаки, плануванні, а також на стадії запровадження свого плану для того, щоб вплинути на ситуацію в своїй громаді, школі, і можливо, навіть, і в світі.

Впродовж навчального дослідження попросіть учнів дотримуватися списку ресурсів, коли вони досліджуватимуть поточні потреби та проблеми суспільства, і відповідно до цього визначити план дій. Деяким учням, можливо, знадобиться використати форму дослідження, щоб допомогти їм організувати дослідження. Обговоріть ними мінімальні вимоги щодо проведення дослідження та підготовки кінцевого продукту (брошури, презентації, вікі-сторінки тощо). Забезпечте їх Формою оцінювання з балами на початку роботи над проектами, щоб учні могли відслідковувати і самі себе оцінювати в ході створення продукту, і донести до аудиторії своє головне повідомлення та висновки щодо теми. Ознайомте учнів з прикладами учнівських робіт (презентація, буклет) для того, щоб надати учням уявлення про те, чого від них очікують, та не показуйте ніякі приклади занадто довго, щоб вони їх не копіювали. Шаблон брошури є дуже корисним тільки для учнів, які мають значні утруднення в навчанні, але ви маєте спонукати учнів до створення свого власного продукту, створеного за власними унікальними ідеями для того, щоб допомагати вирішувати конкретну проблему їх спільноти. Впродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічайтеся з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у вірному напрямку. Спонукайте кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів. Після того, як кожна група зустрінеться з вами для консультацій, надайте їм можливість працювати самостійно, а також організуйте зустрічі однієї групи з іншою для того, щоб розказувати про свою роботу. Спонукайте групи надавати одна одній зворотній зв’язок впродовж роботи над учнівськими проектами. Для цього групи застосовуватимуть форму Зворотний зв'язок однолітків (однокласників). Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи обраним цільовим аудиторіям (батькам на батьківських зборах, одноліткам, тощо), проведіть спільне заняття для всього класу, або організуйте проведення тематичного вечора разом з батьками та адміністрацією школи, на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію цільовій аудиторії, так і те, як їх виступ чи презентація були сприйняті. Завершіть вивчення теми обговоренням відповідей на Ключове запитання: Як література допомагає нам краще розуміти себе? Диференціація навчання Учні з особливими потребами • Забезпечити шаблонами для деяких елементів проекту, наприклад, шаблоном брошури. • Забезпечити Аркушем з прикладом сценарію для того, щоб допомогти учням спростити розуміння мови героїв п’єси. • Дозволити учням обирати методи та інструменти для створення кінцевого міні-проекту, який відповідає вподобанням та вмінням учнів, а також враховує їх сильні сторони. Учні для яких англ. мова не є рідною • Забезпечити учнів текстами Ромео і Джульєтти на їх рідній мові або використати адаптований текст на сучасній англійській мові • Дозволити учням, щоб їх підсумковий проект включав частину на їх рідній мові, якщо це відповідає і можливо для цільової аудиторії з спільноти. • Використовувати деякі допоміжні засоби для учнів з особливими потребами, такі як Аркуші з пропусками в тексті для заповнення цих пустот учнями. Обдаровані учні • Підкресліть, що кульмінаційним проектом передбачається широкий діапазон вибору громадянських соціальних проектів і можливостей, які б конкретно показали сильні сторони обдарованих учнів. • Заохочуйте учнів вийти за рамки звичних речей і виробити творчі рішення для складних проблем


Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

ЗОІППО

Місто\село, район, область

м.Запоріжжя

Контактні дані

тел.222-25-82

natachac52@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-14. 09. 2012

Місце проведення тренінгу

КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Тренери

Саражинська Н., Чернікова Л.