Портфоліо Чижик Олени Вікторівни з теми "Паралельні та перпендикулярні прямі на площині"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:56, 27 серпня 2012, створена Evch29 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Прямі навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основні предмети - математика, інформатика другорядні - технології, фізика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Взаємне розташування прямих на площині

Вік учнів, клас

учні 12-13 років, клас - 7

Стислий опис

Учням 7 класу пропонується взяти участь в проекті, що включає проведення дослідження взаємного розташування прямих з метою виявлення які саме прямі зустрічаються в нашому житті та підтвердження відомих слів про те, що природа розмовляє з нами мовою математики. Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію з даної теми, роблять певні висновки. Завдяки проекту діти поглиблять і закріплять свої знання з математики, фізики, образотворчого мистецтва, креслення та інформатики, дізнаються багато нового, цікавого. Цей проект призначений для того, щоб учні озирнувшись навкруги, побачили дивовижну геометрію будівель. Вони повинні навчаться спостерігати і бачити світ навколо себе. Проект призначений для того, щоб геометричні фігури стали ближче і зрозуміліші школярам, щоб прийшло усвідомлення того, що усе у світі побудовано завдяки науці. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Учні також оволодіють уміннями і якостями ХХІ століття – серед останніх домінуючого значення набувають формування особистої відповідальності за якість виконання конкретного завдання, розвиток комунікаційних здібностей учнів, досвід роботи учнів в команді, естетичне сприйняття друкованого тексту. Для творчомислячих учнів буде запропонований варіант написання оповідання, вірша, твору на тему «Геометрія у житті людини» та подальше об’єднання його з проектом.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після завершення навчального проекту учні зможуть: - наводити приклади геометричних фігур; - зображувати за допомогою косинця і лінійки паралельні і перпендикулярні прямі; - застосовувати вивчені властивості і означення до розвязування задач; - відбирати та систематизувати знайденину в Інтернеті інформацію про прямі; дотримуватись правил роботи - з використання авторського права; - з різноманітними тестовими редакторами; - ефективно планувати час роботи в групах та розподіляти роботу між членами групи; - вміти створювати власні публікації та презентації . застосовувати - навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти; критично та конструктивно - відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; здійснювати - самоспрямування у своїй навчальній діяльності; розуміти та усвідомлювати - роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття.

[1] 27082012.jpg 270820121.jpg


На початку проекту вчитель: - проводить урок, на якому дає основні поняття про прямі; - готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту; - перевіряє роботу Інтернету та потрібних комп’ютерних програми у комп’ютерному класі; - відправляє інформаційний буклет про метод проекту батькам; - проводить тестування та обговорення тем, по результатам яких об’єднує учні у три групи ; - формулює критерії оцінювання роботи учнів.

Вчитель дає вступні презентацію 1та презентацію 2

Учні об’єднуються вгрупи: математики, Фізики, історики Учні: - обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; - складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити форму опитувальник

1 група - математики Ознайомлюються поняттями: - аксіома - теорема - доведення - ознака - означення Готують означення паралельних та перпендикулярних прямих підкріплене прикладами з навколишнього середовища Опрацьовують ознаки паралельності Демонструють приклади у вигляді презентації або публікації

2 група - фізики Консультуються із вчителем фізики стосовно паралельних прямих і паралельних відрізків в фізиці Отримують консультацію вчителя фізики стосовно перпендикулярних прямих і перпендикулярних відрізків в фізиці Визначають які прямі зутрічаються в оптичних явищах Підбирають матеріал Подають матеріал у вигляді презентації

3 група - історики Готують історію виникнення основних геометричних фігур Підбирають матеріал щодо застосування паралельності та перпендикулярності в Давньому Єгипті Готують матеріал щодо застосування паралельності та перпендикулярності в сучасному сільському господарстві Презентують матеріал у вигляді вікі-статті на тему "геометрія і давній Єгипет"


Учні: - консультуються з учителем;

- обговорюють проміжні результати за допомогою електронної пошти або голосових повідомлень;

- використовує план оцінювання інтернет ресурсів для визначення достовірних джерел;

- оформляють проект;

- звіряються з контрольними списками для презентації та інформаційного бюлетеню;

- готуються до захисту;

- оцінюють роботу в команді.

Оцінювання вікі-статті Оцінювання публікації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чижик Олена Вікторівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Ліцей інформаційних технологій Олександрійської міської ради

Місто\село, район, область

м. Олександрія, Кіровоградська обл.

Контактні дані

evch29@gmail.com

Відомості про тренінг

[Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". КОІППО імені Василя Сухомлинського, 20 - 25 серпня 2012]

Дати проведення тренінгу

20.08 - 25.08.2012 р.

Місце провведення тренінгу

Кіровоградській обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Скрипка Ганна Володимирівна