Відмінності між версіями «Портфоліо Чеботарьової Алли з теми "Права людини - найцінніший скарб"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(План вивчення теми (вставити файл))
Рядок 17: Рядок 17:
  
 
[https://docs.google.com/file/d/0B_js7yGo0k_QR3psVWRWSkhSNEk/edit?usp=sharing  план вивчення теми]
 
[https://docs.google.com/file/d/0B_js7yGo0k_QR3psVWRWSkhSNEk/edit?usp=sharing  план вивчення теми]
https://docs.google.com/file/d/0B_js7yGo0k_QX2NFZFRzbjR5Y1E/edit?usp=sharing план впровадження проекту]
+
[https://docs.google.com/file/d/0B_js7yGo0k_QX2NFZFRzbjR5Y1E/edit?usp=sharing план впровадження проекту]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 11:10, 7 червня 2013


Назва навчальної теми

Права людини – найцінніший скарб

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Проект розробляється для курсу - Правознавство (практичний курс), конкретна тема уроку «Що таке права і свободи людини. Загальна декларація прав людини. Види прав і свобод людини. Конвенція ООН про права дитини. Як захищаються права і свободи людини в Україні й світі» . Допоміжний предмет – інформатика.

Вік учнів, клас

9 клас, учні віком 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект може бути реалізованим у 9 класі (14-15 років) на уроках правознавства (практичний курс), під час вивчення розділ ІІ, теми «Ти - людина, значить маєш права». Для більш ефективного вивчення даної теми учні класу об’єднуються у 5 груп, кожна група досліджує окрему проблему проекту. Група 1 досліджує тему «Права людини», група 2 тему – «Свободи людини», група 3 - тему «Права дитини», група 4 досліджує тему «Міжнародні організації, створені для захисту прав людини», група 5 досліджує тему «Міжнародні правові документи у сфері захисту прав людини». Кожна група детально вивчає свою задачу, та готує по своїй проблемі презентацію. Проект дозволив учням більш детально познайомитися з темою «Ти - людина, значить маєш права», завдяки створенню проекту набуті знання були ефективно застосованні на практиці, такий вид діяльності підтримував цікавість до теми протягом усіх етапів проектування.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють таблицю «ЗХД», організаційну діаграму, а також учитель проводить усне опитування та учні відповідають на питання письмових тестових завдань, з метою визначення рівня знань, умінь, навичок з запропонованої теми, а ще актуальність теми безпосередньо для учнів. Також школярам пропонується заповнити контрольний список само спрямування у навчанні для оцінки учителем того, як вони можуть контролювати власне навчання. Протягом роботи над проектом використовуються форми оцінювання та контрольні списки для самооцінки власної та спільної роботи над проектом, для оцінки результатів дослідження організовуються зустрічі-консультації очно або заочно(онлайн-спілкування, соціальні мережі, електронна пошта), метою яких є забезпечення зворотнього зв’язку, допомога учня з боку учителя в пдануванні наступних кроків. Після виконання роботи над проектом, учням пропонується таблиця «ЗХД», яка порівнюється із попередньою, робиться висновок у результативності роботи учнів. Для більш реального оцінювання результатів проводиться взаємо оцінювання у граї, враховуючи те, який саме вклад зробив кожний учень в роботи команди, а також наскільки цей вклад був цінний для даного проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом учителю потрібно ознайомити учнів з метою та завданням проекту. Для визначення рівня знань, умінь та навичок учнів, а також їх бажання щодо актуальної нової інформації, заповнити розділи таблиці «ЗХД», організаційну діаграму, провести усне та письмове опитування. Учитель аналізує отримані дані, робить висновки і вже планує подальшу роботу з урахуванням цих даних. На наступному етапі робота учитель об’єднує школярів класу у 5 груп, враховуючи рівень знань учнів класу ( у кожній групі представлені сильні та слабші учні). Кожна група отримує завдання для дослідження: 1.Група 1. Розробити комп’ютерну презентацію на тему «Права людини». 2.Група 2. Розробити публікацію на тему – «Свободи людини». 3.Група 3. Розробити комп’ютерноу презентацію тему «Права дитини». 4.Група 4. Досліджує тему «Міжнародні організації, створені для захисту прав людини та їх діяльність», та робить буклет на цю тему. 5.Група 5. Проводить дослідження на тему «Міжнародні правові документи у сфері захисту прав людини». Протягом всього часу виконання проекту учитель виступає у ролі координатора. З учасниками проекту можна підтримувати зв’язок через соціальні мережі або e-mail. Для більш ефективної роботи потрібно прослідкувати. Щоб усі учасники проекту були зарєєстровані, попередньо визначити час «зустрічі у мережі», і в назначений час проводити спілкування та координацію дій. Під час завершального етапу роботи над проектом, учні упорядковують матеріали досліджень та готуються до захисту своїх робіт(презентація, буклет, публікація, створення фільму, дослідження).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Алла Чеботарьова

Фах, навчальний предмет

Учитель історії та правознавства, правознавство

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №125

Місто\село, район, область

Місто Харків, Дзержинський район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03 чревня - 07 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №117

Тренери

Кожушна Катерина Вадимівна