Портфоліо Цурупи Оксани Василівни з теми "Дивовижний світ симетрії"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:59, 5 березня 2012, створена Оксаночка (обговореннявнесок) (Діяльність учнів)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

Дивовижний світ симетрії

Основний та другорядні навчальні предмети

Геометрія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема. ГЕОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис

Під час виконання даного проекту учні ознайомляться з дивовижним світом симетрії. Дізнаються які фігури, тіла називаються симетричними, які існують види симетрії .Навчаться будувати симетричні фігури. Розглянуть приклади симетрії в побуті, живій природі,мистецтві (музиці,поезії). Дослідять чи симетричне людське тіло. Обговорять гіпотезу: "Що станеться коли зникне симетрія?"

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Дивовижний світ симетрії"

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні зможуть: - описувати симетрію відносно точки і прямої; - знаходити симетрію в природі, побуті,мистецтві. - будувати фігури, в які переходять дані фігури при переміщенні; - наводити приклади об’єктів з навколишнього світу, які мають вісь симетрії, центр симетрії. - вміти швидко та ефективно шукати інформацію; - критично та компетентно оцінювати інформацію; - вміти використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень. - критично та конструктивно відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; — здійснювати самоспрямування у своїй навчальній діяльності; — працювати в команді; - презентувати свої досягнення;

Опис оцінювання

Упродовж виконання проекту проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, який продукт вони будуть створювати. Щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні учні користуються контрольним списком самоспрямування . Також з цією метою використовуються нагадування і підказки. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Контрольний список блогу

Контрольний список самоспрямування

Нагадування і підказки

Контрольний список запитань

Контрольний список спільної роботи

Діяльність учнів

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття.

Файл:Рис1.jpgФайл:Рис2.jpg

До початку вивчення теми.

Учитель формулює назву проекту, основні, проблемні, змістові питання, розробляє план реалізації проекту,дидактичний матеріал, критерії оцінювання, створює буклет для батьків з метою ознайомлення з концепцією використання проектів у школі, презентацію для учнів.

Тиждень перший.

Учитель проводить дискусію з учнями за ключовим та тематичними питанням проекту.

Учні переглядають вчительську презентацію, виконують завдання з формуючого оцінювання(заповнюють таблицю ЗХД та оцінювальну діаграму) і об'єднуються в групи(3-4 учня).

І група «Журналісти» досліджують де симетрії більше на кухні чи в природі?

ІІ група «Мистецтвознавці» досліджують присутність симетрії в музиці, поезії, живопису.

ІІІ група «Вчені-дослідники» досліджують гармонію людського тіла з точки зору симетрії.

Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації –презентація ,яка розміщується в Інтернеті, а також групи отримують маршрутні листи в яких пропонується алгорим виконання проекту.. В групах здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів). Учні знайомляться із законом про авторське право ( переглядають презентацію ) та критеріями оцінювання веб-сайтів. Проводять оцінку декільком сайтам, якими користуються.

Учні працюють з мережним опитувальником , як засобом діагностичного оцінювання.

Учні знайомляться з контрольним списком оцінки блога , працюють з контрольним списком самоспрямування.

Тиждень другий.

Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого :

І група «Журналісти» Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі «Де симетрії більше на кухні чи в природі?» Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.

ІІ група «Мистецтвознавці» Провівши дослідження, зробивши висновки створюють вікі-статтю «Чи зможеш ти знайти симетрію в мистецтві?»

ІІІ група «Вчені-дослідники» Досліджують гармонію людського тіла з точки зору симетрії та створюють буклет.

Файл:Рисуноккк1.jpgФайл:Рисуноккк2.jpg

Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом . Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Вчитель створює лист контролю за роботою учнів протягом роботи над проектом. Учні проводять самооцінку та взаємооцінку роботи в групі. Готують матеріали до презентації результатів своєї роботи. Вчитель оцінює роботу учнів .

Учні за круглим столом презентують продукти своєї діяльності, публікують есе в газеті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Цурупа

Фах, навчальний предмет

Інформатика, математика

Навчальний заклад

Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Місто\село, район, область

с. Григорівка Світловодський район Кіровоградська область

Контактні дані

ooksana836 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27лютого - 3 березня 2012р.

Місце провведення тренінгу

м. Кіровоград ОІППО ім. Сухомлинського

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна Дементієвська Ніна Петрівна