Портфоліо Цодікової Наталії з теми "Апаратне забезпечення інформаційних систем"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 07:46, 19 червня 2013, створена Tcodikova (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Апаратне забезпечення інформаційних систем

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, математика, українська (російська) мова

Вік учнів, клас

8-9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект " Комп’ютерні технології майбутнього" розроблено для учнів 8–9 класу з інформатики, який може бути впроваджений в рамках вивчення теми "Апаратне забезпечення інформаційних систем". Учні групи "Історики майбутнього" досліджують історію розвитку обчислювальної техніки, визначають найсучасніші види комп’ютерної техніки, формулюють припущення щодо комп’ютера майбутнього, його можливостей, вигляду. Група "Експерти" досліджує Як планшети можуть допомогти у навчанні, чи потрібні вони дітям 13–14 років. Група "Економісти" обґрунтовує певний вид планшету для навчання (фірму, характеристики, можливості, переваги та інше)

План вивчення теми

План

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на вхідному оцінюванні знань за допомогою форми та спеціального завдання, виявлення навчальних потреб учнів, моніторингу процесу просування учнів по проекту, розуміння учнями процесу дослідження й оцінювання самостійності в роботі. Також оцінюється кінцевий продукт учня (вікі–стаття) за спеціальною формою. Після обговорення і представлення учнівських робіт у класі оцінюються знання з теми за допомогою тесту

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту на батьківських зборах учитель розповідає про метод проектів і про те, як батьки можуть допомогти дітям у виконанні проектних завдань.

1lgkhbjkf.jpg 2rgrieoe.jpg

Згідно створеного плану впровадження проекту вчитель розподіляє обов’язки та здійснює необхідну роботу.

Перед початком проекту вчитель показує учням презентацію про основні ідеї вивчення теми та для визначення навчальних потреб учнів. Проходить обговорення презентації методом мозкового штурму. Після обговорення учням пропонується заповнити таблицю ЗХД та виконати завдання з використанням організаційної діаграми з метою визначення вхідних знань учнів.

Учням запропоновано такі завдання для досліджень:

1. З'ясувати, чи допоможуть планшети у навчанні.

2. Порівняти можливості планшетів та обрати оптимально ефективний.

3. Спрогнозувати вигляд і можливості комп'ютера майбутнього.

Учні об’єднуються в групи за кольором очей (карі, голубі та інші), обирають завдання, планують їх виконання. Учитель надає покрову інструкцію з діяльності в проекті.

Учитель знайомить учнів з презентаціями щодо авторського права та плагіату перед роботою учнів в Інтернеті. Проводить мозковий штурм "Чи можна довіряти інформації на сайтах?". Інформує про стратегії попередження списування. Під час пошуку інформації для виконання завдання учні оцінюють сайти за допомогою розроблених вчителем форм оцінювання та контрольних списків, що в с вою чергу є розвитком навичок мислення вищих рівнів.

Для виконання завдань учням необхідно організувати спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою, зібрати дані від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування, отримати враження та відгуки інших людей щодо планшетів, їх можливостей у тому числі в освіті, а також створити вікі-статтю за шаблоном Шаблон:Вікі-стаття учня в якості кінцевого продукту навчального дослідження.

Вчитель засобами сервісів для сумісної роботи (блоги, чати) організовує участь учнів в інтерактивних обговореннях проблемних питань, спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі.

Учні створюють вікі–статтю за такою інструкцією. Для представлення результатів дослідження учні створюють презентацію, використовуючи такий контрольний список, розроблений вчителем.

Вчитель постійно контролює процес завдяки вище названим документам, при потребі коригує діяльність учнів, направляє їх, дає поради. Для того, щоб відслідкувати чи всі виконують ролі в групі і немає пасивних учасників вчитель надає форму оцінки самоспрямування, яка допоможе учням не тільки зрозуміти свою роль, але і допоможе їм об'єктивно оцінити свою діяльність і діяльність товаришів. На завершальному етапі учні захищають свою роботу, демонструючи вікі-статтю вікі-сторінка учнів у проекті "Комп’ютерні технології у моєму житті", у якій висвітлені результати їх дослідження та усно відповідають про етапи проведення дослідження.

Вислухавши виступи усіх груп вчитель пропонує учням проаналізувати роботи своїх товаришів. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь клас приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.

Також результатом роботи є обговорення результатів проекту на батьківських зборах у присутності директора. Можливо написання листа в міністерство освіти і науки з проханням підтримати ініціативи класу навчатися за допомогою планшетів (у разі позитивної реакції батьків).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Цодікова Наталія

Фах, навчальний предмет

викладач, інформатика

Навчальний заклад

ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

Луганськ

Контактні дані

ntcodikova [на] gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Одеса, 10 - 15 червня 2013 року

Дати проведення тренінгу

10.06.2013 – 15.06.13

Місце проведення тренінгу

Південноукраїнський національний університет імені К.Д. Ушинського

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна

Барна Ольга Василівна