Портфоліо Хівренко Наталії з теми "Во всем мне хочется дойти до самой сути..."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:49, 23 серпня 2012, створена Герасименко Наталія (обговореннявнесок) (Назва проекту)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

"Во всем мне хочется дойти до самой сути..."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література та музичне мистецтво, образотворче мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Лірика Бориса Пастернака (урок позакласного читання)

Вік учнів, клас

11 клас, 16 - 17 років

Стислий опис

Навчальний проект зі світової літератури для учнів 11 класу з теми «Лірика Б.Пастернака» (урок позакласного читання). У проекті учні обєднуються в групи, збирають інфомацію, досліджують факти, роблять висновки, аналізують зібраний матеріал, з метою визначення особливостей творчості Б.Пастернака. У процесі виконання завдань діти знайомляться з творчістю видатного російського поета Б.Пастернака, вчаться відбирати необхідну інформацію, робити висновки й узагальнення, аналізувати поезії, отримувати естетичну насолоду.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Познайомити учнів з лірикою Б.Пастернака, розкрити особливості його поетичних творів, показати самобутність ліричної спадщини;удосконалювати навички аналізу поетичних творів, уміння висловлювати й доводити свою думку. розвивати навички звязного мовлення та виразного читання, творчу уяву учнів, уміння працювати в групі. Результатом роботи мають бути презентаціїї, підготовлені учнями, творчі дослідження.

Опис оцінювання (скопіювати з плану)

Вчитель починає з взаємооцінювання, яке покаже, що учні знають про проблему. Наприклад, за допомогою бесіди, або анкетування, або асоціативного куща. Для визначення вхідних знань ініціює обговорення питань. В результаті учитель готує список навчальних цілей, розрахований на різні рівні підготовки учнів. Щоб отримати відповіді на основні питання навчальної теми вчитель використовує мозкову атаку, під час якої учні визначають найважливіші питання для дослідження теми. Учні об’єднуються у малі групи для розв’язання цих питань. Вчитель надає чіткі рекомендації щодо управління своїм навчанням у вигляді конкретних списків. Учитель проводить співбесіди, консультації (індивідуальні або групові),які дозволяють корегувати навчальну діяльність учнів. Вчитель просить учнів оцінити свої знання за допомогою таблиці самооцінювання та робити записи під час роботи, щоб учні могли контролювати своє розуміння матеріалу. Учитель використовує організацію дискусії ,щоб з’ясувати як учні володіють зібраним матеріалом та можуть цим оперувати. Після дослідження своєї проблеми, учні готуються до захисту своїх проектів. На етапі завершення проекту учитель оцінює учнівські роботи через форму оцінювання, та проводить письмову роботу, аналізує роботу відповідей учнів, щоб зрозуміти як вони опанували тему.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Роботу над проектом учні починають на початку вивчення теми «Поезія «Срібного століття» і працюють над своїми проектами протягом трьох тижнів. На початку проекту учні знайомляться зі стартовою презентацією вчителя, яка розповідає про переваги роботи за допомогою проектів. На наступному етапі роботи учні знайомляться з темою проекту та огворюють проблему проекту, а саме: Сенс життя. У чому він. Учні розробили опитувальник для однокласників. Потім школярі обєднуються в три групи, кожна група отримує завдання та обирає форму представлення матеріалу. 1 група працює над питанням: Як факти життєвого шляху Б.Пастернака вплинули на характер його творчості? Результатом роботи цієї групи має бути Учнівська вікі - стаття "Життєвий шлях Бориса Леонідовича Пастернака". 2 група готує [презентацію] за темою: «Яку роль відіграли музика й живопис у ліриці Б.Пастернака?». 3 група створює блог за темою: «Які життєві ідеали, принципи, прагнення знайшли відображення у філософській ліриці Б.Пастернака?» Упродовж роботи над проектом учитель проводить анкетування, консультації, спостерігаючи за роботою учнів та аналізуючи результати їх діяльності, також проводиться самостійна робота з Формами оцінювання (само- та взаємооцінювання).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Хівренко Наталія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та світової літератури, російська мова. світова література

Навчальний заклад

Конотопська загальноосвітня школа I - III ступенів №7 імені Григорія Гуляницького Конотопської міської ради

Місто\село, район, область

Конотоп, Сумська

Контактні дані

rjzanova@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08. - 26.08.2012

Місце провведення тренінгу

м.Конотоп

Тренери

Ніколаєнко С.П. Герасименко Н.В.