Відмінності між версіями «Портфоліо Худенко Наталії з теми "Пісенна скарбниця українського народу"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Місце провведення тренінгу)
(Тренери)
Рядок 66: Рядок 66:
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
Ніколаєнко С.П., Герасименко Н.В.

Версія за 23:18, 22 серпня 2012



Назва проекту

Пісенна скарбниця українського народу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література та історія, народознавство, фольклористика, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Із пісенних скарбів. Суспільно-побутові пісні “Ой на горі та женці жнуть”, “Стоїть явір над водою”, “Гомін, гомін по діброві”, “Ой у степу криниченька”

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Навчальний проект з української літератури для учнів 7 класу. Тема проекту "Пісенна скарбниця українського народу". Учні знайомляться з жанром соціально-побутових пісень, вивчають історію їх виникнення, тематику, поетику, художні засоби, їх образність. Займаються пошуковою діяльністю: записують народні пісні від місцевого населення, знайомих, рідних. Намагаються самостійно аналізувати зібраний матеріал, виокремлюючи з нього соціально-побутові пісні. Виразно і вдумливо читають тексти зібраних та пропонованих вчителем пісень. Вчаться аналізувати їхній зміст, образи, настрої, з’ясовуючи художні засоби, специфічні ознаки народної пісні. Вивчають та досліджують класифікацію цих пісень за тематичним та часово-просторовим принципами. Виховують почуття любові до власного народу, його історії, культури та традицій.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Познайомити учнів із жанром соціально-побутових пісень. Навчити розуміти своєрідність їх жанру, пафос. Виразно і вдумливо читати тексти пісень. Навчити учнів займатись пошуковою діяльністю. Учні повинні вміти аналізувати зміст пісень, їх образи, настрої, з'ясовувати художні засоби, специфічні ознаки народної пісні. Учні навчаються користуватися інтерактивними технологіями для успішного вивчення теми. Демонструватимуть можливість ефективно співпрацювати у групі з метою виконання спільного завдання. Вдосконалять вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати та творчо використовувати для вирішення проблем.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Вчитель проводить попереднє опитування, анкетування, або пропонує учням заповнити З-Х-Д таблицю таблиця З-Х-Д, щоб виявити попередню підготовку учнів з даної теми та дізнатись їх бачення проблеми. Надає чіткі рекомендації щодо навчання учнів, роздає контрольні списки . Під час проекту учитель проводить консультації індивідуальні та групові. Вчитель ставить учням ключове запитання: Чому народна пісня, проживши сотні років, продовжує зачіпати серця наших сучасників? Нехай учні обговорять це запитання в малих групах чи в парах та занотують свої відповіді, наведуть приклади, які ілюструють їх думки. Вчитель надає учням основну інформацію про жанр соціально-побутових пісень, їх місце серед інших жанрів, історію їх виникнення, поділ на цикли і т ін. Просить учнів, обєднавшись у групи, спробувати самостійно знайти відомості про історичне минуле українського народу, що оспівується у козацьких, чумацьких, бурлацьких , наймитських та заробітчанських піснях. А також подумати про те, хто з їхніх знайомих чи рідних може знати українські народні пісні, і від кого можна їх записати. Зробити опитування на дану тему і представити його результат. Нехай кожна мала група (чи пара) поділиться з усім класом своїми ідеями. Запишіть ідеї учнів на великому аркуші паперу і нехай цей аркуш висить в класі впродовж всього вивчення теми, що вони час від часу до нього поверталися і доповнювали, чи спростовували свої думки. Учитель спостерігає за роботою в групах та контролює її, визначаючи, кому з учнів потрібна яка допомога у навчанні. Вчитель просить учнів зробити самооцінювання спільної роботи, щоб зрозуміти свої помилки і мати змогу їх виправити.Після проведення дослідження учні готуються до захисту проекту та презентації своєї роботи користовуючись формою оцінювання проекту Форма оцінювання презентації. На завершальному етапі вчитель оцінює учнівські роботи використовуючи форму оцінювання презентаціїФорма оцінювання презентації.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На першому етапі учитель оголошує та пояснює тему для учнів, попросивши їх розповісти, що вони знають про соціально-побутові пісні. На наступному етапі учитель об’єднує учнів у експертні групи, які будуть досліджувати історію виникнення, жанрову своєрідність, тематику та поетику соціально-побутових пісень, використовуючи різні джерела та самостійно записуючи пісні від носіїв народної культури. Кожна група ділиться своїми знаннями з іншими групами. Працюючи над отриманим питанням, учень може звернутися за консультацією чи допомого учителя. Після вивчення поставлених пред учнями питань, вони можуть створити таблицю з аналізом отриманих результатів. Учні проводять опитування серед однолітків та знайомих опитувальник "Пісенна скарбниця народу". Своїми думками та досягненнями учні можуть ділитися на блозі Після аналізу отриманих результатів учнями може бути підготована Учнівська wікі-стаття "Про що повідомляє нам пісня?" та презентація, які допоможуть краще систематизувати та узагальнити результати та набуті знання учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Худенко

Фах, навчальний предмет

учитель української мови

Навчальний заклад

Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 ім. Григорія Гуляницького

Місто\село, район, область

м.Конотоп, Сумська область

Контактні дані

natalijahudenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08-26.08.2012

Місце провведення тренінгу

КЗОШ №7 ім. Григорія Гуляницького

Тренери

Ніколаєнко С.П., Герасименко Н.В.