Портфоліо Ходько В. В. з теми " Як жити у світі, в якому є СНІД? "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:20, 22 серпня 2012, створена Vlad.Hodko (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

" Як жити у світі, в якому є СНІД "

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - основи здоров'я, другорядні - біологія, фізкультура, інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Соціальні чинники здоров’я підлітків. ВІЛ/СНІД»

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис проекту

«Як жити у світі, в якому є СНІД?» - проект розроблений для вивчення теми з основ здоров’я в 7класі «Соціальні чинники здоров’я підлітків. ВІЛ/СНІД». Сприяє формуванню у школярів поняття про особливості поширення ВІЛ-інфiкування серед молоді в Україні. Він передбачає: засвоєння та вдосконалення учнями основних знань щодо безпечної поведінки в соціумі; уміння знаходити компроміс між бажаннями та можливостями; виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей та оптимізму до життя. Направлений на розвинення навичок 21століття.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Основи здоров’я – інтегрований предмет, що за змістом об’єднує питання здоров’я та безпеки життєдіяльності. Його завданнями є формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної та здорової поведінки, формування в учнів здоров’язберігаючої компетентності. Мета інтегрованого курсу: формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, навичками, у тому числі й життєвими, безпечної для життя і здоров’я поведінки. Цілі курсу: підвищити рівень усвідомленості ситуації з поширенням ВІЛ в Україні; з'ясувати, як стигматизація сприяє поширенню інфекцій; закріпити знання щодо безпечної поведінки щодо зараження ВІЛ; продовжити формування гігієнічно доцільних поведінкових навичок.

Опис оцінювання

На початку проекту: щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі використовуються метод мозкової атаки , необхідно провести анкетування навчальних вмінь учнів. Складаються критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в командах, вивчаються приклади робіт учнів та проходить обговорення плану роботи команди. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки учнів у группах, Учитель заповнює свій журнал спостережень за групами, та проводить з учнями рефлексію. Метод «З-Х-Д» (Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався) добре спрацює на етапі відслідковування прогресу у навчанні учнів. Також слід вести контрольний список для презентації, контрольний список для інформаційного буклету, контрольний список самоспрямування в навчанні та вклад в групову роботу, що дозволить забезпечити об’єктивність оцінювання діяльності учнів при роботі в групах. Щоб учні мали інструменти для самооцінювання, кожному учаснику проекту слід вести «Журнал дослідження» в роботі над вивченням теми. Гарним інструментом моніторингу просування учнів по темі для вчителя стане поетапна рефлексія. Після завершення роботи над проектом проводиться круглий стіл, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи, показ презентацій, публікацій т та ін. та оцінюється їх робота.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом: Представлення батькам учнів короткої інформації про метод проектів - інформаційний буклет та отримання від них згоди на роботу дітей в Інтернеті. Познайомити учнів з інформацією про авторське право .

1етап Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації учителя та ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Як жити у світі, в якому є ВІЛ? Учні пропонують свої запитання до теми, а потім всі разом обговорюють відповіді на них. Учитель пропонує теми для досліджень; форми для захисту учнівських робіт; знайомить з критеріями оцінювання робіт. Об’єднання учнів у групи (Пошуковці, Практики, Соціологи) проходить за жеребкуванням. Визначаються теми для проведення досліджень. Обговорюються ідеї учнів, які вони запропонують. Учитель з учнями обговорює види проектної діяльності: доповіді, буклети, реферати, презентації. учитель знайомить учнів з правилми оформлення посилань на використані джерела , рекомендує перелік сайтів для підготовки проектів.

2 етап Учні: 1)Розробляють план роботи в кожній групі. 2)Обрають лідера та розподіляють обов’язки. 3)Добирають потрібну інформацію з інформаційних джерел. 4)Виконують завдання згідно вимог. Учні консультуються з учителем з приводу виконання свого плану, оцінюють свою роботу. Учитель разом з учнями проводить спільне обговорення результатів роботи кожної групи. Учитель заповнює журнал спостережень роботи груп над проектом.

3 етап Виконання проекту. Учні проводять соціологічне дослідження у вигляді анкет з ключового та тематичних питань проекту: 1)Опитування респондентів. 2)Обробка одержаних результатів. 3)Оформлення результатів своєї роботи. Робота над створенням інформаційного буклету для висвітлення ходу підготовки до проведення заключної конференції та дискусії з ключового питання: 1)Створення структури інформаційного буклету . 2)Пошук та обробка інформації для буклету. 3)Розміщення інформації та елементів оздоблення в буклеті. 4)Випуск буклету. 5)Робота з пропозиціями читачів буклету. Робота над презентацією для ілюстрації виступу під час заключної конференції та дискусії з ключового питання: 1)Відбір інформації, що буде найповніше доводити гіпотезу з ключового питання. 2)Створення презентації у PowerPoint. Учитель координує роботу груп, підтримує, надає консультації та матеріали за необхідністю . Учні заповнюють журнал самооцінки учнівських робіт. Вчитель фотографує учнів під час роботи над проектом для фото звіту, згідно плану контролює послідовність виконання проекту, заповнює свій журнал оцінювання https://docs.google.com/open?id=0B_xMuE2kTQL0aTNWSGF3Ym5kN0k учнівських робіт, забезпечує групи ресурсами, необхідними для роботи. Учні оцінюють роботу в групах, заповнюють бланк для рефлексії, готуються до захисту.

4 етап - Захист проекту та підведення підсумків: 1)Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми. 2)Виступ під час обговорення основного доповідача. 3)Доповнення та відповіді на питання з боку опонентів. 4)Формулювання висновку. Учні представляють свої проекти, передивляються учнівську презентацію , обговорюють результати опитування. Учитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької роботи та їх участі в проекті. Виставляє оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Володимир Ходько

Фах, навчальний предмет

біологія, основи здоров'я

Навчальний заклад

Мар'їнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

Мар'їнка, Мар'їнський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-18 серпня 2012р.

Місце проведення тренінгу

Мар'їнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Тренери

Калініченко Алла Леонідівна