Портфоліо Харук Ніни Авксентіївни на тему "Книга, що об’єднує держави"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:11, 29 вересня 2012, створена KharukN (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

« Книга, що об’єднує держави»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Література рідного краю.

Навчальна тема

Українська література. Література рідного краю. Книжковий міст « Україна – Польща» за книгою письменника-земляка , науковця Євгена Годованого « Слов’янський альбом. Проза. Поезії. Переклади.»

Вік учнів, клас

10 клаc. 15-16років.

Стислий опис проекту

Кожен учень повинен прочитати книгу письменника-земляка, науковця-краєзнавця Є.Годованого « Слов’янський альбом. Проза, Поезії. Переклади», у якій автор пропонує читачеві біографічні есе, наукові статті, фрагменти щоденника, що стали результатом вражень, винесених із власних поїздок по Україні та Польщі. Використавши різні джерела інформації про Польщу та Україну, зокрема рідне Поділля, учні готують проект-мультимедійну презентацію. Діти шукають та оформляють пізнавальний та ілюстративний матеріал про видатних поляків, що народилися на рідному Поділлі. Це герої книги письменника-земляка Євгена Годованого. За допомогою мережі Інтернет школярі заочно «побували» і в Польщі, і в Україні у минулих століттях, одержали можливість використати різні джерела інформації про ці країни. Кінцевий результат – створення учнівської презентації. далі – бажаючі відправляються в заочну мандрівку на «експресі толерантності». Із кожного маршруту читачі «привозили» цікавий матеріал, що знайдено ними про видатних поляків – наших земляків – героїв книги Євгена Годованого « Слов’янський альбом. Проза. Поезії. Переклади». Учні здійснили інформаційні раллі, завдяки чому учитель зміг поєднати інформаційне забезпечення з вихованням толерантності. Цінним у роботі над проектом є створення учнями власних віршів-асоціацій на біографічні етюди та есе письменника.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Навчальні цілі Під час навчання реалізуються освітні, виховні і розвивальні цілі. Освітня мета передбачає ознайомлення учнів із книгою Є. Ф. Годованого « Слов’янський альбом. Проза. Поезії. Переклади», у якій автор – письменник-науковець - пропонує читачеві біографічні есе, наукові статті, фрагменти щоденника, вірші, що стали результатом вражень, винесених зі своїх мандрівок по Україні, Польщі, Виховна мета - формування в учнів умінь і навичок жити у світовій спільноті, у багатонаціональній сім’ї рідного краю, визнання права, свободи людини бути іншим з його власними традиціями, переконаннями, стилем життя, поглядами, а також збереження національної свідомості, відчуття приналежності до певної нації, культур . Прищеплювати любов до багатонаціональної культури України, зокрема Поділля, на теренах якого жили і працювали, крім українців, поляки, євреї. Виховувати в учнів толерантне ставлення до представників різних національностей, що жили і тепер живуть серед подолян, їхніх традицій,звичаїв, культури. Робота на цьому навчальному занятті сприяє розвитку пізнавальних, інтелектуальних , творчих здібностей, усного і писемного мовлення, виразного читання прозових уривків твору, віршів не лише рідною (українською), а й польською мовою, образного сприймання світу, умінню відтворювати його поетичними рядками

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери