Портфоліо Трач Л.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:40, 20 серпня 2012, створена Liliya T (обговореннявнесок) (Трач Лілія Василівна)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Подорож уві сні та наяву»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Всесвітня мережа Інтернет. Пошукові системи. Принципи організації пошуку інформації в Інтернет. Тематичні каталоги. Пошук за ключовими словами. Комбінований пошук.

- Види пошукових систем. Знайомство з українськими пошуковими системами.

-Вивчення правил складання запитів у процесі роботи з українською пошуковою системою Мета.

Вік учнів, клас

7 клас, 11-12 років

Стислий опис

Навчальний проект «Подорож уві сні та наяву», 7 клас , навчальна тема «Всесвітня мережа Інтернет. Пошукові системи. Принципи організації пошуку інформації в Інтернет. Тематичні каталоги. Пошук за ключовими словами. Комбінований пошук.» Учні працюють з підручником, зошитом, роздатковим матеріалом. Використовують ресурси мережі Інтернет для отримання додаткової інформації та ілюстрацій. Створюють презентації та інформаційні повідомлення. Учні виконують різні дослідні завдання та роблять висновки, над проектом учні працюють в таких ролях: керівник групи, статистик, аналітик, фотограф, дизайнер-оформлювач.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення використовуємо таблицю ЗХД та форми оцінювання. Інструментарій оцінювання може включати різноманітні графічні схеми та карти знань, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, форми оцінювання, тести, контрольні роботи. Оцінюватимуться письмові роботи, презентації, виступи учнів. Використовуватиметься взаємо оцінювання, само оцінювання, оцінювання вчителем.

Діяльність учнів

На початку проекту вчитель показує презентацію проводить опитування з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання таблиць З-Х-Д, презентації вчителя. Учням пропонується заповнити таблицю «ЗХД». Вчитель ділить дітей на групи за допомогою жеребкування. У малих групах учні проводять розподіл ролей: - керівник групи, статистик, аналітик, фотограф, дизайнер-оформлювач.

Після розподілу ролей учні вибирають завдання:

1. З'ясувати принцип роботи пошукових систем.

2. З'ясувати як відбувається пошук за ключовими словами?

3. Коли і ким були створені перші пошукові системи?

4. Які пошукові системи існують?

5. У чому полягає різниця між пошуковими системами?

6. Провести дослідження на популярність різних пошукових систем.

Вчитель за допомогою таблиці ЗХД визначає рівень попередніх знань, вмінь та навичок. За допомогою вступної презентації вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів. Учні використовують Інтернет-ресурси. Вчитель демонструє презентацію про авторське право, намагається забезпечити відповідальне та відповідне використання Інтернет-ресурсів. Учні у своїх дослідженнях спираються на законодавство про авторське право. Вчитель розповідає про закони правомірного використання інформації описує як учителі та учні можуть скористатися під час навчання матеріалами, захищеними авторським правом. Знайомить із правилами створення списку використаних джерел для учнів різних вікових категорій. Вчитель вчить учнів критично оцінювати веб-ресурси. Вчитель та учні використовують блог вчителя для обговорення питань які виникають при вивчені теми. Опитувальник створений нами дозволяє використовувати тестову форму роботи для встановлення рівня навчальних досягнень учнів у процесі навчання та виявляти прогалини в знаннях і отриману інформацію використовувати для корекції знань. Вчитель дає завдання створити учнівський блог. Учні працюють над блогом та наповнюють його інформацією про своє дослідження. Вчитель формує систему оцінювання. Залучає учнів до використання самооцінювання та взаємо оцінювання з використання контрольних списків та форм оцінювання. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт та їх діяльність в ході виконання проекту виконується у вигляді покрокової перевірки виконання завдань, відслідковування рівня досягнень учнів. Проводиться рефлексія. Основна увага при оцінюванні учнів в першу чергу звертається на корисність інформації. Диференціацію використовуємо враховуючи ролі та можливості кожного учасника в самій групі: більш розумні учні створюють творчі звіти, ведуть блог, менш обізнані в даній темі проводять анкетування, створюють блок-схеми, заповнюють таблиці. Вчитель визначає типи сприйняття учнів, яка півкуля домінує та стилі множинного інтелекту. Для цієї роботи можна виконати різні види тестів. За отриманими результатами вчитель форму є групи учнів. Бажано щоб до однієї групи попали учні з різними типами сприйняття та різними стилями множинного інтелекту. Вчитель як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів здійснює ненав'язливу допомогу учням. Ні в якому разі не вирішує за дітей, допомагає у вирішенні складних питань, толерантно ставиться до різних думок, поважає думку учнів. Наприкінці виконання роботи учні систематизують набуті знання за даною темою. Закінчення роботи та підведення підсумків відбувається як захист проекту у вигляді демонстрації готового продукту та проведення дискусії; проводиться нагородження кращих учасників.

Відомості про автора

Трач Лілія Василівна

вчитель інформатики

Кам’янець-Подільська СЗОШ №5

М. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери