Відмінності між версіями «Портфоліо Тесленко Тетяни з теми «Казкові герої допомагають розв’язувати сюжетні задачі»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 52: Рядок 52:
 
      
 
      
 
[http://geroizadachi.blogspot.com/ Приклад учнівського блогу]
 
[http://geroizadachi.blogspot.com/ Приклад учнівського блогу]
Створений блог буде відображати хід проекту. Для публікації матеріалу в ньому, діти нададуть зібрану інформацію (висновки роботи, малюнки, текстові файли, таблиці з опитуванням за проектом). Діти будуть проводити систематичне оцінювання за таблицями.
+
Створений блог буде відображати хід проекту. Для публікації матеріалу в ньому, діти нададуть зібрану інформацію ([https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Avka1mp4Tq21dFZrSUk2dmdsSHNtRDdoS1FON3RnT0E&usp=sharing висновки роботи], малюнки, текстові файли, таблиці з опитуванням за проектом). Діти будуть проводити систематичне оцінювання за таблицями.
 
      
 
      
 
Після закінчення теми, діти проаналізують Ключове запитання «Що було б, якби люди не вміли розв’язувати задачі?». Дітям буде запропоновано надати міркування у блозі проекту. Вчитель проаналізує  думки дітей та висловить їм свої коментарі до їх записів. Наголосити на тому, щоб вони навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Підсумок буде проведено в класі з використанням проектора та комп’ютера у формі Віртуальної демонстрації.  
 
Після закінчення теми, діти проаналізують Ключове запитання «Що було б, якби люди не вміли розв’язувати задачі?». Дітям буде запропоновано надати міркування у блозі проекту. Вчитель проаналізує  думки дітей та висловить їм свої коментарі до їх записів. Наголосити на тому, щоб вони навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Підсумок буде проведено в класі з використанням проектора та комп’ютера у формі Віртуальної демонстрації.  

Версія за 14:53, 29 червня 2013


Назва навчальної теми

«Казкові герої допомагають розв’язувати сюжетні задачі»

Основний та другорядні навчальні предмети

Проект буде побудовано з використанням знань з математики, Сходинки до інформатики, читання та української мови (усне та письмове мовлення).

Вік учнів, клас

Проект розрахований на учнів 1-2 класу.

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 2 класу. Діти читатимуть казки і будуть створювати галерею казкових героїв. Проведуть опитування, які казки подобаються найбільше, щоб можна було використати сюжети казок для утворення задач. Проведуть узагальнення, «Що ми знаємо про задачі?». Результати опитувань опублікують в класній газеті досліджень, блозі «Щоденник досліджень проекту "Казкові герої розв’язують задачі». Результати роботи в проекті представлять в «Усному журналі» для учнів 1-2 класів. Випустять сторінки зошита (з друкованою основою) з простими задачами для учнів 1-2 класу.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбуватиметься протягом роботи за навчальною темою, щоб діагностувати знання, мислення та способи їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному, які казки вони читали, що їм сподобалося, які казки нагадують задачі. Діти виясняють структуру задачі та повторюють типи задач, що вивчили в 1 класі. Така робота в парах та обговорення після цього забезпечать інформацією про те, як учні розуміють основні складові, що утворюють задачі та етапи її формулювання.

Щоб визначити потреби учнів перед початком проекту проводиться опитування за таблицею З-Х-Д, що дає учням можливість відмітити те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволять учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи.

В ході Мозкового штурму учні висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою/запитаннями і пов'язують ці ідеї з попередніми знаннями і новими можливостями.

Протягом роботи в проекті проміжні дослідження обговорюються за стратегією «Думаємо –Об’єднуємось –Ділимося» пропонує учням спочатку обдумати запитання, потім у парі з іншим учнем обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення.

Записи в блозі Щоденник проекту допоможуть вчителю та учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовувати упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовувати для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів.

Для здійснення учнями самооцінювання протягом пошукової роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників використовувати форми оцінювання презентацій та форми зворотного зв’язку. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу.

Результати узагальнюються в Картах знань, що будуть розширюватися після кожного обговорення та узагальнення матеріалу.

Буклет буде прикладом узагальнення результатів прочитаного та творчого складання казкових задач.

Блог щоденник проекту буде слугувати для забезпечення отримання думок і оцінок та коментарів учасників проекту. Учні використовують його для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх наробок та для перевірки своїх кінцевих продуктів (казкових задач). Школярі створять Форму Контрольний перелік запитань для Вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час планування та узагальнення інформації на Вікі.

Перед початком останнього етапу в ході мозкової атаки провести обговорення за ключовим питанням проекту. Врахувати відповіді дітей та оформи їх у класній газеті, узагальнити в блозі Щоденник проекту та створити буклети за типами простих задач.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів та вчителя

Діти проводять дослідження, щоб виявити, яких казкових героїв знають і люблять діти. Чи хотіли б вони, щоб ці казкові герої зустрічалися в задачах. Які сюжети можуть використовуватися для формулювання умови задачі? Про які величини діти люблять розв’язувати задачі?

Вчитель готує презентацію в ході якої формулює проблемність роботи над задачами. В процесі бесіди учні виясняють питання над якими потрібно працювати. Оцінювання потреб учнів відбувається протягом роботи в проекті. (таблиця руху проекту)

Ознайомлення з ключовим питанням відбувається після презентації вчителя. В ході мозкового штурму формулюються тематичні запитання. Відбувається поділ на групи та розподіл обов’язків у групі. Змістові питання діти отримують у вигляді завдань на певних етапах виконання завдань проекту.

Учні будуть знаходити в Інтернеті сайти з інформацією до проекту. Дітям потрібно буде оцінити, чи зручно ними користуватися, чи є на них корисна інформація. Протягом роботи в проекті вчитель буде підбирати таку інформацію, яка буде безпечною для дітей. Учні будуть працювати в сервісах Гул документи: робота в таблицях З-Х-Д, опитування за допомогою он-лайн опитувальника створеного вчителем. Аналіз та узагальнення отриманих результатів за діаграмами. Команди, що займаються пошуком та дослідженнями оформлять результати у вигляді презентацій.

Приклад учнівського блогу Створений блог буде відображати хід проекту. Для публікації матеріалу в ньому, діти нададуть зібрану інформацію (висновки роботи, малюнки, текстові файли, таблиці з опитуванням за проектом). Діти будуть проводити систематичне оцінювання за таблицями.

Після закінчення теми, діти проаналізують Ключове запитання «Що було б, якби люди не вміли розв’язувати задачі?». Дітям буде запропоновано надати міркування у блозі проекту. Вчитель проаналізує думки дітей та висловить їм свої коментарі до їх записів. Наголосити на тому, щоб вони навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Підсумок буде проведено в класі з використанням проектора та комп’ютера у формі Віртуальної демонстрації.

Потім пройде організоване обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Запропонувати висловити думки, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початковий рівень знань. В ході обговорення вчитель буде спонукати до висловлення всі учнів, що присутні під час демонстрації. Заохочувати до обговорення для поглиблення знань, обміну думками та подальшого розвитку їх мислення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тесленко Тетяна, вчитель початкових класів

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів.

Навчальний заклад

Школа І - ІІ ступенів № 84 Печерського району м. Києва

Місто, район, область

м. Київ, Печерський район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13 – 27 червня 2013 рік

Місце проведення тренінгу

Школа І - ІIІ ступенів № 84 Печерського району м. Києва

Тренери

Анісімов Юрій Борисович