Відмінності між версіями «Портфоліо Тарасенко Світлани з теми "Ми те, що ми їмо"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Тренери: Шевчук Лариса, Скрипка Анна)
Рядок 103: Рядок 103:
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 +
 +
[[Категорія: Проект для учнів 7 класу]]
 +
[[Категорія: Основи здоров'я]]

Версія за 08:24, 26 червня 2012


Здоровий проект

Основи здоров'я. Біологія. Інформатика.

Здоровий спосіб життя як умова збереження і зміцнення здоров'я. Складові здорового способу життя

Вік учнів:12 років, 7-Б клас

Стислий опис проекту

В ході проекту учні знайомляться з вимогами до харчових раціонів, особливостями їх розрахунку, режимом харчування підлітка.

В процесі дослідницької діяльності вивчають вплив дотримання режиму харчування на здоров'я підлітка.

Основна задача проекту навчити учнів збирати, систематизувати, аналізувати інформацію різних джерел, самостійно проводити експеримент, робити висновки.

План роботи над проектом включає: - Ознайомитись з вимогами до харчових раціонів і виявити принципи раціонального харчування. - Провести анкетування учнів 7-х класів. - Вивчити споживчий кошик продуктів харчування учнів 7-х класів. - Скласти добовий раціон харчування для учнів 7-х класів. - Скласти рекомендації щодо дотримання принципів раціонального харчування.

Теми дослідницьких робіт учнів: - Які принципи раціонального харчування?? - Як дотримання режиму харчування позначається на стані здоров'я учнів 9-х класів? - Які продукти харчування і як часто вживають в їжу учні 9-х класів? - Яка кількість кілокалорій потрібно підлітку на активну життєдіяльність і яке середнє значення кілокалорій отримують підлітки з їжею за день? - Як правильно скласти меню з урахуванням правил раціонального харчування?

План вивчення теми

[Файл:План вивчення теми.doc]


[План впровадження]

Навчальні цілі

Мета: формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки.

Завдання:формування в учнів мотивації до дбайливого ставлення до життя і здоров’я;формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей.

По завершенню роботи над проектом учні зможуть: назвати: — основні навички здорового способу життя; навести приклади: — вибору здорового способу життя людьми з найближчого оточення; охарактеризувати: — вплив здорового способу життя на самопочуття людини; пояснити: — важливість вироблення навичок здорового способу життя; зрозумти: — вплив здорового способу життя на життєдіяльність людини; — необхідність дотримання правил здорового способу життя; порівняти: — цінність здоров’я і ціну нездоров’я; — здоровий спосіб життя і життя людей із шкідливими звичками; спостерігати: — за власним самопочуттям при дотриманні правил здорового способу життя; дотримуватися правил: — здорового способу життя; формулювати: - власну систему здорового способу життя за рахунок раціонального харчування/

Опис оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про основні засади здорового способу життя за допомогою Пірамідальної діаграмита таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовуйте Форму оцінювання Портфоліо також і для підсумкового оцінювання, організуйте взаємооцінювання у групі за допомогою Контрольного списку групової роботи та Контрольного списку вкладу в групову роботу враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Як ми можемо змінитися?

Діяльність учнів

Перед початком проекту учні створюють буклет про метод проектів для спонсорів

Публикация Метод проектів для спонсорів 1.jpg Публикация Метод проектів для спонсорів 2.jpg

Не кожна дитина в 7 класі замислюється над здоровим харчування та термін «раціональне харчування» трактують як вживання улюбленої їжі і не завжди для задоволення власне фізіологічних потреб організму. Тому пропонується розібратися з наступними запитаннями: які наслідки щоденного вживання улюбленої їжі та чи корисне щоденне “свято животу”. Учні переглядають вчительську презентацію та знайомляться з життєвою ситуацією та основними запитаннями. Отримують буклет із завданням дослідити сбалансованість харчування дитини – кількість прийому їжі в день, скільки раз на тиждень вживаються білки, жири та вуглеводи та у достатній кількості, частота вживання пустих калорій. За допомогою опитувальника вивчають існуючий режим харчування. Результати узагальнюють за допомогою діаграми. Порівнюють отримані результати між собою та з нормами споживання кілокалорій для підлітків. За допомогою графіків відобразити ймовірні відхилення. Складають власне найбільш раціональне добове меню. Під час виконання дослідження учні будуть виконувати наступні ролі: експерти, медики, аналітики. Група «експерти» отримують завдання провести анкетування серед однолітків, відповідають за формування результатів опитування. Група «медики» знаходять таблиці калорійності основних продуктів харчування та добові норми для підлітків на запропонованих вчителем ресурсах, а також консультують на своїй сторінці блогу (за допомогою функції коментарі) всіх учнів класу.з питань здорового харчування та кількості вживаємих ними калорій, в разі необхідності пропонують відкорегувати відповідно до норм, знайомлять з основними принципами раціонального харчування. Група «аналітики» займаються моніторингом анкет, консультацій та представляють результати на сторінці ВИСНОВКИ блога oxoronazd.blogspot.com.

Відомості про автора

Тарасенко Світлана

Майстер виробничого навчання

Одеський обласний інститут удосконалення вчителів

м. Одеса

Інститут удосконалення вчителів, пров.Нахімова,8, 048722-87-30, tarasenko.svtln@gmail.com

Відомості про тренінг

19.06.2012 - 23.06.2012

==Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» №94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики Одеської міської ради Одеської області==

Тренери: Шевчук Лариса, Скрипка Анна