Портфоліо Стеценко Володимира з теми "Оздоблення виробів з дерева"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:23, 18 червня 2013, створена Iskrina (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Оздоблення виробів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання, Інформатика

Вік учнів, клас

5-6 класи, 11-12 років

Стислий опис проекту

Учні отримують відомості про види оздоблень виробів із різних конструкційних матеріалів (різьблення, вишивання, лакування, випалювання, художній розпис тощо). Ручні знаряддя праці для оздоблювальних робіт. Загальні відомості про українські народні традиції в оздобленні виробів. Особливості технологічних процесів оздоблення. Використання різних матеріалів для оздоблювальних робіт (лак, фарби, нитки для вишивання тощо). Відомості про механічні знаряддя праці для виконання оздоблювальних робіт. Тема вивчається в 5 і 6 класах.

План вивчення теми

https://drive.google.com/?tab=wo&authuser=0#my-drive

Оцінювання

Оцінювання при навчанні за допомогою методу проектів повинно бути сплановано так, щоб: • Використовувати різноманітні стратегії та засоби оцінювання • Вести оцінювання у продовж всього навчального циклу • Надавати можливість кількісно оцінювати важливі навчальні цілі для теми • Залучати учнів до процесу оцінювання З метою залучення учнів до процесу оцінювання вчителі повинні забезпечити учнів наступним: • Чіткими критеріями оцінювання до початку виконання проектів • Моделями та інструкціями для високоякісної роботи • Можливостями для здійснення моніторингу (відслідковування ходу) власного просування учнів у навчанні • Засобами надання конструктивного зворотного зв’язку іншим учням та можливостями отримання оціночної інформації від інших учнів для того, щоб покращити свою виконану роботу і діяльність • Надати достатньо часу для представлення результатів та поліпшення процесів і продуктів • Підтримкою для формування учнями власних нових завдань для їх майбутнього навчання

Діяльність учнів та вчителя

Учні за допомогою анкетування, опитування та інших методів з’ясовують свої потреби у знаннях та навичках які потрібні їм для вирішення свого проекту.

Учні визначають вплив лакового покриття на міцність деревяних виробів. Визначають вплив масляного покриття на міцність деревяних виробів. Визначають вплив металевого покриття на міцність деревяних виробів. Вивчають металеві кращі матеріали для покриття деревяних виробів. Вивчають різні види скла для покриття деревяних виробів. Визначають купівельну спроможність оздоблених металом виробів з дерева. Визначають купівельну спроможність оздоблених масляними фарбами виробів з дерева. Визначають якість виконаних робіт та розробляють пропозиції щодо впровадження технологій покриття виробів різними матеріалами. Багато учнів зацікавлені в тому, щоб пройти навчальний курс якомога швидше. Ось чому вони ставлять запитання на кшталт "Чи буде це на екзамені, контрольній роботі, в тесті?" Копіювання робіт іноді може здаватися найкоротшим шляхом до завершення завдання, особливо коли учень вже відчуває перевантаження роботою. Для боротьби з цим явищем намічаю собі план виконання завдання раніше кінцевого терміну для того, щоб уникнути поспіху та тиску. Нагадуємо учням, що метою курсу є вивчення та опанування певних навичок, а не просто швидке його "проходження." Чим більше вони вчаться та опановують навички, тим ефективніше вони будуть діяти у майбутньому житті. Робота в Інтернеті планується в процесі виконання дослідження. З доступом до Інтернету та можливістю швидко й легко копіювати різні дані та матеріали з Інтернет-простору часто вчителі та учні не посилаються на авторів таких ресурсів, не вказують джерело, з якого матеріли було скопійовано. Причиною таких ситуацій є неосвіченість та необізнаність із законами про авторськиі права. Більшість матеріалів з Інтернету - чиясь власність, тому для вчителів важливо знати самим та навчити учнів правильно використовувати інформаційні джерела. Для формування в учнів звички коректно використовувати чужі матеріали, не лише друковані, а й із Інтернету, доцільно оцінювати їх уміння посилатися на використані ресурси Інтернету.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стеценко Володимир Петрович

Фах, навчальний предмет

Вчитель, Трудове навчання

Навчальний заклад

Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини

Місто\село, район, область

м. Умань. Черкаської області

Контактні дані

http://stecenkovp2006{НА}rambler.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-15 травня 2013 року

Місце проведення тренінгу

 м. Одеса

Тренери

Барна Ольга Василівна, Скрипка Ганна Володимирівна