Відмінності між версіями «Портфоліо Сенюка з теми "Жива чи мертва?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План впровадження проекту (вставити файл))
(Тренери)
 
Рядок 76: Рядок 76:
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 19:19, 17 червня 2013


Назва навчальної теми

Жива чи мертва

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, екологія, інформатика, математика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей навчальний проект розроблений для теми «Вода», учнів 7 класу (12-13 років). Під час роботи над проектом учні будуть досліджувати якість питної води у селі, визначать вплив на організм людини забрудненої води та розроблять можливі способи очищення питної води для односельчан. В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються протягом усього проекту та діляться результатами досліджень, обмінюються інформацією, що знайшли в інтернеті, проводять опитування серед учителів та учнів. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своєї роботи у блозі, де вони викладають презентацію, посилання на опитувальник, аналіз результатів опитування. За результатами їхньої роботи можна дізнатися чого вони навчилися. Для цього учні повинні продемострувати свої дослідження та обґрунтувати висновки. Результатом роботи в проекті стане пам’ятка для громади села-Як зберегти свою криницю чистою.

План вивчення теми (вставити файл)

План

План впровадження проекту (вставити файл)

[план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом, я як вчитель здійснила початкове опитування за допомогою анкетування, під час якого було з’ясовано початковий рівень знань учнів за темою проекту. Керівником проекту в ході його реалізації здійснювалося оцінювання. Воно передбачало не лише оцінку кінцевого продукту - презентації, а було націлено на підтримку, корекцію учнівської роботи і в її ході. Зокрема використано такі його форми як ЗХД схема, асоціативний кущ. На оцінку заслуговувало і створення учнівського блогу, і кінцевого продукту – презентації. Форми оцінювання блогу та форми оцінювання презентації були розроблені учителем та запропоновані учням для ознайомлення під час презентації для учасників проекту на першому етапі його реалізації. Таким чином учні мали змогу не лише розраховувати на певну оцінку, а і бачити вимоги, які ставляться до роботи та відображені у критеріях. Також це дало змогу залучати до оцінювання кожного учасника інших колег. Оскільки кінцевий продукт – колективний, то право оцінити вклад у нього є в кожного із учасників. Отже паралельно відбувалося самооцінювання та взаємооцінювання учасників проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель спочатку доводить батькам, що робота над проектом є вагомим атрибутом навчання за допомогою буклету. Учні об’єднуються у групи (фізики, хіміки, біологи, екологи). Робота кожної групи складається з двох частин – теоретичної та практичної. Під час виконання теоретичної частини учні: - ознайомлюються з учительською презентацією, прикладами учнівських робіт та формами оцінювання публікації, презентації, блогів; - обирають тему для дослідження у своїй групі; - розподіляють обов’язки у групі; - знаходять відповіді на тематичні питання, знайомляться з ними, узагальнюють та створюють звіт у вигляді публікації, та презентації Під час виконання практичної частини учні: - збирають матеріали у мережі Інтернет, літературі; - проводять забір проб води (властивостей відібраних проб води; хіміки – хімічних; біологи – біологічних та бактеріологічних); - проводять експериментальні дослідження проб; - обробляють отриманий матеріал; - створюють діаграми, пишуть висновки, оформлюють звіт; - створюють презентації, публікації, веб-сайти, використовуючи для цього форми оцінювання публікацій, презентацій і веб-сайтів; - оцінюють згідно з критеріями свою роботу та роботу своїх друзів; - презентують свою роботу на тижні предметів природничого циклу. Група екологів звертається до районної СЕС для проведення бактеріологічних досліджень та співпрацює з іншими групами над формулюванням висновків досліджень та виробленням практичних рекомендацій жителям села щодо покращення якості води у колодязях воду з яких вони споживають. За результатами роботи учні створюють презентації (приклад учнівської презентації). На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації, яка використовується як засіб для фасилітації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Надія Сенюк

Фах, навчальний предмет

Хімік, методист

Навчальний заклад

Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Місто\село, район, область

м. Івано-Франківськ

Контактні дані

0952143426 с. Побережжя Тисменицький район

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06 - 15.06.2013

Місце проведення тренінгу

Івано-Франківський ОІППО

Тренери

Манько Надія Миколаївна, Орлова Тетяна Георгіївна