Портфоліо Селюка Павла з теми "Теплові процеси"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Як подорожує тепло?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фiзика.Інформатика.Технології.

Вік учнів, клас

10-11 класи, 15-16 років

Стислий опис проекту

Без енергії сучасне життя немислиме, однак її виробництво негативно впливає на довкілля. Тому енергетичні ресурси слід використовувати розумно й ощадливо. Учні здобуватимуть інформацію під час планування, проведення і аналізу результатів виконання проекту, оформляти матеріали проекту і презентувати його. Клас ділиться на три групи. Перша група досліджує способи втрати тепла. Друга група досліджує технічні можливості виявлення втрат тепла. Третя група досліджує можливості енергозбережувальних технологій. Результатом роботи будуть рекомендації: "як зберігати тепло?", створення блог проекту.

План вивчення теми

План проекту

Оцінювання

На початку проекту вчитель проведе вхідне оцінювання за допомогою он-лайн тесту та таблиці ЗХД. Впродовж роботи над проектом проводиться проміжне оцінювання, вчитель дає консультації, а учні виставляють собі бали (критерії оцінювання роботи в групах). Наприкінці роботи над проектом вихідне тестування за допомогою он-лайн тесту та таблиці критеріїв оцінювання проекту. Презентація блогу проекту, та його оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель знайомить дітей з особливостями методу проектів(буклет про метод проектів). Отримує дозвіл від батьків на використання і публікацію робіт учнів в Інтернеті. Знайомить з Законом про авторське право, з правилами оформлення використаних джерел, про безпечну поведінку в Інтернеті. Знайомить з темою, ключовим питанням проекту. Проводить анкетування для з`ясування рівня підготовки з фізики(вхідний он-лайн тест). Використовує таблицю «ЗХД». Вчитель демонструє презентацію для тісного знайомства з метою навчального проекту. Наприкінці роботи над проектом вихідне тестування(вихідний он-лайн тест), презентація проекту. За допомогою таблиці критеріїв оцінювання проекту, оцінює його. Вчитель розподіляє учнів на три групи. Впродовж роботи над проектом проводиться проміжне оцінювання, вчитель дає консультації, а учні виставляють собі бали (критерії оцінювання роботи в групах). Вчитель пропонує учням: дослідити , які фактори впливають на тепловий баланс в власному будинку?; знайти пристрої за допомогою яких можна виміряти енерговитрати; скласти рекомендації по енергозбереженню. Учні використовуватимуть Інтернет для знаходження інформації по темі проекту. Відвідують фірми , як займаються енергозбережувальними технологіями, тепло-аудитом. Вивчають досвід інших проектів по даній темі. Учні створюють блог проекту(інструкція вчителя про блог).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Павло Селюк

Фах, навчальний предмет

Викладач фізики та інформатики

Навчальний заклад

Луцький педагогічний коледж

Місто\село, район, область

м.Луцьк, Волинська область

Контактні дані

selut@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-25.01.2014р.

Місце проведення тренінгу

Луцький педколедж

Тренери

Шевчук Лариса, Скрипка Ганна