Портфоліо Світлани Желязкової з теми "Косметичні проблеми шкіри"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:44, 15 серпня 2012, створена Annenkova1978 (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


=

Назва проекту

Косметичні проблеми підлітків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Косметичні проблеми шкіри

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Працюючи над проектом, обирається тема, яка представляє інтерес для учнів.Вони дізнаються про захворювання шкіри у підлітків. З’ясувують, чому шкіра в підлітків буває проблемною.Вчаться визначати тип шкіри.Дізнаються, що впливає на стан шкіри обличчя. Оцінюють особливості стану шкіри, визначають тип шкіри, розуміють необхідність користування косметичними засобами за віком.В резулльтаті пропонуєть користування індивідуальними косметичними засобами, дотримування правил догляду за шкірою. Представляють результати своїх досліджень .

Повний План вивчення теми

План проекту [План впровадження]

Навчальні цілі

• розрізняє: — чинники ризику індивідуального розвитку; — ознаки статевого дозрівання; — ознаки змін на шкірі обличчя; — ознаки типів шкіри; — ознаки косметичних проблем підлітків; пояснює: — необхідність догляду за шкірою підлітка; — вплив належного догляду на стан шкіри; розуміє: — необхідність рухової активності в підлітковому віці; — необхідність користуватися косметичними засобами за віком; порівнює: — показники індивідуального розвитку впродовж навчання у школі; спостерігає: — за показниками індивідуального розвитку; — за станом шкіри обличчя; визначає: — індивідуальний рівень фізичного здоров’я; — стан шкіри обличчя; вибирає: — засоби індивідуальної гігієни; — необхідні засоби для догляду за шкірою; користується: — індивідуальними косметичними засобами; дотримується правил: — догляду за шкірою; — користування засобами особистої гігієни.

Опис оцінювання

Цей проект передбачає вивчення теми: «Косметичні проблеми підлітків» у 7 класі.У процесі навчання учні оцінюють особливості стану шкіри; визначають тип шкіри; розуміють необхідність користуватися косметичними засобами за віком.В результаті підліток користується індивідуальними косметичними засобами; дотримується правил догляду за шкірою. таблиця ЗХД Спочатку проекту для визначення навчальних потреб учнів проводиться опитування/анкетування.Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для блогу, контрольний список для інформаційного бюлетеню [[1]] , контрольний список для оцінювання однолітками [презентації https://docs.google.com/file/d/0B6S6rVDYo7p4eGU1Sm0xbG5icEU/edit] щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів.Ведеться журнал спостережень.

Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів, форму оцінювання блогу, форму оцінювання буклету, форму оцінювання переконуючої презентації, Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, блогу, усного виступу

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи вчитель розповідає про метод проекту та роздає буклети [буклет], готує дітей до проектої діяльності, демонструє презентацію [[2]]

1 тиждень роботи над проектом Вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та роздаються публікації учням. Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника. Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням своєї презентації. Учні переглядають фільм вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання (Знаю, вмію, цікавлюсь) та таблиці, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Під час заповнення учнями таблиці вчитель переглядає результати виконання завдань за Карткою оцінювання, з’ясовуючи рівень підготовленості учнів з урахуванням комп’ютерного тестування. Вчитель формулює завдання для різних груп на основі даних отриманих в он-лайн опитувальнику. Формує різноінтелектуальні групи з урахуванням попередніх знань учнів. Група1 «Медкомісія». Збирає матеріали за темою проекту. Опрацьовує зібрані матеріали. Виконують презентацію за темою « Види шкір » [презентація]

Група 2«Дермотологи» знайомиться з видами типів шкір, порівнює їх, з’ясовує вплив харчування на здоров’я шкіри. Складає карту захворювань. Проводять анкетування учнів(опитувальник) у блозі . Беруть інтерв’ю у медиків з темі «Яка повина бути здорова шкіра?» Створюють відеофільм «Ідеальная шкіра». Створюють відеоролик та оформляє результати дослідження у блозі в Інтернеті.

Група 3«Косметологи» описує кожний тип шкіри та визначає необхідні засоби для догляду за шкірою та оформлює інформаційний бюлетень. [,бюлетень]

2 тиждень роботи над проектом Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації , контрольний список для інформаційного бюлетеню, контрольний список для блогу, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет (Корисні посилання). Інструкція для пошуку інформації в Інтернеті(Інструкція) Знайшовши відповідну інформацію в Інтернеті діти записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел . Учні використовуватимуть Інтернет для ефективного спілкування в чаті, для пошуку необхідної інформацію для створення презентації чи публікації, та беруть участі в інтерактивних обговореннях, отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту.

3 тиждень роботи над проектом По завершенню роботи над проектом учні заповнюють форму самооцінювання роботи в проекті та форму оцінювання навичок щодо виконання досліджень, а також заповнюють контрольний список запитань до рефлексії. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань.

4 тиждень роботи над проектом Під час проекту вчитель допомогає, надає консультації та додатковий матеріал, джерела додаткової інформації, допомагає учням. Передбачені навчальним проектом види діяльності школярі здійснюють індивідуально або групою. При цьому вони спілкуються між собою. Вчитель розподіляє учнів на групи, розподіляє обов’язки. Учні ознайомлюються із своїми завданнями в групах. В кожній групі є: адміністратор, аналітик, дослідник, фотограф та доповідач. Вчитель допомагає учням визначитись з тим, що потрібно зробити для виконання завдань, демонструє презентацію та обговорює виконання роботи; обговорює, як учні будуть використовувати ресурси Інтернету при підготовці проектів, нагадує про авторське право, про самостійність та творчість у роботі. Вчитель при оцінюванні проектів використовує власну систему оцінювання, залучає учнів до процесу оцінювання; використовує підсумкове оцінювання, самооцінювання, взаємооцінювання. За допомогою спеціальних анкет визначає навчальні особливості учнів та відповідно до цього відбувається поділ за групами. При цьому враховується домінуючі типи сприйняття та різні когнітивні стилі множинного інтелекту. Задоволення потреб усіх учнів потребує ретельної підготовки та планування вивчення навчальної теми. Кожен учень вимагає відповідної підтримки для того, щоб почуватися впевнено та комфортно в різних навчальних ситуаціях та щоб бути незалежним у навчанні. Певною мірою цю допомогу можна забезпечити, використовуючи різні педагогічні технології. Вчитель як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів здійснює ненав'язливу допомогу учням. Ні в якому разі не вирішує за дітей, допомагає у вирішенні складних питань, толерантно ставиться до різних думок, поважає думку учнів.

Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Відбувається рефлексія та оцінювання навчальних досягнень учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Желязкова

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Місто\село, район, область

м.Одеса, Суворовський район

контактні данні

school113@3g.ua тел.(048243216)

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 19.09.2012 по 23.06.2012

Місце проведення тренінгу

Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №94

Тренери