Відмінності між версіями «Портфоліо Сафоновой Вікторії з теми: "Шкідливість куріння"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Повний План вивчення теми)
 
(не показано 7 проміжних версій цього учасника)
Рядок 13: Рядок 13:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
7-9 класи
+
7-9 класи?11-15
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
  
==Повний План вивчення теми==
+
==Повний План вивчення теми--
 +
[[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BRVpJWUMtSEZNd00/edit]]
 +
план впровадження [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BYUVRREZEMzFuVWM/edit]]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Рядок 49: Рядок 51:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
I крок
 
Урок розпочинається із ознайомлення учнів із вступною презентацією вчителя [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BY0VJOHBkX1NBM2M/edit]](створено засобами https://docs.google.com/), з допомогою якої визначається рівень обізнаності учнів по даній темі. Прегляд презентації супроводжується стартовим заповненням таблиці "З-Ц-Д".
 
2 крок
 
Починається робота над проектом з перегляду презентації [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BcWsteDB6NjZwTGs/edit]], учні розподіляються на  групи,вивчають проблемні питання, визначають теми дослідження.
 
3 крок робота в групах:
 
 
4 крок презентація проекту
 
 
Учитель учням оголошує тему дослідження "Шкідливість куріння" Діти поділяються на групи враховуючи їхні нахили, здібності, вміння та особисті побажання.
 
Учитель учням оголошує тему дослідження "Шкідливість куріння" Діти поділяються на групи враховуючи їхні нахили, здібності, вміння та особисті побажання.
 
Журналісти - дослідники  – знаходять, відбирають інформацію, аналізують проблему з наукової точки зору, знаходячи  відповіді на тематичні питання дослідження.
 
Журналісти - дослідники  – знаходять, відбирають інформацію, аналізують проблему з наукової точки зору, знаходячи  відповіді на тематичні питання дослідження.
Рядок 77: Рядок 72:
 
Розробникам проекту пропонується ознайомитися з таблицею оцінювання сайту та оцінити цей сайт за пунктами, запропонованими у формі.
 
Розробникам проекту пропонується ознайомитися з таблицею оцінювання сайту та оцінити цей сайт за пунктами, запропонованими у формі.
 
Як саме учні будуть використовувати комунікаційні сервіси та сервіси для співробітництва.
 
Як саме учні будуть використовувати комунікаційні сервіси та сервіси для співробітництва.
1. Вчитель створює опитувальник google.  
+
Вчитель створює опитувальник google.  
2. Учні проходять діагностичне оцінювання, використовуючи створений опитувальник.
+
Учні проходять діагностичне оцінювання, використовуючи створений опитувальник.  
3. Обмін думками та надання коментарів один одному у колективному блозі.       
+
 
Учні створюють учнівську вікі-статтю.  
 
Учні створюють учнівську вікі-статтю.  
 
Вчитель розробляє Контрольний список оцінювання вікі-статті та Форму оцінювання вікі-статті.  
 
Вчитель розробляє Контрольний список оцінювання вікі-статті та Форму оцінювання вікі-статті.  
Рядок 88: Рядок 82:
 
Презентація вчителя [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BcWsteDB6NjZwTGs/edit]]
 
Презентація вчителя [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BcWsteDB6NjZwTGs/edit]]
 
[[Вікі-стаття учнів "Шкідливість куріння"]]
 
[[Вікі-стаття учнів "Шкідливість куріння"]]
 +
Публікація для учнів та батьків [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BYXlNQUxXTnhIck0/edit]] [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BUXhKOUxQWmhiQ0k/edit]]
 +
Опитувальник [[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AuIoW09pQ92BdEkwZDR5MFRnc3V1Q3N1a0JVLXBzSXc]]
 +
Контрольний список оцінювання веб-сайтів [[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BUzVmNTBlRjBFc0k/edit]]
 +
Документ для самоспрямування  навчальної діяльності учнів.[[https://docs.google.com/file/d/0B-IoW09pQ92BZjQxMEt6NHo1Qjg/edit]]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 22:25, 21 жовтня 2012


Назва проекту

Шкідливість куріння

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я Інформатика Образотворче мистецтво

Навчальні цілі

Сформувати в учнів уявлення про здоровий спосіб життя; про вплив нікотину на організм людини та його вплив на професійну діяльність людини, а також про методи попередження та лікування різних захворювань, які пов’язанні із курінням.

Вік учнів, клас

7-9 класи?11-15

Стислий опис проекту

==Повний План вивчення теми-- [[1]] план впровадження [[2]]

Навчальні цілі

Творчість і інноваційність • Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших • Робота над творчими ідеями Критичне мислення і вміння вирішувати проблеми • Здійснення вибору та прийняття комплексних рішень • Розуміння взаємозв’язків між системами • Вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем. Комунікативні навички та навички співробітництва • Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами • Гнучкість та готовність до застосування необхідних компромісів з метою здійснення спільного завдання • Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах. Вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички Інформаційна грамотність Вміння швидко та ефективно шукати інформацію критично та компетентно оцінювати інформацію вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. Медіа грамотність • З’ясування способів інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору, усвідомлення залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розуміння того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. По закінченню роботи над проектом учні повинні: o дбайливо ставитись до життя і здоров’я; o мати переконаня щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей; o бережливого, дбайливого та усвідомлено ставити до власного здоров’я як однієї з найвищих людських цінностей, потреби самопізнання та всебічного самовдосконалення; o дотримуватись основних принципів та закономірностей життєдіяльності людини в природному та соціальному середовищах, спрямованої на збереження життя і зміцнення здоров’я; o мати мотивацію установки на здоровий спосіб життя як провідної умови збереження і зміцнення здоров’я; o володіти методам самооцінки і контролю стану і рівня здоров’я протягом усіх років навчання; o розвивати навички спрямовані на заохочення вести здоровий спосіб життя.

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Учитель учням оголошує тему дослідження "Шкідливість куріння" Діти поділяються на групи враховуючи їхні нахили, здібності, вміння та особисті побажання. Журналісти - дослідники – знаходять, відбирають інформацію, аналізують проблему з наукової точки зору, знаходячи відповіді на тематичні питання дослідження. Дизайнери-проектувальники – розробляють модель проекту з урахуванням вимог естетики, композиції, колористики. Статистики – проводять статистичні дослідження, моніторинг інформаційних ресурсів з оголошеної теми, анкетування, аналізують, систематизують, класифікують отримані результати досліджень, будують діаграми, графіки, складають статистичні таблиці, які наочно ілюструватимуть всю зібрану інформацію. Рецензенти – редагують, тестують, коригують, дають поради. Робота учнів над презентацією. 1.Учні аналізують ключове запитання. 2.Обговорюють сутність питання, спрямовують думки в єдине, загальне русло. 3.Дають власні відповіді на запитання (як вони думають). 4.Аналізують проблемні питання та завдання для дослідження, які пропонує вчитель. 5.Дискутують. 6.Визначають свою компетентність з теми, заповнюють поля Я знаю, Я хочу знати таблиці ЗХД «Оціни свої можливості та «слабкі місця». 7.Аналізують діаграму, висловлюють власні пропозиції. Учні ознайомлюються з поняттями авторського права, посилання на джерела, статтею про плагіат, переглядають допоміжну презентацію. Діти граються в рольову гру. Її суть: доповнити презентацією власною картинкою, фото товариша, або з Інтернету, вказавши посилання на джерело, дотримуючись попередньо переглянутих у презентації та обговорених стратегій і правил використання чужих ресурсів. Пошук, оцінювання учнями веб-ресурсів, дотримання законів про авторське право. Перед тим, як почати шукати інформацію в Інтернеті, учні повторюють стратегії та принципи пошуку інформації засобами пошукових систем (тематичний пошук, за ключовими словами, тощо). Учні знайомляться поняттям критичної оцінки сайтів. За рекомендацією вчителя переглядають сайти, який містить певну інформацію з обраної теми, обговорюють його, критикують, схвалюють певні моменти. Розробникам проекту пропонується ознайомитися з таблицею оцінювання сайту та оцінити цей сайт за пунктами, запропонованими у формі. Як саме учні будуть використовувати комунікаційні сервіси та сервіси для співробітництва. Вчитель створює опитувальник google. Учні проходять діагностичне оцінювання, використовуючи створений опитувальник. Учні створюють учнівську вікі-статтю. Вчитель розробляє Контрольний список оцінювання вікі-статті та Форму оцінювання вікі-статті. Вчитель розробляє документ для самоспрямування навчальної діяльності учнів.


Вступна презентація вчителя [[3]] Презентація вчителя [[4]] Вікі-стаття учнів "Шкідливість куріння" Публікація для учнів та батьків [[5]] [[6]] Опитувальник [[7]] Контрольний список оцінювання веб-сайтів [[8]] Документ для самоспрямування навчальної діяльності учнів.[[9]]

Відомості про автора

Сафонова Вікторія Валеріївна

Математика та основи інформатики, вчитель інформатики

ЗШ І-ІІІ ступенів №3

Знам'янка, кіровоградської області

SaViVa@mail.ru

Відомості про тренінг

[[10]]

Дати проведення тренінгу

15.10.2012 - 19.10.2012

Місце проведення тренінгу

Кіровоградський ОІППО імені Василя Сухомлинського

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна Литвиненко Ольга Валентинівна