Відмінності між версіями «Портфоліо Руднік Юлії з теми "Подорожі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва навчальної теми)
Рядок 1: Рядок 1:
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
'''«To travel is to live»'''
+
[[Файл:Travel ry pr.png]]
  
 +
'''«To travel is to live»'''
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=

Версія за 14:33, 13 лютого 2015

Назва навчальної теми

Travel ry pr.png

«To travel is to live»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет - англійська мова. Тема «Подорож».

Другорядний предмет: інформатика.


Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років


Стислий опис проекту

Цей проект створено для учнів 4 класу, відповідно до Програми з англійської мови, тема «Подорож». У процесі виконання проекту учні дізнаються про основні види транспорту, обговорюють, які речі необхідні у подорожі тощо, представлять інформацію щодо місць, які б вони хотіли відвідати у формі буклету, який містить маршрут до цих місць. Орієнтовна кількість груп для виконання проекту - 4, з них: 2 групи працюють над південними країнами, 2 - над північними. Головним завданням є розповідь про подорож до однієї з країн англійською мовою та агітаційна компанія щодо подорожі до цієї країни. У процесі виконання проекту діти працюють з такими ресурсами, як: linoit.com, Google maps, Google форма та чати. У кінці проекту після обговорення та ознайомлення з буклетами учні проходять опитування запропоноване вчителем на предмет того, в яку країну поїхала б більшість учнів. Після надання спільного доступу до відповідей анкети вчителем, учні будують графік в Microsoft Excel за даними опитування. Підсумком роботи є виставка буклетів, повторення матеріалу представленого на всіх етапах проекту.


План вивчення теми

План вивчення теми

План запровадження теми


Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання навчально-дослідного проекту відбувається систематично. На початку роботи над проектом учні проходять опитування, заповнюючи анкету Google форми для того, щоб вчитель зміг зрозуміти як саме сформує групи для подальшої роботи над проектом. Потім учитель пропонує заповнити учням таблицю «З,Х,Д» для визначення навчальних потреб учнів. Після цього він застосовує прийоми мозкового штурму для обговорення ключових ідей майбутнього проекту. Для того щоб відслідковувати прогрес щодо виконання проекту, вчитель пропонує учням контрольний список, в який необхідно поетапно вносити позначення щодо свого прогресу, що дозволить учням бачити, які завдання залишаються не виконаними. Таким чином, учні заповнюють контрольний список протягом усього проекту. Крім того, учні можуть робити записи у блозі. Також у кінці проекту можна запропонувати узагальнений контрольний список. На завершальному етапі вчитель переглядає спільну дошку кожної групи (linoit.com), а також оцінює блог учнів за відповідною формою оцінювання блогу і буклет за формою його оцінювання.


Діяльність учнів та вчителя

До початку вивчення теми

Вчитель має підготувати весь необхідний матеріал: буклет для батьків «Навчання за методом проектів», опитування для попереднього оцінювання для визначення потреб учнів, що зумовлено обраною темою «To travel is to live». Він повинен роздати буклет батькам перед початком проекту. Також учителеві необхідно підготувати вступну презентацію, щоб зацікавити учнів та мотивувати їх до проектної діяльності та підготувати їх до того, що буде відбуватись протягом наступних трьох тижнів; таблицю «З,Х,Д» для визначення навчальних потреб учнів. Саме після цього можна проводити опитування, яке визначить розподіл учнів у групах.

Вчитель також заздалегідь готує 2 документи шаблон (який може бути наданий не обов’язково всім учням класу, а за потреби більш слабкими учнями) і зразок остаточного результату проектної діяльності учнів - презентацію країни у формі буклету, яка включатиме карту Google maps з мітками на карті. Зразок оповіді про країну, яку мають представити учні як результат роботи над проектом вчитель готує усно після аналізу попередніх потреб учнів. Заздалегідь варто розробити контрольний список для учнів, визначитись із критеріями оцінювання, а також допомогти у створенні спільних доступів учнів до необхідних ресурсів.


Тиждень перший (прогнозовано 2 уроки по 45 хв.) Поставити учням ключове питання «Чи можна погодитись з тим, що подорож - це життя». Ввести лексику з теми «Подорож», зокрема, транспортні засоби тощо. Обговорити тематичні питання. Запропонувати опитування (можна вдома) для прогнозованого визначення із групами для здійснення проекту. Повідомити результати опитування та попросити учнів відповісти на питання таблиці «З,Х,Д». Вчитель повинен провести аналіз відповідей та з’ясувати навчальні потреби учнів.


Тиждень другий (прогнозовано 2 уроки по 45 хв.) Після аналізу відповідей учнів необхідно створити картки з країнами для жеребкування. Після визначення з країною учні об’єднуються у групи, визначають головного учасника, розподіляють обов’язки, обмінюються ідеями, планують хід проекту, опираючись на контрольний список. Вчитель розповідає про всі необхідні ресурси, ще раз наголошує на етапах проекту, розказує, де можна у разі потреби знайти підказки (спеціальні сторінки учнівського блогу). Учні знайомляться на уроці з кінцевим продуктом майбутнього проекту (зразки брошури вчителя та карти). Учні починають працювати на спільній дошці (en.linoit.com), обмінюватись ідеями та збирати інформацію, працювати над створенням спільної карти та складання розповіді про обрану країну.


Тиждень третій (прогнозовано 2 уроки по 45 хв.) Після представлення інформації: буклетів та розповідей учнів вчитель повинен запропонувати учням пройти опитування на предмет 1-ї країни з чотирьох, в яку б хотіли поїхати учні (цю анкету вчитель готує в процесі визначення країн та почутої інформації від учнів, після чого надає спільний доступ для усього класу). В кінці учні повині зібрати відповіді та підбити підсумки за допомогою графіку Excel з тим, щоб дізнатись куди хотіли б поїхати однокласники, яким транспортом і чому (питання опитування можуть бути запропоновані в класі), а в кінці можна зробити виставку буклетів, обговорення результатів учнівського опитування, а також повторення і перевірка тієї інформації, яку учні почули на попередньому уроці.

По закінченню проекту вчитель забезпечує оцінювання учнів та відправляє повідомлення з подякою бітькам.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Руднік Юлія Вікторівна


Фах, навчальний предмет

викладач кафедри іноземних мов і методик їх навчання


Навчальний заклад

Київський університет імені Бориса Грінченка


Місто\село, район, область

м. Київ


Контактні дані

y.rudnik@kubg.edu.ua


Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02.14 - 13.02.14


Місце проведення тренінгу

Київський університет імені Бориса Грінченка


Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна, Шевчук Лариса Петрівна