Відмінності між версіями «Портфоліо Романюк Марія (10 версія) профтех»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 36: Рядок 36:
 
Другий тиждень роботи над проектом  
 
Другий тиждень роботи над проектом  
 
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати засобами електронних таблиць і проілюструвати їх за допомогою діаграми, після чого: 1 група (науковці) випускають інформаційний бюлетень та керівник проекту створює [http://www.romanjuk589.blogspot.com/ блог]  
 
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати засобами електронних таблиць і проілюструвати їх за допомогою діаграми, після чого: 1 група (науковці) випускають інформаційний бюлетень та керівник проекту створює [http://www.romanjuk589.blogspot.com/ блог]  
2 група (екологи) створюють [[вікі-статтю]] про екохарактеристики навколишніх територій. Третя група створює презентацію з використанням отриманих даних.
+
2 група (екологи) створюють [[вікі-статтю про екохарактеристики]] навколишніх територій. Третя група створює презентацію з використанням отриманих даних.
 
Презентують результати своїх досліджень.  
 
Презентують результати своїх досліджень.  
 
Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують Skype.  
 
Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують Skype.  

Версія за 19:25, 28 червня 2013


Назва навчальної теми

Енергія навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика, інформаційні технології, екологія

Вік учнів, клас

15-16 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект планується у 11 класі при вивченні питань термодинамічні процеси. Учням пропонується долучитися до дослідження після анкетування. Об’єднуються у три групи і працюють за окремим тематичним планом. Протягом дослідження відбувається контроль групової діяльності. Продуктами дослідження є створення презентації, блогу, створення моделей міні електростанцій.

План вивчення теми (вставити файл)

план впровадження

план реалізації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список оцінювання для вікі або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем за планом оцінювання щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня , блогу

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перший день Перед початком реалізації проекту учитель знайомить батьків та своїх колег із основними принципами та перевагами використання методу проектів у навчанні за допомогою відповідних інформаційних бюлетнів. Потім учитель знайомить учнів та їх батьків з темою проекту, ключовими та тематичними питаннями на які буде потрібно дати відповідь у ході виконання проекту пропонуючи переглянути підготовлену презентацію. Для відбору учнів проводиться анкетування. Перший тиждень роботи над проектом Підготовка до роботи організаційні моменти Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів). Перед початком роботи з інтернет-ресурсами, учні мають ознайомитися із законом про авторське право, пройти відповідний тест. Крім того, учні знайомляться із шаблонами: листа, для отримання дозволу використання матеріалів потрібного ресурсу; оформлення списку використаних джерел. При необхідності учні ознайомлюються з інструкцією пошуку інформації в мережі інтернет. Перша група (науковці) Знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про електростанції та проблеми пов’язані з їх діяльністю. Крім того для визначення громадської думки з допомогою вчителя (за необхідності) аналізує результати опитування, здійсненого за допомогою відповідної форми. Друга група (екологи) виконують наступні завдання: • Знаходять інформацію про радіоактивний фон продуктів харчування із районів нашої країни де розташовані різні типи електростанції. • Складають таблицю з показниками радіоактивного фону. • Порівнюють отримані показники радіоактивного фону з показниками, які надають офіційні джерела. Третя група (винахідники) створюють моделі механічної, вітрової, електростанцій. Порівнюють затрати для отримання енергії. Другий тиждень роботи над проектом Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати засобами електронних таблиць і проілюструвати їх за допомогою діаграми, після чого: 1 група (науковці) випускають інформаційний бюлетень та керівник проекту створює блог 2 група (екологи) створюють вікі-статтю про екохарактеристики навколишніх територій. Третя група створює презентацію з використанням отриманих даних. Презентують результати своїх досліджень. Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують Skype. На всіх етапах дослідження учні оцінюють свою роботу за допомогою відповідних контрольних списків (самоспрямування, оцінювання вікі-сторінки). Після завершення проекту викладач створює документ оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романюк Марія

Фах, навчальний предмет

Методист, викладач фізики та інформатики, інформаційних технологій

Навчальний заклад

Навчальнометодичний центр професійно-технічної освіти у Тернопільській області

Місто\село, район, область

м. Тернопіль

Контактні дані

067-154-28-24

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-29 червня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

м. Вінниця

Тренери

Пойда Сергій, Стромило Іван