Портфоліо Пех Катерини Володимирівни за навчальним проектом "Кіно чи література?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Кіно чи література?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, історія, фізика.

Вік учнів, клас

12-13 років 7-й клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект ”Кіно чи художня література?”. Проводиться у сьомих класах, під час вивчення теми “М. Гоголь “Тарас Бульба””. Діяльність учнів: статисти, учні, які проводитимуть анкетування, учні-“історики”, учні-“літератори”.

План вивчення теми

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж всього навчання за темою.На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування (анкетування. Учні об’єднуються групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми.

Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту.

Після завершення роботи над проектом проводиться підсумковий урок, на якому учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом.

Журнал

Контрольний список для блогу

Діаграма Венна

Самооцінювання спільної роботи

Форма оцінювання блогу

Контрольний список для оцінювання однолітками презентації.

Діяльність учнів та вчителя

Pekh buklet.JPG Pekh buklet2.JPG

Урок 1

Учні знайомляться з темою проекту переглядаючи ознайомлюючу презентацію вчителя, отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту, визначають цінність проекту для себе, вибирають один із запропонованих напрямків роботи:

  • Група дослідників: досліджують інформацію про уподобання нового та минулого поколінь, щодо інтересів до художньої літератури та світового кіно.
  • Група істориків: знаходять інформацію про історію Запорізької Січі, козацтва.
  • Група літераторів: знаходять інформацію про створення повісті та кіно “Тарас Бульба”, про творчість та життя М. Гоголя.

Учні, визначають проблемні питання проекту. Організовується спілкування засобами Інтернету на час виконання проекту.

Урок 2

Учні до Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в тому числі і в мережі Інтернет. Оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на Вікі-сторінці розміщення результатів.

Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, через який організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками та з експертами. Створюють Вікі-сторінку з результатами проектної діяльності. Заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання.

Урок 3

Підводяться підсумки проведеної роботи, демонструються результати на Вікі сторінці.Досліджують уподобання нового та минулого покоління, щодо художньої літератури та кіно, проводять опитування серед учнів різних класів, вчителів, батьків, знаходять інформацію по темі проекту, готують презентацію. Приймають участь всі охочі та зацікавлені. Таким чином учні збагачують себе та своє оточення новими знаннями та досвідом. Матимуть навички працювання в групах, навички самооцінювання.


Опитування Презентація вчителя

Шабллон учнівської презентації

Приклад учнівського блогу

приклад фасилітації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пех Катерина

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Місто\село, район, область

м.Синельникове

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 13 січня - 25 січня 2014

Дати проведення тренінгу

13.01.2014 – 25.01.2014

Місце проведення тренінгу

Синельниківська ЗОШ №1

Тренери

Безуглова Наталія Миколаївна