Портфоліо Офіцинської Ірини Володимирівни для учнів 7-го класу "Етикет електронного листування"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Етикет електронного листування

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

7 клас (11-12 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час роботи над проектом учні вивчать такі поняття, як електронний етикет, комп'ютерний сленг, смайл, на основі аналізу електронного листування ровесників сформують правила етикету електронного листування та дадуть відповідь на ключове питання проекту "Чи може електронний лист "говорити"?". Вхідне оцінювання у вигляді анкети "Що вам відомо про етикет електронного листування?" дасть можливість зрозуміти ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Щоб відслідкувати прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить моніторингове перехресне оцінювання для творчих груп «Дайте пораду Сашку». Для висвітлення роботи над проектом учні створюють електронну презентацію, яку захищають в кінці другого уроку. Оцінювання презентації відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації». Підсумок роботи над проектом висвітлює Wiki-сторінка учнів у проекті "Етикет електронного листування".

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

  • Сформулювати правила етикету електронного листування.
  • Розвивати в учнів уміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати її.
  • Вдосконалити навички роботи учнів з соціальними сервісами Web-2.0 для спілкування, досліджень, оцінювання інформації під час роботи над проектом.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні проходять вхідне оцінювання у вигляді анкети "Що вам відомо про етикет електронного листування?" (форма, створена в Google Docs), результати якої покажуть ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Щоб відслідкувати прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить моніторингове перехресне оцінювання для творчих груп «Дайте пораду Сашку» (документ, створений в Google Docs). Оцінювання учнівської презентації відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації» (документ Microsoft Word).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються що таке проект, що таке навчальний проект, якими ознаками він характеризується, які має форми та з яких етапів складається. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію, під час перегляду якої ознайомлює учнів з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями, часом роботи над проектом та творчими групами, на які будуть поділені учні для роботи над проектом. На початку проекту проводиться вхідне анкетування учнів «Що вам відомо про етикет електронного листування?», результати якого відображають ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Далі учні розподіляються на творчі групи «Сленгомовці», «Смайлознавці» та «Експерти з грамоти». Кожна з груп отримує своє завдання, починає обговорення в групах (по 5 чоловік) та веде пошук і опрацювання необхідної інформації. Щоб відслідкувати прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить моніторингове перехресне оцінювання для творчих груп «Дайте пораду Сашку». Результати своєї роботи та відповідь на ключове питання проекту учні висвітлюють в загальній online презентації, шаблон якої надає учитель. Два обдарованих учня у цей час працюють над побудовою діаграм, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівська презентація демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину презентації. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації», який заповнює вчитель та дві протилежні групи. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлює Wiki-сторінка учнів у проекті "Етикет електронного листування".

Навчальні матеріали

Навчальна вчительська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Офіцинська Ірина Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики, інформатика

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

моб. тел.: 097-741-97-53

e-mail: oficinskaya@gmail.com, luxuryi@yandex.ru

Відомості про тренінг

Очний курс Intel "Навчання для майбутнього"(10 версія) для тренерів учителів 7 класів ЗНЗ, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 19 листопада - 24 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Луньова Юлія Олексіївна

Харлаш Людмила Михайлівна