Портфоліо Орлової Інни з теми "Cуспільно-побутові пісні — геніальна поетична біографія народу"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Із пісенних скарбів. Соціально-побутові пісні.Їхнє ідейно-художнє багатство. Жанрово-тематичне розмаїття пісень.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, світова література, українська мова, історія, музика.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з української літератури. Має ключове питання "Чи є геніальність в суспільно-побутових піснях?" Учні вивчають жанрово-тематичне розмаїття пісень, трагічний і героїчний пафос козацьких і чумацьких пісень.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні теми та інструменти оцінювання, яке відбувається упродовж всієї навчальної теми. Перед початком проекту учитель демострує вчительську презентацію та пропонує заповнити “ЗХД” таблицю, щоб відстлідкувати індивідуальні навчальні потреби учнів та оцінити їх початкові уявлення з теми проекту. Впродовж роботи над проектом учитель веде журнал спостережень за навчальною діяльністю учнів, відслідковуючи їх прогрес у навчанні. На основі спостережень проводить консультації та індивідуальні завдання, корегуючи їх діяльність. Щоб допомогти учням краще допомогти контролювати своє навчання вчитель рекомендує сформувати власні цілі навчання у цьому проекті і постійно відслідковувати їх досягнення. Учні використовують критерії оцінювання проекту для самооцінювання і взаємооцінювання власної роботи у проекті. Критерії оцінюваня учнівських прикладів (презентації, вікі-статті та блогу) розробляє вчитель та доводить до учнів перед початком роботи проектних груп. Здобуті під час роботи у проекті знання унів учитель перевіряє за допомогою он-лайн опитувальника. Вчитель організовує спеціальне заняття, під час якого відбувається захист у вигляді презентацій, створених кожною проектною групою.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 крок (1 урок) Учитель нагалує дітям про недавню прогулянку в садку та просить згадати і описати те, що найбільш вразило дітей. Ставлячи проблемні запитання та використовуючи метод «Мозкового штурму», вчитель підводить дітей до теми проекту. В ході своєї презентації проекту педагог подає інформацію про тематику досліджень, які можуть проводити учні у межах цього проекту, знайомить з формами захисту учнівських робіт та методикою роботи над проектом (якщо необхідно), а також доводить до відома учнів критерії оцінювання їх наробків. Тут же: учні об'єднуютьтся в групи, отримують завдання та обирають форму роботи. 2 крок (1 урок) Учитель, допомагаючи учням в організації їх роботи, знайомить їх з правилами оформлення робіт та дає поради щодо розподілу обов'язків між членами групи Тут же: ознайомившись з правилами оформлення робіт, складають план роботи над своєю темою та роз приділяють обов’язки. 3 крок (2 уроки ) Учитель, проводячи консультації з учнями намагається допомогти їм вибрати найцікавіше та зробити їх звіт змістовним та пізнавальним. Тут же: учні опрацьовують різні інформаційні джерела та висвітлюють свою проблему в обраній формі(презентації, вікі-публікації, блогу), готуються до захисту проекту 4 етап ( 1 уроки ) Учитель, в процесі оцінювання захисту робіт учнів, ставить проблемні запитання, акцентуючи увагу на найважливішому та підводить підсумки досліджень учнів та самого проекту. Тут же: учні пропонують звіти своєї роботи в обраному форматі, відповідають на запитання вчителя, проводять самоаналіз та самооцінювання.


стартова презентація

Вікі-стаття "Суспільно-побутові пісні в житті українців"

учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Орлова Інна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури, світоіої літератури

Навчальний заклад

Глухівська спеціалізована шлола-інтернат І-ІІІ ст.ім.М.І.Жужоми Сумської орбласної ради,м. Глухів,Сумської області

Місто\село, район, область

Сумська обл.м.Глухів

Контактні дані

innaorlova1980@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з5.11 по 11.11.12

Місце проведення тренінгу

Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім.М.І.Жужоми

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна