Відмінності між версіями «Портфоліо Олени Федосєєвої з теми "Чи важко бути щасливим у школі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Дати проведення тренінгу)
(Тренери)
 
Рядок 84: Рядок 84:
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
 +
Мельнічук Ірина Сергіївна, Яцкєвіч Наталія Антонівна
 +
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 16:36, 1 квітня 2014


Назва навчальної теми

Умови адаптації дітей до навчання в школі.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Годин психолога.

Вік учнів, клас

1 клас, 6-7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У реалізації навчального проекту «Умови адаптації дітей до школи» брали участь учні 1го класу. Дослідницьким завданням учнів стали можливості покращення самопочуття в школі. Учні навчались аналізувати свої думки та почуття впродовж проекту, обговорювали у класі, проводили тренінги стосовно теми проекту. Шукали інформацію з теми проекту, порівнювали зі своїми думками та почуттями. Після того результати оформили у вигляді презентації «Чи важко бути щасливим у школі?». У результаті роботи над проектом вдалося краще зрозуміти себе, та які існують можливості почуватися у школі більш позитивно. Відбулося зростання вміння самопізнання щодо себе самого, що також підтвердило повторне опитування, проведене психологом. Результати своїх досліджень учні представили у вигляді презентації, яку розмістили на Інтернет-сайті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться упродовж всієї навчальної теми за допомогою форми оцінювання прикладу учнівської роботи, що сприяє розвитку критичного мислення, самоаналізу, саморефлексії і дає змогу учням, які розробили проекти, та психологу здійснювати моніторинг навчання. Для оцінювання спрямованості учнів, їх попередніх знань і упереджень , впливу соціального оточення на процес адаптації дітей, на початку вивчення теми використовувався для дітей опитувальник «Стан здоров я та самопочуття», опитувальник для батьків «Що таке адаптація».

Для оцінювання рівня навчальних потреб на початку проекту та наприкінці роботи з проектом використовувалася таблиця «ЗСЗ». Впродовж роботи над проектом використовувався психодіагностичний метод спостереження, зворотній зв'язок у вигляді консультацій, співбесід з підгрупами та окремими учнями, надання коментарів та відгуків через блоги, рефлексія. Учні розробили і вели персональні щоденники досліджень своїх думок та почуттів. Результати були оцінені формою оцінювання учнівської роботи.

На завершальному етапі роботи над проектом були застосовані форми оцінювання і самооцінювання навчальних досягнень:таблиця оцінювання «ЗСЗ», форма оцінювання презентації, опитувальник «Стан здоров я та самопочуття» (опитування в динаміці).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту психолог ознайомлює батьків за допомогою буклету 1 та буклету 2 з проектом, який будуть створювати діти. Навчальна тема розпочинається заняттям, мета якого ознайомлення з основною темою за допомогою «презентації психолога», завданнями та шляхами їх реалізації у процесі виконання проекту. Учні об’єднуються у дві підгрупи для роботи та взаємоперевірки, які будуть працювати над темами “Вивчення своїх думок та почуттів ”, та “Що таке адаптація ”.

Заняття проходитиме у комп’ютерному класі. І вже на першому занятті підгрупи створюють дві тематичні презентації, що будуть інструментом оцінювання на кінцевому етапі проекту. На занятті також оговорюється чіткий графік та часові терміни для листування у мережі Internet. У якості домашнього завдання учні отримують роботу з Iнтернет-ресурсом (сайти для ознайомлення і планування учнями подальшої роботи у проекті) та завдання активно залучати до спілкування у блозі друзів і однолітків.

Інтервал між заняттями – 1 тиждень. На наступному занятті учні працюють з таблицею оцінювання навчальних потреб «ЗСЗ». Заняття можна порівняти з роботою психодіагностичної лабораторії.

Спільно з психологом учні створюють та самостійно опрацьовують динамічний опитувальник “Стан здоров я та самопочуття ”, особистий щоденник досліджень який будуть вести упродовж усього проекту.

Психолог демонструє презентацію про тему проекту. Учні пропонують свою інформаційну презентацію щодо теми проекту. Колективне обговорення. Обговорення технології анкетування батьків і проведення мозкового штурму. Психолог робить коментарі у блогах, забезпечує надання зворотного зв'язку щодо інформації, розміщеної на учнівських блогах на персональному блозі.На наступному занятті відбувається обговорення результатів анкетування батьків, результатів мозкового штурму, проведеного для дітей з подальшим аналізом та формулюванням висновків і рекомендацій. Інформацію учні розміщують в своїх презентаціях.

Результатом обговорення теми стає створення буклету “Як ми допоможемо» (документ для фасилітації). У якості домашнього завдання усім бажаючим пропонується навчатися самоаналізу за допомогую особистих щоденників.

Наприкінці роботи над проектом учні повторно заповнюють опитувальник “Стан здоров я та самопочуття” і таблицю оцінювання «ЗХЗ». Учні порівнюють і аналізують власні досягнення. Відбувається моніторинг прогресу створення презентацій учнів.

Продовжується робота учнів в комп’ютерному класі: завершення презентацій у форматі PowerPoint та творчих звітів, розміщення інформації на блогах. Форма оцінювання презентації допомагає визначити якість виконання біт. Учні готуються до презентації ідей проекту.

Протягом роботи над проектом учні постійно працюють у режимі зворотнього зв’язку «психолог-учень», «учень-учень», використовують рефлексію наприкінці занять. Відбувається підготовка до представлення своїх робіт на уроці, на якому учні будуть демонструвати результати своєї роботи у вигляді презентації учнів. Психолог забезпечує отримання зворотного зв’язку щодо успіху навчальної Теми за допомогою рефлексії та обговорення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Федосєєва Олена Василівна

Фах, навчальний предмет

Практичний психолог

Навчальний заклад

Фастівська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №4 з поглиблибленим вивченням іноземних мов

Місто\село, район, область

місто Фастів, Київської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.03-28.03.2014

Місце проведення тренінгу

Фастівська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №4 з поглиблибленим вивченням іноземних мов

Тренери

Мельнічук Ірина Сергіївна, Яцкєвіч Наталія Антонівна