Портфоліо Олени Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Наші пернаті друзі взимку.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, українська мова, читання, праця, малювання, математика

Вік учнів, клас

2 клас, 7 – 8 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час екскурсії до осіннього парку учні 2 класу з цікавістю спостерігали, як перелітні птахи збираються у зграї. Це зацікавило дітей і виникло питання «Які птахи залишаються зимувати? Як їм допомогти пережити люті морози?» Так і виникла ідея проекту «Наші пернаті друзі взимку». Д іти разом з вчителем розподілили завдання для кожної групи. Встановили терміни виконання проекту. Склали ретельний план роботи. Учні запланували дуже багато спостережень. Вони робили все гуртом, підтримуючи одне одного. Діти добирали прислів’я та приказки, загадки, скоромовки, складали казки в яких говориться про птахів. Для залучення громадськості були випущені листівки «Допоможемо птахам взимку», проведений конкурс малюнків та аплікацій «Зимуючі птахи», випущено екологічний журнал «Птахи в нашому житті». Робили власні годівниці з допомогою батьків. Робили фотографії з пташками біля їх годівниці, рахували кількість пташок , які прилетіли до годівниці за 30 хвилин, створювали оптимальний раціон. Головною ідеєю проекту було зацікавити і залучити дітей інших класів та складання рецептурної книги кормів пташок.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник , що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. В процесі перегляду вступної презентації 1 або 2 учні заповнюють таблицю З-Х-Д та організаційні діаграми яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів з питання зимуючі птахи,та заповнюють завдання «Пірамідка»,для того,щоб розуміти ,яку годівничку краще виготовити.

Впродовж роботи діти ведуть журнали спостережень і само оцінюють цю роботу. Форма оцінювання журналу навчання. В рамках проекту учні створюють інформаційний бюлетень на тему проекту, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для бюлетеня. Форма оцінювання блогу та контрольний список для блогу описують критерії створення та наповнення блогу, і використовуються при створенні та наповненні блогу, а також для оцінювання кінцевого продукту. Форма оцінювання: співробітництво. Для отримання думок і оцінок однокласників впродовж роботи над бюлетенем використовується форма зворотного зв’язку однокласників. В кінці продукт буде оцінено зо формою оцінювання.

В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту).

Учні працюють із формою «[1] та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно.

З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.

З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати, таблиця самоспрямування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовка - дізнаються про зимуючих птахів з енциклопедій, довідників, художньої літератури, зі скарбнички народної мудрості; - з’ясовують, які годівниці потрібні для зимуючих птахів, які матеріали потрібні, як їх виготовити; - виготовляють годівниці та розвішують їх на пришкільній ділянці, біля житлових будинків; - добирають корм для зимуючих птахів; - складають рецептурну книгу кормів для птахів; - випускають листівки «Допоможіть птахам взимку», буклет «Різновиди годівничок»,«Зимуючі птахи», «Як подружитися із синичкою», журнал «Птахи в нашому житті»; - проводять конкурс малюнків «Зимуючі птахи»; - готують статтю до друку у районну газету «Колос» «З турботою про птахів»; - оформлюють стіннівку «Нагодуй пташку».

Учитель повинен пересвідчитись, що діти знають про птахів, чи знають, що є пташки , які відлітають у теплі краї, а які залишаються зимувати у нас. Чому пташкам важко взимку?. Для цього учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів.

Дослідження

Учні, слідкують за тим, які пташки залишилися зимувати, чим вони можуть допомогти пташкам, Роблять висновки по своїм дослідженням. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу.

Дослідження

Діти виготовляють годівнички, розвішують їх на шкільному подвір’ї, слідкують за тим, щоб у годівниці постійно був корм, спостерігають які пташки прилітають до годівниці і що вони більше люблять їсти. Аналізуючи отримані результати діти роблять висновки про те, як пташки пристосовуються до життя взимку

У кінці першого місяця учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили експеримент. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу та підсумкової презентації за проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Анатоліївна Кирилова

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Заклад « НВК: загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей № 7 ВМР »

Місто\село, район, область

місто Вінниця, Вінницька область

Контактні дані

0666513110,

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.01.2014 - 10.01.2014

Місце проведення тренінгу

Заклад « НВК: загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей № 7 ВМР »

Тренери

Пойда Сергій Андрійович