Відмінності між версіями «Портфоліо Новосельського Ярослава Васильовича з теми "Яким буде життя без електричного струму"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
Рядок 53: Рядок 53:
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
  
І етап (1 урок) – показ мотивуючої презентації, постановка мети та цілей проекту, під час показу учні знайомляться з темою проект, заповнюють таблицю ЗХД, учні об’єднуються в 2 групи  (при показі вчителем презентації та оголошенні тематичних питань). І група виконує дослідження електричного кола з по¬слi¬довним з’єднанням провідників, ІІ група - дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників.  
+
І етап (1 урок) – показ [https://docs.google.com/file/d/0B7Aoce2is1F4V2RlZHRwaHhlOHM/edit мотивуючої презентації], постановка мети та цілей проекту, під час показу учні знайомляться з темою проект, заповнюють таблицю ЗХД, учні об’єднуються в 2 групи  (при показі вчителем презентації та оголошенні тематичних питань). І група виконує дослідження електричного кола з по¬слi¬довним з’єднанням провідників, ІІ група - дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників.  
 
Учні розробляють приблизний сценарій, методи вирішення та досягнення мети проекту. Вчитель оцінює навичок учнів з вирішення проблем.
 
Учні розробляють приблизний сценарій, методи вирішення та досягнення мети проекту. Вчитель оцінює навичок учнів з вирішення проблем.
  

Версія за 14:43, 2 червня 2012



Назва навчальної теми

Електромагнітні явища

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - фізика

другорядні - інформатика, технології

Навчальна тема (як записано в програмі)

Електричний струм

Вік учнів, клас

9-й клас, 14-15

Стислий опис

Повний План вивчення теми

План впровадження

Шаблон плану

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1. створити мультимедійну презентацію: формування навичок створення переконливих презентацій.

2. дослідити: елементи електричного кола, джерела електричного струму, одиницi сили струму, напруги, електричного опору, параметри струму, безпечнi для людського органiзму; навести приклади використання електричного струму в побутi, на виробництві; сформувати означення електричного струму, сили струму, опору провідника, закони Ома для ділянки кола;

3. створити презентації з графіками і діаграмами на основі зібраних даних про характеристики електричних кіл: навчитися переконливо демонструвати відомості, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних; записувати формули сили струму, напруги, опору для послідовного і паралельного з’єднання провідників, залежність опору провідника від його довжини, площі перерізу та матеріалу, законів Ома для ділянки кола.

4. записати дані в журнал спостережень: характеризувати умови існування електричного струму, способи зміни сили струму і напруги в електричних колах, електроенергетику та її роль в житті людини і суспільства; пояснити природу струму в металах, напівпровідниках, діелектриках, розчинах і розплавах електролітів, газах; обґрунтувати природу електричного струму в металах, розчинах електролітів, напівпровідниках, газах на основі електронних уявлень, історичний характер розвитку знань про електрику; складати електричні кола і схематично їх зобразити; виміряти силу струму, напругу, електричний опір, потужність споживача електроенергії; набути навички користуватися різними джерелами струму (гальванічні елементи, акумулятори, блок живлення), амперметром, вольтметром, реостатом, дільниками напруги, лічильником електроенергії; дослідити параметри електричних кіл при по¬слідовному і паралельному з’єднанні споживачів;

5. проаналізувати отримані результати, розробити рекомендації щодо ефективного використання різних електричних кіл.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Використовуються такі інструменти для оцінювання:

Контрольний список для оцінки навичок учнів з вирішення проблем (оцінюємо навички учнів середніх класів вирішувати проблеми); Контрольний список для вікі-сайту (самооцінювання учнями своїх вікі-сайтів.); Контрольний список для оцінювання однолітками фізичної презентації (виступ однолітків з демонстрацією їх проектної групової роботи з фізики); Контрольний список процес дослідження (самоооцінювання ходу дослідження); Контрольний список. Співробітництво (ефективність співробітництва); Рефлексія під час виконання проекту (робота впродовж виконання проекту); Форма оцінювання комп’ютерних робіт (відслідковуються успіхи учнів та оцінювати кінцевого продукту: зміст, данні, висновки, відображення даних, кінцевий продукт);

Форма оцінювання мультимедійної презентації (самостійно оцінюються презентації до проектів); Форма оцінювання навичок виявлення та опису проблеми; опитувальники; теблиці ЗХД.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

І етап (1 урок) – показ мотивуючої презентації, постановка мети та цілей проекту, під час показу учні знайомляться з темою проект, заповнюють таблицю ЗХД, учні об’єднуються в 2 групи (при показі вчителем презентації та оголошенні тематичних питань). І група виконує дослідження електричного кола з по¬слi¬довним з’єднанням провідників, ІІ група - дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників. Учні розробляють приблизний сценарій, методи вирішення та досягнення мети проекту. Вчитель оцінює навичок учнів з вирішення проблем.

ІІ етап (2 урока) - пошук відповідей на питання. Учні які займаються зібранням теоретичного матеріалу використовують Інтернет ресурси для пошуку потрібної інформації, Для більш ефективнішої роботи вчитель пропонує учням список основних освітніх веб-ресурсів, створення анкети опитувальника, завантаження його на веб-ресурс. Оцінюють ресурси сайтів, використовуючи Контрольний список для оцінки веб-сайтів. Учні які мають роль дослідників користуючись переліком дослідів, що надав вчитель, виконують вимірювання сили струму за допомогою амперметра, вимірювання електричної напруги за допомогою вольтметра, вимірювання опору провідника за допомогою амперметра і вольтметра, вивчення залежності електричного опору від довжини провідника і площі його поперечного перерізу, матеріалу провідника. Кожна з груп заповнює журнал досліджень.учні об’єднують результати своїх досліджень, разом аналізують та знаходять рішення питання проекту. Розробляють учнівські презентації. Вчитель оцінює учнівські презентації.

ІІІ етап (1 урок) – презентування учнівських робіт Учні обох груп оцінюють презентацію, та обговорюють досягнення мети проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Новосельський Ярослав

Фах, навчальний предмет

спеціаліст, інформатика

Навчальний заклад

Билбасівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

смт. Билбасівка, Слов'янський район, Донецька область

Контактні дані

e-mail - yaroslav4ik_n@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05.2012 - 02.06.2012

Місце провведення тренінгу

м.Донецьк

Тренери

Стрига Марія Валеріївна