Відмінності між версіями «Портфоліо Науменко Олександри з теми: "Тварини взимку"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Рядок 84: Рядок 84:
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
[[Категорія:Проект для учнів 2 класу]]
 
 
[[Категорія:Початкова школа]]
 
[[Категорія:Початкова школа]]
 +
[[Категорія:Проект для учнів 2 класу]]

Версія за 16:49, 28 квітня 2013


Назва навчальної теми

Зимування птахів.


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - природознавство. Другорядний - сходинки до інформатики.

Вік учнів, клас

Клас: 2 Вік: 7-8 років.


Стислий опис проекту

Цей проект спрямований на вивчення особливостей проживання птахів у зимовий період. Учні під час роботи над проектом мають з`ясувати для себе особливості будови птахів, харчування та пристосування птахів до погодних умов взимку. Навчитися проводити спостереження за птахами, отримати уявлення про про особливості росту харчування та процесів життєдіяльності і поведінки у зимовий період. Пошук засобів допомоги голодуючим і замерзаючим птахам взимку.

План вивчення теми

План вивчення теми (1)

План вивчення теми(2)

Оцінювання

На початку проекту вчитель проводить невеличке опитування, щоб з'ясувати рівень зацікавленості учнів даною темою. та визначити базові знання, які учні вже мають. Після цього вчитель проводить мозкову атаку, поставивши ключове запитання а після того як діти висловлять свої думки вчитель пропонує обговорення основних питань. Також для визначення рівня обізнаності учнів вчитель використовує таблицю "ЗХД" (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався) та діаграму, яку учні мають заповнити керуючись своїми знаннями. Для ефективного проведення даного заходу вчитель може використати вступну презентацію, де чітко окреслені основні запитання проекту, представлена таблиця та діаграма. Впродовж роботи над проектом вчитель надає постійні консультації, пропонує дітям вести журнал спостереження, для того щоб скерувати їх дії. Також вчитель подає учням форму оцінювання блогу, який вони мають вести. Для того, щоб учні знали, які є вимоги до ведення блогів, що там повинно бути, а що є лишнім. Наприкінці роботи учні демонструють учнівський блог та представляють кінцевий результат таблиці ЗХД.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом вчитель готує брошуру, яку демонструє учням. Ця брошура надалі може допомогати дітям у виконанні проекта, скеровувати у правильному напрямку. У брошурі чітко висвітлені питання, що стосуються проекту. Під час дослідження вчитель ставить учням ключове запитання і шляхом обговорення відбувається пошук відповіді на дане запитання та виокремлюються завдання дослідження. Далі вчитель демонструє вступну презентацію і проводить мозковий штурм за основними питаннями до проекту. Для з'ясування початкових знань учнів вчитель демонструє таблицю "ЗХД", яку учні мають заповнити. Опрацювавши тематичні запитання, вчитель повертається до ключового запитання: - Як змінити життя? Після цього вчитель розподіляє учнів у групи за місцем проживання, учні розподіляють ролі між собою. Вони отримують завдання і вдома планують свої дії. На наступний раз демонструють свій план вчителю, якщо треба корекція, вчитель корегує план, надає поради. Далі, отримавши всі завдання і розробивши план дій учні повинні завести щоденник спостережень, у якому вони записують результати свого дослідження за кожен день та прогнозують дії на наступний тиждень. Спостереження діти здійснюють кожного дня и вносять зміни у щоденник спостереження. Вчитель обов'язково проводить інструктаж по роботі за комп'ютером. Далі спілкуючись між собою за допомогою онлайн ресурсів Інтернет учні створюють блог и роблять в ньому записи дослідження керуючись формою оцінки дослідження та контрольним списком. Вчитель постійно контролює процес завдяки вище названим документам, при потребі корегує діяльність учнів, направляє їх, дає поради. Для того, щоб відслідкувати чи всі виконують ролі в групі і немає пасивних учасників вчитель надає форму оцінки самоспрямування, яка допоможе учням не тільки зрозуміти свою роль, але і допоможе їм об'єктивно оцінити свою діяльність і діяльність товаришів. На завершальному етапі учні захищають свою роботу, демонструючи блог, у якому висвітлені результати їх дослідження та усно відповідають про етапи проведення дослідження. Вислухавши виступи усіх груп вчитель пропонує учням проаналізувати роботи своїх товаришів. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь колектив приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександра Науменко

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

школа I-III ступенів №275

Місто\село, район, область

місто Київ

Контактні дані

Моя електронна пошла: arioza345@gmail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.04-27.04. 2013р.

Місце проведення тренінгу

Ліцей №157

Тренери

Шевчук Лариса Петрівна

Скрипка Анна Володимирівна

Давиденко Олена Павлівна