Портфоліо Мороз Віри Володимирівни з теми "Ферум. Залізо"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:30, 23 серпня 2012, створена Мороз Вера (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Ферум. Залізо.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Прості речовини метали і неметали

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Навчальний проект «Ферум. Залізо.» вивчається під час вивчення теми Прості речовини метали і неметали. Учні удосконалюють свої знання про прості речовини на прикладі заліза, вивчають його фізичні та хімічні властивості; використання, добування заліза, його значення людського організму. Учні удосконалюють навички пошуку інформації в інтернет-джерелах, аналізу інформації та її творчого використання; вчаться планувати експеримент та проводити його з дотримуванням правил ТБ. Учні розширюють свій світогляд ; створюють блоги та веб-сайти, відповідно до теми проекту, вчаться демонструвати результати ; створюють мультимедійні презентації для захисту проекту.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Мої навчальні цілі деякою мірою зрозумілі, та їх кількість є реальною для виконання. Більшість моїх навчальних цілей мають зв’язок з стандартами та програмами: вивчають фізичні та хімічні властивості заліза, його добування, використання, значення; коментують зображене на малюнку або фото; висловлюють певні емоції; робити презентацію проектів, використовуючи комп'ютерні технології

роботу в групах.

Розвивати творчі здібності учнів.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування чи тестів На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу ( усні консультації). Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається само оцінювання. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: контрольний список для блогу; контрольний список для сайту; контрольний список для оцінювання однолітками презентації. Крім того, учні заповнюють таблицю З-Х-Д Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: формою оцінювання блогу; формою оцінювання сайту; формою оцінювання презентації. Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, сайту, блогу, усного виступу.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні знайомляться з презентацією учителя (при цьому вони є активними учасниками обговорювання), заповнюють таблицю З-Х-Д, діаграму діаграму. Після чого вони відповідають на питання : 1. В які групі періодичній системи знаходиться елемент Ферум? 2. До якого типу хімічних елементів належить ферум? 3. Які фізичні властивості відрізняють метали від неметалів? 4. Що таке сплави? 5. Які хімічні властивості заліза ми вивчили?

     Організація перегляду учнями  презентацій, пов’язаних з темою проекту 

Діяльність учителя До початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет Вчитель на початковому етапі проекту знайомить учнів з темою, організовує дискусію на тему проекту. Далі учні поділяються на групи, які отримують певні завдання. ( “Історики” - історію добування заліза;презентація “Біологи” - значення Феруму для людського організму;презентація “Географи та геологи” - наявність заліза в Україні, родовища, добування заліза;презентація “Використання заліза” - відомі сплави заліза, використання виробів із заліза.презентація Далі учитель демонструє презентацію, присвячену проекту, організовує заповнення таблиці з-х-д, та діаграм . На протязі виконання проекту учитель виступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи і в разі необхідності окремих учнів. Наприкінці проекту учитель організовує захист дітьми своїх проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віра Мороз

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії, хімія

Навчальний заклад

ОЗОШ № 125

Місто\село, район, область

м.Одеса, Суворовський район

Контактні дані

вул.Кругова, 1, тел.7781650

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.2012-23.08.2012

Місце провведення тренінгу

Тренери