Портфоліо Мельнічук Людмили (10 версія) профтех - "Історія однієї сім'ї"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:48, 28 червня 2013, створена Luda Melnichuk (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Історія однієї сім'ї

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"Інформатика", "Українська мова", "Людина і світ"

Вік учнів, клас

10 клас (1 курс)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 1 курсу (10 клас) в рамках вивчення предмету «Інформатика» (профільний курс). Робота в проекті передбачає дослідження учнями можливостей програми Adobe Photoshop щодо відновлення старих фотографій. Діяльність учнів висвітлюється в блозі проекту. Як результат, учні створюють рекомендації по використанню інструментів ретушування та коригування.. Як продукт своєї діяльності представляють різні варіанти розроблених фотоальбомів із відретушованими фотографіями.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту "Історія однієї сім'ї"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Робота оцінюється протягом всієї роботи в проекті На початку проекту

Учитель пропонує учням дискусію під час якої обговорюється ключове питання проекту. Перед початком роботи вчитель пропонує учням власні презентації 1, 2, яка містить тему проекту, ознайомлює з основними напрямками діяльності, сформульовану основну проблему. На початку роботи в проекті учням пропонується опитування, у формі завдань з використанням організаційних діаграм, що дозволяє виконати моніторинг їх початкових знань. Для оцінювання сподівань учнів щодо роботи в проекті пропонується заповнити форму З-Х-Д.

Впродовж роботи над проектом

У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження, блогу для проведення самооцінювання. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах (форма оцінювання роботи в групах) та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. Для оцінювання дослідження використовуються учнями контрольний список дослідження, а вчителем форма оцінювання дослідження. Перед оформленням результатів роботи учні знайомляться з формою оцінювання блогів, публікацій (продукту).

Наприкінці роботи над проектом

По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання блогу, публікації, презентації (продукту). Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. Учні проводять самооцінювання шляхом роботи з формою ЗХД (результати роботи обговорюються в парах). З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. Результати оцінювання обговорюються колективно.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Етап 1. Підготовчий

Учитель перевіряє знання, вміння та навички учнів з основ роботи в програмі Adobe Photoshop, для врахування їх можливостей в подальшій роботі над проектом. Для цього учням пропонуються завдання на основі організаційних діаграм та опитувальник. Учитель демонструє свою власні презентації 1, 2. Формулює головну проблему, над якою буде вестись робота. Учням пропонується ключове та тематичні запитання. Через використання З-Х-Д визначаються наявні знання, а головне навчальні потреби учнів. Учні починають обговорювати основні етапи виконання проекту, розпочинають роботу над блогом (для створення блогу використовують інструкцію). На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації, яка використовується як засіб для фасилітації.

Етап 2. Дослідження

Учні проводять опитування серед учнів училища з ключового запитання проекту. Результати можуть бути опрацьовані у табличному процесорі (діаграма). Учні сканують декілька чорнобілих пошкоджених фото, використовуючи різні режими сканування, враховуючи різну роздільну здатність. Аналізуючи отримані результати, ранжують отримані зображення за критерієм якості. Роблять висновок про те, який режим сканування варто обирати. Учні висвітлюють результати дослідження на блозі. Для самооцінювання учні заповнюють контрольний список дослідження. Оцифрувавши фото, учні досліджують можливості програми Adobe Photoshop, щодо відновлення фото та розробляють рекомендації по використанню інструментів ретушування та коригування. Результати розміщуються на блозі.

Учні, що мають труднощі у сприйнятті інформації отримають підтримку та контроль своєї діяльності зі сторони учнів-консультантів. Ці учні, разом зі своїми консультантами, утворюючи сталі пари, будуть входити до одних і тих самих груп, під час об’єднання у групи. Учні з вадами слуху можуть мати труднощі у відкритому спілкуванні, тому будуть виконувати дизайнерські роботи, можуть проводити аналітику. Зможуть показати свої знання шляхом демонстрації створеного продукту: підсумкової презентації, публікації, чи блогу.

Етап 3. Заключний

Учні демонструють створені продукти. Виконують самооцінювання з допомогою таблиць З-Х-Д Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу, роботи в групі. Результати оцінювання обговорюються колективно.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мельнічук Людмила Василівна

Фах, навчальний предмет

Викладач інформатики та інформаційних технологій

Навчальний заклад

[http://vmvpu.vn.ua/ ДПТНЗ "Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище" ]

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

mlv_06@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.06.2013-29.06.2013

Місце проведення тренінгу

м.Вінниця ДПТНЗ "ВМВПУ"

Тренери

Пойда Сергій Андрійович

Стромило Іван Миколайович