Портфоліо Мельничук Ірини Анатоліївни з теми "Легендарна історія Київської Русі як сюжетна основа билин"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:48, 18 серпня 2012, створена Світлана32 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та учителя (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Легендарна історія Київської Русі як сюжетна основа билин"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

світова література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Героїчні пісні й балади у світовій літературі

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Навчальний проект «Легендарна історія Київської русі як сюжетна основа билин» присвяченій вивченню давньоруських билин про Іллю Муромця. На початку проекту учні формують декілька груп, кожна з яких займається дослідженням своєї теми – «Культура Київської Русі», «Виникнення билин», «Головний герой давньоруських билин». В результаті роботи над проектом учні знайомляться з історією та культурою Київської Русі; з’ясовують причини виникнення героїчного епосу, досліджують чому саме богатир є головним героєм давньоруських билин; створюють блоги та веб-сайти, відповідно до теми проекту з метою демонстрації результатів; створюють мультимедійні презентації для захисту проекту.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні працюючи над цим проектом ознайомляться з героїчним епосом Стародавньої Русі. Навчаться порівнювати, зіставляти , аналізувати , робити висновки, працювати з літературою та історичними джерелами. Формувати навички створення презентації. Виховання почуття патріотизму та високих моральних якостей. Володіють навичками 21 століття: творчістю і інноваційністю, розвивають критичне мислення і вміння вирішувати проблеми, розвивають комунікативні навички та навички співробітництва, уміють працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички, розвивають життєві та кар’єрні навички.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування чи тестів На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу ( усні консультації). Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається само оцінювання. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: - контрольний список для блогу - контрольний список для сайту - контрольний список для оцінювання однолітками презентації Крім того, учні заповнюють таблицю З-Х-Д Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: - формою оцінювання блогу - формою оцінювання сайту - формою оцінювання презентації Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, сайту, блогу, шкільної газети, усного виступу.

Діяльність учнів та учителя (скопіювати з Плану)

• Учні знайомляться з презентацією учителя (при цьому вони є активними учасниками обговорювання), заповнюють таблицю З-Х-Д, діаграму та т-таблицю. • Учні формують групи і кожна група виконує своє завдання: Група 1: 1. Коли утворилася Київська Русь? 2. За часів правління якого князя кордони Русі зміцнилися? 3. Князя Володимира називали... 4. Завдання, які стояли перед державою... 5. Як змінилася Київська Русь за часів правління Ярослава Мудрого? 6. Що було характерним для героїчного епосу Стародавньої Русі? 7. Створити презентацію для захисту проекту Презентація 8. Створити сайт та блог для демонстрації своїх результатів Група 2: 1. Яку назву дістали епічні пісні? 2. Якими були традиційні народні назви билин? 3. Назвіть характерні ознаки билин. Як вони виконувались? 4. На які цикли поділяються билини? 5. Коли народ складав билини і з якою метою? 6. Що спільного між билиною та казкою? 7. Створити презентацію для захисту проекту Презентація 8. Створити сайт та блог для демонстрації своїх результатів

Група 3: 1. З якими історичними подіями пов’язаний сюжет билин про Іллю Муромця? 2. Як зображено князя Володимира? 3. Яка роль повторів у тексті билини? 4. Яке значення мають гіперболи? Наведіть приклади перебільшень у змалюванні подвигів Іллі Муромця? 5. Доведіть, що в билинах оспівується почуття власної гідності людини. 6. Чому головним героєм билин є богатир? 7. Створити презентацію для захисту проекту Презентація 8. Створити сайт та блог для демонстрації своїх результатів

Колективна робота: Організація перегляду учнями презентацій, пов’язаних з темою проекту

Діяльність учителя o До початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет o Вчитель на початковому етапі проекту знайомить учнів з темою, організовує дискусію на тему проекту. Далі учитель демонструє презентацію, присвячену проекту, організовує заповнення таблиці З-Х-Д, та діаграм та формує групи учнів, формулюючи перед ними завдання. На протязі виконання проекту учитель виступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи і в разі необхідності окремих учнів. o Наприкінці проекту учитель організовує захист дітьми своїх проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Мельничук

Фах, навчальний предмет

вчитель російської мови та світової літераутри

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа №125

Місто\село, район, область

м. Одеса, Суворовський район

=Контактні дані

Адреса закладу: м. Одеса, вул. Кругова, 1 тел. 778-16-50 e-mail: school125@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08 - 17.08. 2012р.

Місце провведення тренінгу

ОЗОШ №40

Тренери

Желязкова Світлана Анатоліївна