Портфоліо Марасіної Галини з теми: "Харків в роки Великої Вітчизняної війни"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:23, 29 березня 2013, створена Марасина Галина (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Харків в роки Великої Вітчизняної війни

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – Історія України Тема уроку: Наш край у 1939 -1945 роках Інші навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: Технології

Вік учнів, клас

11 клас (15-17 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект може бути реалізованим в 11 класі під час вивчення теми «Наш край у 1939 – 1945 роках. Під час реалізації проекту клас можна поділити на декілька груп, для цього можна використати спосіб жеребкування, якщо учні класу мають відносно однаковий рівень успішності з предмету. В цьому ж випадку можна поділити клас за їх бажанням, попередньо ознайомивши усім переліком презентацію, а хтось описувати історію своєї родини). Якщо в класі навчаються учні з різними навчальними досягненнями, то створюючи групи, треба слідкувати, щоб в кожній групі були,як «сильні», так і «слабкі» учні. Після поділу на групи, кожна отримає завдання:

1. взяти інтерв’ю у ветеранів та оформити його у вигляді газети чи відоематеріалів

2. зробити комп’ютерну презентацію «Харків в роки війни»

3. зробити невеличке дослідження: «Моя родина в роки війни»

4. провести віртуальну екскурсію «Ми пам’ятаємо» по пам’ятним місцям Харкова

Також учням можна дати завдання створити власні буклети на тему: «Харків в роки війни»

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють таблицю З-Х-Д, організаційну діаграму, також проводиться усне опитування та тести, з метою з’ясування рівня обізнаності учнів, а також дозволить визначити актуальність запропонованої теми для учнів. Також учням пропонується заповнити контрольний список самоспрямування у навчанні для оцінювання того, як вони можуть контролювати власне навчання. Протягом виконання проекту використовуються форми оцінювання та контрольні списки для самооцінку власної та спільної роботи над проектом, оцінки результатів дослідження, організовуються зустрічі-консультації та консультації засобами онлайн-спілкування (соціальн мережі, електронна пошта), мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Після виконання роботи, учням пропонується таблиця «З-Х-Д», яка порівнюється з попередньою, робиться висновок. Для більш точнішого оцінювання проводиться взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу всіє команди, а такожі наскільки цей вклад був цінним для реалізації проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи необхідно розробити попередній план впровадження проекту. На початку треба ознайомити учнів з метою та завданнями проекту. Надати приблизний план виконання проекту. Щоб визначити, як знання та вміння вже мають учні, а також що вони хочуть дізнатись, заповнити ЗХД-таблицю, організаційну діаграму, провести усне опитування та тест для того, щоб з’ясувати рівень обізнаності учнів по даній темі, опрацювати попередню презентацію, для більшого мотивування учнів. На наступному етапі учнів треба поділити на групи. Кожна група отримає завдання: 1. взяти інтерв’ю у ветеранів та оформити його у вигляді газети чи відоематеріалів, 2. зробити комп’ютерну презентацію «Харків в роки війни», 3. зробити невеличке дослідження: «Моя родина в роки війни», 4. провести віртуальну екскурсію «Ми пам’ятаємо» по пам’ятним місцям Харкова. Учням можна надати шаблон комп’ютерної презентації.На початку виконання проекту необхідно домовитись з ветеранами району про можливість проведення інтерв’ю. Надати учням зразок проведення інтерв’ю. Протягом всього виконання проекту, вчитель координує роботу учнів. З учасниками проекту можна зв’язатись через соціальні мережі (наприклад: VK) або через електронну пошту. Для більш ефективної роботи, треба прослідкувати, щоб усі учасники проекту були зареєстровані та коректно названі (бажано під своїм прізвищем та ім’ям). Попередньо обговорити час "електронної" зустрічі та її мету. В назначений час провести спілкування та скоординувати роботу учнів. Під час завершального етапу роботи над проектом, учні упорядковують матеріали, дані досліджень які отримали, готуються до захисту свого проекту ([https://docs.google.com/file/d/0B2808biE2rgGTXE1cm8zNFZGdEk/edit?usp=sharing презентація, буклет з інформацією про Харків в роки війни, презентація результатів інтерв’ю).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Галина Марасіна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Харківська гімназія № 116 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

м. Харків Дзержинський район

Контактні дані

marasinag на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25 - 29 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Харківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 117 Харківської міської ради Харківської області

Тренери

Кожушна Катерина Вадимівна