Портфоліо Маляренко Наталі Валеріївни "Використання чистих речовин і сумішей у природі"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:51, 29 серпня 2012, створена Natalia Maliarenko (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Чисті речовини і суміші, способи розділення сумішей, використання чистих речовин і сумішей у природі»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія

Навчальна тема

Чисті речовини і суміші

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Учні досліджують тему чисті речовини і суміші. Яка відмінність між чистими речовин і сумішами? Види сумішей (однорідні і неоднорідні). Які способи розділення однорідних і неоднорідних сумішей? Використання чистих речовин і сумішей в природі. Яким чином можна розділити певну суміш? Три групи учнів будуть виконувати різні види завданнь, а саме - хіміки-теоретики здійснють пошук необхідного навчального матеріалу, допомагають створювати презентацію для захисту проекту; хіміки-експериментатори демонструюсь приклад розділення різних сумішей; хіміки-практики наводять приклади використання чистих речовин і сумішей в природі.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій за темою «Чисті речовини і суміші, способи розділення сумішей, використання чистих речовин і сумішей у природі», які будуть переконливими для лідерів місцевої громади. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами – пошук навчального матеріалу в інтернеті, опрацювання наукової літератури, перегляд науково-пізнавальних журналів та публікацій в бібліотеці, відвідування екскурсій на місцеві підприємства, де відбувається практичне впровадження даної теми и тісний зв»язок з життям. Впроваджують аналіз, а саме учні аналізують відмінність чистих речовин і сумішей, які є способи розділення сумішей. Впорядкування – яким способом можливо розділяти ті чи інші суміші, де будуть використовуватися ці суміші в сучасному житті и в новітніх технологіях. Осмислення –наприклад, чи існують в природі абсолютно чисті речовини. Та опрацювання відомостей про місцеві комерційні структури. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про способи очистки сумішей, переконливо доказуючи, що саме цей спосіб буде оптимальним в даному випадку, яким чином дана умовно чиста речовина буде використовуватися в повсякденному житті, промисловості, науці та інших галузях життя, добираючи відповідні типи за допомогою відео презентацій, малюнків, або інших засобів візуалізації даних. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість сумішей і чистих речовин, різних видів сумішей, різних способів розділення сумішей, про яких вони прочитали. Учні зможуть визначати та складати стислий опис чистих речовин і сумішей, різних способів розділення та використання у промисловості, основних ідей та допоміжних деталей у сучасному житті.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і груповх консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують:


1. До початку проекту проводиться діагностика: а) навчальних потреб учнів З-Х-Д б) рівня їх фактичних знань учнів з теми; в) рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: а) анкетування для групування учнів та розподілення ролей з урахуванням інтересів учнів та психо-фізіологічних можливостей кожної дитини; б) оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів: оцінювання мультимедійного проекту: загальні критерії, рубрики, основні критерії та принципи оцінки; контрольний список для оцінки веб сайтів. Середні класи  в) відслідковування ходу виконання роботи; с) поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв вікі-статті, або блогу, або презентації, Форми оцінювання учнівської вікі-статті, учнівського блогу, або презентації. d) оцінювання учнями власної діяльності 3. По завершенню проекту проводиться: а) Визначення самоспрямованості навчання; б) Взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання командної роботи; в) визначення рівня здобутих знань з теми "Чисті речовини і суміші, способи розділення сумішей, використання чистих речовин і сумішей у природі" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

| Презентація з хімії

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталя Маляренко

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії, біології, екології та основ безпеки життєдіяльності

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Навчально-виховне об"єднання"Загальноосвітній навчальний заклад I - III ступенів №1 - дитячий юнацький центр "Перлинка" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"

Місто\село, район, область

м. Кіровоград

Контактні дані

valeri7979@ukr.net valeri7979@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20 - 25 серпня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Кіровоградській обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Скрипка Ганна Володимирівна