Портфоліо Любченко Олени

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:53, 10 січня 2013, створена Markovska (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Знаменита Вінниця

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна

Вік учнів, клас

4 клас 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В процесі роботи над проектом учні будуть досліджувати видатні місця Вінниці. Будуть шукати інформацію в мережі Інтернет.Будуть встановлювати маршрут.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» у розділі підготовка до 1 заняття. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують само оцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати. Самооцінювання (руфлексія) проведеної роботи учні роблять в учнівському блозі.

Презентація

Опитувальник


ЗХД

Організаційна діаграма

форма Я розумію

Журнал досліджень

Контрольний список

учнівський блог

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1день Підготовка Учитель готується до уроку згідно плану впровадження. Учитель повинен пересвідчитися в тому, що діти мають уявлення про рідне місто та видатні місця; дотримуватися інструкцій і правил техніки безпекив громадських місцях.при проведенні екскурсій. Учні шукають в підручнику і додаткових джерелах, мережі Інтернет інформацію про рідне місто, про цікаві видатні місця. Учитель демонструє презентацію проекту «Знаменита Вінниця» та проводиться визначення розуміння учнями основних понять проекту, через використання ЗХД. Діяльність. Учитель та учні обговорюють, що цікавого у Вінниці, де краще провести час, хто прославив Вінницю. Учні поділяються на 3 групи: перша працює над створенням опитувальника, друга шукала в Інтернеті визначні місця міста Вінниці, третя встановлювала маршрут «Початок-Кінець». Учні створюють журнал дослідження, в який будуть вносити результати дослідження/ Самооцінювання (руфлексія) проведеної роботи учні роблять в учнівському блозі.

2 день Підготовка Вчитель проводить інструктаж з правил поведінки в громадських місцях. Діяльність. Перша група проводить опитування серед ровесників, друга ознайомила з найцікавішими місцями міста, третя підрахувала економічну цінність маршрутів. Самооцінювання (руфлексія) проведеної роботи учні роблять в учнівському блозі.

3 день Підготовка. Учні збираються біля школи та визначають власний маршрут. Діяльність. Кожна з груп одночасно відправляються по своєму маршруту. Перша група – Музей Пирогова, друга група – Фонтан Рошен, третя група – Музей Коцюбинського. Самооцінювання (руфлексія) проведеної роботи учні роблять в учнівському блозі.

4 день Діяльність. Учні обмінялись думками щодо свого маршруту. Створюють презентацію та буклет в яких відображено результати їхньої діяльності. Зробили висновок, що найцікавіший та найекономніший виявився маршрут до фонтану Рошен. Учні, які не встигають, отримують підтримку та контроль своєї діяльності з боку учнів-консультантів, вчителя. Ці учні, разом із своїм консультантом утворюють пари (входять до одних груп). Цим учням також надається додатковий час для виконання окремих самостійних занять, запроваджуються календарі термінів виконання завдань, адаптовані до індивідуальних потреб учнів, за необхідності надається підтримка спеціалістів. На основі оцінювання можуть модифікуватися цілі навчання та завдання. Для учнів, які додатково займаються інформатикою, планується проведення конкурсу на кращу презентацію, блог, wiki-сторінку щодо проблеми «Знаменита Вінниця». На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації, яка використовується як засіб для фасилітації. Самооцінювання (руфлексія) проведеної роботи учні роблять в учнівському блозі.

Презентація вчителя 1

Презентація вчителя 2

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Любченко Олена Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

Початкова освіта, вчитель початкових класів


Навчальний заклад

Школа-гімназія 6 м. Вінниця

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

lyubchenko1967atgmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02-11.01/2013

Місце проведення тренінгу

м. Вінниця, школа-гімназія 6

Тренери

Пойда С.А., Марковська Т.В.