Відмінності між версіями «Портфоліо Лазарук Тетяни з теми»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показані 2 проміжні версії цього учасника)
Рядок 60: Рядок 60:
 
Заняття 11-13
 
Заняття 11-13
  
Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи.
+
Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням [https://docs.google.com/file/d/0B1rlRvQ97qv2MTdOa2RrcnlaekU/edit форму оцінювання прикладу учнівської роботи].
  
 
Заняття 14
 
Заняття 14
  
Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.
+
Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.  
+
  
 
[[вікі-стаття з теми "Музична математика"]]
 
[[вікі-стаття з теми "Музична математика"]]

Поточна версія на 09:07, 14 вересня 2012


Назва проекту

Музична математика

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, музика

Навчальні цілі

В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про те, світове мистецтво багато в чому зобов'язане математиці.

Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, відкривати математичні співвідношення між окремими звуками. Розвивати, проваджувати та доносити нові ідеї до інших.

Розумітимуть використання інформаційних ресурсів в своїй роботі з правових та етичних питань.

Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки.

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект розрахований для учнів 6 класу. Наприкінці вивчення теми «Звичайні дроби» на узагальнюючий урок пропоную учням розглянути тему щодо зв’язку математики і музики. Пропоную учням виконати учням навчальний проект за темою «Музична математика». Це проект-дослідження. Результатом його буде встановлення взаємозв’язків між математикою і музикою.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження проекту

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання на початку проекту відбувається за допомогою таблиці ЗХД, організаційної діаграми. Оцінювання впродовж роботи над проектом відбувається за допомогою форм і контрольного списку групової роботи у проекті. Продовж проекту вчитель проводить консультації і перевіряє журнал спостережень. На кінцевому етапі учні демонструють результат проекту, який оцінюється формою.

Діяльність учнів та вчителя

Перед проектом вчитель учням пропонує опитування. Заняття 1

Вчитель демонструє учням буклет про метод проектів. Говорить тему проекту. Вчитель ставить перед учнями ключове запитання, показує учням вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань: 1. Чи є музика проявом прихованої математики? 2. "Як ви розумієте слова Піфагора – Все є число"? 3. Які відомі математики присвячували свої праці музиці? Учні повинні заповнити ЗХД таблицю і організаційну діаграму. Вчитель учням пропонує документ для фасилітації.

Заняття 2 і 3

Вчитель зустрічається з учнями і об’єднує їх в три групи. Кожна група отримує своє завдання. Перша група здійснювала пошуки зв’язків між двома шкільними предметами: музикою і математикою. Вони проаналізували що спільне є між музикою і математикою, які математичні символи використовуються в музиці. Друга група займалася теорією Піфагора про гармонію чисел. Встановлювали зв’язки звичайних дробів з музикою. Третя група група досліджувала які відомі математики присвячували свої роботи музиці. Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють дозвіл на використання інформаційних ресурсів. Учні знаходять інформацію в Інтернеті про походження дробових чисел, їх використання в музичній сфері. Заняття 4-10 Учні досліджують які математичні символи найчастіше використовуються в музиці, який існує зв’язок між звичайними дробами і нотами, чому світове мистецтво багато в чому зобов’язане математиці, опрацьовують відомості з біографії відомих математиків, щоб з’ясувати які є праці відомих математиків на музичні теми. Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані на адресу вчителя. Вчитель обговорює учнівські зібрані дані з ними в чаті.

Протягом дослідження вчитель роздає учням форму оцінювання для дослідження. На основі зібраних даних учні будують діаграми. Заняття 11-13

Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи.

Заняття 14

Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.

вікі-стаття з теми "Музична математика"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лазарук Тетяна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Місто\село, район, область

М. Шумськ, Шумський район, Тернопільська область.

Контактні дані

0982650706

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.09.-15.09.2012 р

Місце проведення тренінгу

м. Тернопіль, ТОКІППО

Тренери

Босий Ігор Михайлович