Портфоліо Кусенко Юлії з теми " Людина без книги,як криниця без води"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:40, 17 серпня 2012, створена Кусенко Юлія Миколаївна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

 "Людина без книги, як криниця без води"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова,суспільствознавство,мистецтво,технології

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Книжка в житті людини. Письменник — особливо обдарована людина, його праця над художнім твором. Книги в Київській Русі"

Вік учнів, клас

11-12 років,6 клас

Стислий опис проекту

  Дуже вірно сказав хтось, що книга ніколи не зрадить і не залишить тебе. Книга — це і мудрий учитель, і щирий друг. У книгах ми знаходимо відповіді на багато питань, що хвилюють нас у житті. Ще багато красивих і високих слів можна сказати про книги і їхню роль у житті людини 
   Проект призначений розвивати пізнавальні інтереси учнів; формувати вміння планувати роботу й орієнтуватися в інформаційному просторі, використовуючи ІКТ; удосконалювати уміння порівнювати, аналізувати навчальний матеріал, складати класифікаційні таблиці; формувати дослідницькі навички; сприяти розвитку вміння виступати перед аудиторією, захищаючи свою роботу; удосконалювати навички самостійної навчальної роботи, розуміти значення наукового відкриття для людства.

Повний План вивчення теми

Завдання:

з’ясувати роль і місце літератури в житті нації;

дослідити розвиток літератури; 

визначити особливості аналізу твору як в історичному, так і в естетичному контекстах; розвивати естетичні читацькі смаки, вміння сприймати тексти художньої літератури та аналізувати його, спостерігати, узагальнювати, робити висновки;

формувати кругозір, світогляд; 

виховувати поважне ставлення до національної художньої літератури, її митців; прищеплювати любов до книги як джерела знань

Навчальні цілі

розвивати естетичні читацькі смаки, вміння сприймати тексти художньої літератури та аналізувати його, спостерігати, узагальнювати, робити висновки; формувати кругозір, світогляд.

Опис оцінювання

На початку навчального проекту

На початку проекту здійснюється визначення навчальних потреб учнів за допомогою З-Х-Д таблиці .


Під час роботи: Упродовж роботи над проектом учні виконують формуючі завдання, виконують дослідницькі завдання відповідно рольових завдань у групі, проводять самооцінювання матеріалів, ведуть журнал спостереженнь.

В ході проекту:

Наприкінці роботи над проектом всі групи учнів створюють підсумкову презентацію для захисту проекту.

Відповідають на ключове питання проекту. Оцінюють результати своєї роботи за допомогою критеріїв, які розміщені у таблиці, яку їм видали на початку проекту.

З-Х-Д

Оцінювання проектів

Самооцінювання спільної роботи

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На першому етапі учитель демонструє власну презентацію. Оголошує та пояснює тему для учнів, попросивши їх розповісти, що вони знають про книгодрукування.

На наступному етапі учитель об’єднує учнів у експертні групи, які будуть досліджувати роль книги у нашому житті. Кожна група ділиться своїми знаннями з іншими групами.Працюючи над отриманим питанням ,учитель забезпечує учнів джерелами, з яких вони можуть зібрати необхідну інформацію. Після вивчення джерел учні можуть створити таблицю з аналізом отриманих результатів, інформаційний бюлетень, який інформуватиме громадськість про важливість книги у житті кожного. Учні проводять опитування однокласників та учнів школи з проблеми "Роль книги у житті людини" опитувальник Вікі-стаття "Книга в житті людини "

Результатом учнівської діяльності є презентація Книга-джерело знань

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кусенко Юлія

Фах, навчальний предмет

Українська мова та література

Навчальний заклад

Конотопська гімназія

Місто\село, район, область

м.Конотоп,Сумська обл.

Контактні дані

pem125@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08-19.08.2012

Місце провведення тренінгу

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна, Герасименко Наталія Вікторівна