Відмінності між версіями «Портфоліо Кострової Любові з теми "Антиреклама: тютюн, алкоголь, наркотики"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Контактні дані)
Рядок 73: Рядок 73:
 
м.Глухів  Сумської області
 
м.Глухів  Сумської області
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
Lubov.Kostrova
 
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Версія за 16:43, 7 листопада 2012


Назва навчальної теми

ПРОФІЛАКТИКА СОЦІАЛЬНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

7 клас 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Створення реклами » присвячений профілактиці здорового образу життя. На початку проекту учні формують декілька груп, кожна з яких займається дослідженням своєї теми – «Куріння», «Алкоголь», «Наркотики». В результаті роботи над проектом учні виясняють вплив на здоров’я людини шкідливих звичок; досліджують чому саме у людей виникають такі звички; проводять анонімні опитування учнів школи з метою виявлення їх відношення до кожної із трьох шкідливих звичок; проводять аналіз результатів проведених опитувань, порівнюють ці аналізи з середньостатистичними даними по своєму місту; створюють буклети та шкільну газету антирекламного характеру; створюють пам’ятки для учнів школи з метою профілактики; створюють блоги та веб-сайти, відповідно до теми проекту з метою демонстрації результатів; створюють групи, присвячені боротьбі зі шкідливими звичками в соціальних мережах; створюють мультимедійні презентації для захисту проекту.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми та Дерево припущень допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотній зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними звітів дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями. Навички застосування математичних знань у дослідженнях. Базові навички набору текстів на комп’ютері та початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет). Учитель ставить перед учнями ключове питання: Чи може бути здоровою людина, яка палить, вживає алкоголь,наркотики?

Проводить бесіду про те, чи добре мати шкідливі звички і чому? Запитує, що, на їхню думку, станеться, якщо людина стає рабом шкідливої звички? Як можна дізнатися, чи людина наркозалежна? Учні індивідуально заповнюють таблиці «Що я знаю про наркотичну речовину?» (З-Х-Д) Учитель демонструє стартову презентацію, у ході якої обговорює з класом тематичні питання проекту та завдання для дослідження. Учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань:

Доброго дня!

Ми група "Наслідки паління", задалися питанням: "Звідки походить тютюн- агресор людського здоров'я." І з'ясували такі факти.

З історії тютюнопаління.

Ми, група "Життя без наркотиків" провели дослідження на основі історичних фактів.

Наслідки наркозалежності Ми, група "Ні алкоголю! Обери життя!!!" провели дослідження на основі історичних фактів.

Наслідки алкоголізму

Учні зробили висновок: Сучасний еталон краси - здорова людина, яка обирає здоровий життя. Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту вчитель демонструє свою стартову презентацію: «Бути здоровим модно»

На початку роботи учні досліджують вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм людини, наслідки шкідливих звичок,об’єднуються у групи та організовують розподіл завдань : 1 група створює учнівськи блог на тему: «Ні наркотикам. Обери життя!!!». Діяльністю 2 групи є створення учнівської презентації на тему: «ПАЛІННЯ – КРОК У НЕБУТТЯ». Перед створенням презентації учні спілкуються з батьками, вчителями, учнями школи, лікарями та іншими фахівцями В презентації учні висвітлюють шкідливість паління. Підсумком роботи 3 групи дітей є створення вікі- статті. Протягом всього проекту учитель: спостерігає, підказує, «підштовхує» до виконання правильних рішень, проводить тестування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кострова любов Олександрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель основ здоров"я

Навчальний заклад

Комунальний заклад: Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми Сумської обласної ради

Місто\село, район, область

м.Глухів Сумської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05 листопада — 11 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад: Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми Сумської обласної ради

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна, Герасименко Наталія Вікторівна