Портфоліо Коновалової Тетяни Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:38, 27 жовтня 2017, створена Коновалова Тетяна Анатоліївна (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Басня как литературный жанр»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інтегрований курс « Література». Тема в навчальній програмі « Жанр басні в літературі».Пов'язано з ОБМ.

Вік учнів, клас

6 клас, 11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учебный проект для учеников 6 класса. Тема в программе « Жанр басни в литературе.Басни И. Крылова.»Учащиеся знакомятся с содержанием басен, анализируют поступки героев, сравнивают басни разных авторов, делают выводы из прочитанного. Проект предусматривает индивидуальную и групповую работу учащихся( артисты, исследователи, психологи).

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться в три етапи:на початку проекту проводиться роз’яснювання методу проекту, усне опитування та вступне тестування з проекту. Для цього діти та батьки ознайомлюються з методом проектування. Діти заповнюють таблицю « Знаю-Хочу дізнатися- Дізнаюсь» та ознайомлюються з запропонованими вчителем інтернет-ресурсами. Упродовж роботи діти проходять проміжне опитування. Інструментарій оцінювання включає: самооцінювання, взаємооцінювання, оцінювання вчителем. На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, а також показують свої попередні знання щодо того. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацією для проведення мозкової атаки. Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього виконання проекту та постійно працюють над таблицею З-Х- Д поступово заповнюють її. Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. Учні також використовують форми (оцінювання аналізу завдання, оцінювання вміння аргументувати), які допомагають їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням презентацій для того, щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список та Форму оцінювання для презентації, які допомагають їм створювати презентації. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання (опитувальник) та самооцінювання. Оцінювання здійснюється за графіком, що передбачає три етапи: а) вхідне оцінювання; б) поточне оцінювання; в) підсумкове оцінювання. Наприкінці роботи над проектом Інструментарій оцінювання включає: 1. Самооцінювання: а) вчителя перед початком проекту, б) учнів за допомогою списків запитань для самоконтролю. 2. Взаємооцінювання: усне, за допомогою анкет із заданими критеріями. 3. Оцінювання учителем: блогів, презентацій, виступів учнів.

самоспрямування

форма оцінювання

цілі формуючого оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи учні ознайомлюються з методом проектів. Учні створюють групи за інтересами. Кожна група ознайомлюється з вчительскою презентацією, отримує набір завдань (збирають матеріал в Інтернеті, проводять дослідження),які учні розподіляють між собою самостійно, ознайомлюються з видами творчих робіт та нормами оцінювання. Здійснюють на учнівському блозі чіткий послідовний опис діяльності в ході вивчення теми та реалізації проектів. Результатом кожного учня є реферат. Після написання останнього група обговорює результати і створює спільний продукт( презентацію, вікі-статтю або блог).Кожен з членів групи отримує оцінку від інших. За результатом захисту презентацій кожен учень класу пише есе, в якому відповідає на запитання проекту: «Великое лукавство ума.. Как вы понимаете это выражение?» Действия учителя: 1. Перед началом работы над проектом, учитель готовит все необходимое для внедрения проекта план внедрения. 2. Для знакомства учеников и их родителей используется публикация -памятка буклет1. 3. Проводит мотивацию учеников на участие в проекте, представляя вступительную презентацию. 4. Выясняет учебные потребности с помощью анкетирования таблица ЗХУ. 5. Разъясняет родителям цель проекта и получает их разрешение на публикацию ученических работ в сети Интернета -бланк-разрешение 6. Консультирует учеников во время работы над проектом, проводит промежуточный опрос по теме и составляет диаграмму. Оценивает деятельность учеников. Перед початком роботи над проектом учні повинні:володіти основними дослідницькими методами; комунікативними навичками, вмінням створювати текстові документи; працювати з програмами по створенню мультимедійних презентацій, таблиць;уміти самостійно інтегрувати отримані знання з різних навчальних предметів для вирішення пізнавальних задач, вміння працювати в Інтернеті. Створюють презентацію.

презентація учня

презентація вчителя

документ фасилітації

буклет

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коновалова Тетяна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

вчитель російської мови та літератури, російська мова та література

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область м. Павлоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-30 жовтня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна